Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto JTD sporting (Nemke)

Recommended Posts

Pozdrav svima. Posle duzeg vremena opet na forumu... Inace postao sam vlasnik pre tri dana fiata punta jtd-a sportinga. Dugo sam trazio ovog puntica i razmisljao se izmedju punta ili stila... ali punto je presudio... :laughing:  Ovako, kupljen je od preprodavca za ne velike pare ali je puntic u mnogo dobrom stanju. Enterijer je lepo ocuvan. prava kilometraza mu je 166340km.. jedina mana je to sto ima na njemu da se radi... jer planiram da ga zadrzim na duze vreme...  :smoke:  Auto je precesljan kod drugara koji rade kod Gorana na Altini i na kolima treba da se radi sledece:

set kvacila, veliki i mali servis, centralni nosac motora, klima da se dopuni,zadnji semering, gumice balan stangle,zadnje odbojne gume na amortima.. i naravno registracija... planiram od sutra da krenem sa kupovinom delova pa ako ima neko da mi da savet gde najpovoljnije a kvalitetne delove da kupim neka kaze..  :cheers:

 

malo o kolima:

 

Fiat Punto jtd sporting 

2002god

1900cc

63kW - 86kS

166340km

svetlo plava metalik

kadice

navigacija

woofer

klima

sporting felne 14r

 

* U planu imam da ostane fabrika sto se tice izgleda. Jedino bi mu stavio kacket ako naletim na istu boju. I juce sam mu zamenio stop svetla.. stavljena su od punta mk2b. I jos se razmisljam kad mu uradim sve i zamenim sto se tice mehanike mozda i uradim chip..ali jos se razmiljam..jer neki kazu da je dobro a neki lose.. 

 

Evo malo slicica.. sve kritike,pohvale i savete prihvatam.  :gathering:  pozdrav

20131101_071306.jpg 20131101_071321.jpg 20131101_071338.jpg 20131101_071348.jpg 20131103_203353.jpg 20131101_071504.jpg 20131103_203050.jpg

 

20131103_203131.jpg 

 

ovo je slikano po mraku ali nisam stigao pre da namestim nove stop lampe od punta mk2b.. uskoro ce biti jos slika samo da zavrsim sa mehanicarima ovih dana.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na kupovini, dobar izbor si napravio :thumbup: Što se stajlinga tiče, pragovi bi mu bili sasvim dovoljni, da dočara kompletno tu liniju Sportinga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala drugari.. ne bi pragove stavljao... ne svidja mi se.. iskkreno ja vise volim benzince...ali posle svega ovaj punticje sjajan..malo trosi a ide kao blesav....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gagy i Vlado hvla  :cheers:

Danas se malo jurilo oko delova  :laughing:

Malih novina... 

20131105_214106.jpg ovo je samo jedan deo delova... sutra stize ostatak  :smoke:  i onda registracija iiiiiii  :scooter:

20131105_215156.jpg sledece nedelje ugradjujem xenone ja se nadam ali za sad samo led pozicije... p.s. zbog cega mi pali lampicu kad stavim led... pali lampu kao da mi ne radi neka sijalica???

20131105_215053.jpg  zanemarite krov koji je prljav... krov ce najverovatnije na dubinsko.. samo ne znam gde..jer neki kad rade dubinsko umeju da odlepe krov... 

20131105_215003.jpg 20131105_214938.jpg 20131105_214930.jpg  i evo koja slika motornog prostora... lik koji ga je prodao se bas lepo potrudio oko pranja... svaki dzek je kao nov... hehehe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali lampicu jer ta LED sijalica vuče manje struje i ECU prima informaciju da negde fali struja i očitava grešku.. Imaš LED pozicije koje ne prijavljuju grešku, samo što su nešto skuplje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ovaj me je onda zeznuo.. spominjao mi je nesto jedne kao pokazuju (300din par)gresku a ove sto sam ja uzeo (650din) ne prikazuju... ali dobro... hvala na informaciji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam na kupovini,super izgleda i da se navozas mnogo kilometara bez problema :D i moram da primetim da imas 14" felne ako ne gresim koje nisu bas ceste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala rile... da da 14ice su :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode puntisa kod majstora da se sredjuje... jedva cekam da se vrati sa servisa.. pa da se malo voziiikaaammm  :scooter:  :laughing:  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala green... nesto se razmisljam u vezi pragova... kacket bi stavio...ali otom potom videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao danas punto od majstora  :thumbup:

20131107_174158.jpg

Sve je odradjeno kako treba.. jedino ima neka mana.. kad se upali auto, cuje se nesto u motoru...p.s. kad sam ga kupio nije se nista culo...kao da zvecka nesto? kaze mi drugar sto ga je radio da je nesto u motoru...jer kad je menjao ulje kaze da je bilo mnogo gusto i da je smrdelo??? sumlja da je sipan neki aditiv u ulje ??? to ti je kad kupujes auto od preprodavca... ali sad nema nazad.. inace zadovoljan sam kolima generalno... 

puntic ima jos jednu novinu.. morao sam ga castiti.. polirani farovi i stavljeni xenoni 8k... ali izgleda da su mi losa sociva pa nije bas onako kako sam mislio da ce da bude...

20131110_163432.jpg 20131110_163439.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne vozim ga... trebam da ga registrujem... prvo hocu da ga sredim tip top pa onda registracija pa vozi...

ne znam ni ja sta se cuje... kao kad smo bili klinci pa kad stavis na bajs plastiku pa ti zvrcka... gde da odem da mi neko to pogleda? ko se dobro razume u dizel motore... zvuk nije jak.. cisto onako se cuje da te nervira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sočiva možda i nisu loša koliko su loši ksenoni u toj boji ;) 4300k i 5000k jedino imaju efekta, sve preko toga je bolje ne stavljati na auto, samo je pozeraj, a kad se smrkne nigde svetla nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno sa obicnim h1 sijalicama se mnogo lose videlo...sad je mnogo bolje...ali generalno sociva su uzas..puna su nekih tackica... da li neko za kolikose krecu cene sociva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da su u pitanju ventili? ne znam to mi se nije culo kad sam ga kupio (pre 10dana)... to je pocelo danas da se cuje kad sam mu uradio veliki i mali servis... nije jak zvuk nego onako iritirajuci zvrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala skaj provericu...  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamena ulja je i dovela do toga

Tapatalk 2

Nema na čemu,ja sipam Seleniu i nakon 4-5 dana nevoženja desi se da se čuju podizači

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...