Jump to content
FAS Goran
bojankov

Fiat Bravo/a - škripanje zadnjeg trapa

Recommended Posts

Evo vec neko vrijeme mi se cuje skripanje nazad kad neko izlazi iz kola pa se auto podize skripi. Takodje kad se zadnji kraj pritisne na dole skripi. Nije malo skriputanje nego bas ono jako krupno...dolazi od opruga vjerovatno..ali zasto?one zastitne gumice i granicnici su ok.opruge ne zapinju nidje...nema lupkanja...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su verovatno "silen blokovi" ili kako li se već zovu - nalaze se na spoju šasije i zadnjeg trapa. Meni je to škripalo i zamenom sam rešio problem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali mislim da nije to problem. Po meni tu nema sta da skripi jako...bas jako skripanje...dolazi od opruga 90%. Kad se istezu ili sabijaju opruge tada skoro pa da tandrce koliko skripi...vidjecu da snimim :-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada se spusta i podize auto,mrdaju se i silen blokovi,nema na oprugama sta da skripi toliko :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće....kada sam to prvi put čuo, pomislio sam da je amortizer ili opruga....ispade da je taj silen-blok.  :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo se i kod mene dešava na zadnjem levom kraju, ali sileni su zamenjeni tako da više sumnjam na nešto oko amortizera, možda i šolje. Ali, da stvar bude čudnija, škripi samo kada je hladnije napolju dok npr juče nije bilo šanse da zaškripi. Moraću definitivno auto da pošaljem na neku deratizaciju da se rasteraju gremlini  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svasta. :D
Kod mene se desava druga stvar, kad mene kada je hladno napolju auto se trese kao Jermrnija.  :laughing:  Cim temperatura predje 20 on se normalizuje. Moram zameniti jos i ovaj jedan drzac motora sto je ostao nepromenjen. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojankov, i ja bi ti rekao da si sileni. I meni se ponekada cuje stilo da skripi pozadi i to samo prvih recimo 500m i posle prestane ali znam da su mi sileni malo losiji a i osecam ih i u voznji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sileni ne da su se čuli nego kad udare na neravnini ja instinktivno spustim glavu  :laughing: Ali zanimljivo je da nije bilo onog osećaja da trap beži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cuje skripa kod prednjeg levog tocka... lezeci policajac, motanje volana u neku stranu pri voznji ili u mestu... skripi, ali zanimljivo je to sto nekad i ne skripi... jel su i kod mene silen blokovi ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao vremena ( a ni viska para) da idem da provjerim sta je. Zbog cega mislim da nisu seleni. Kad auto stoji i kada neko izlazi ili sjeda u auto cuje se skripa. Seleni drze most povezan za sasiju i u pomenutom slucaju bas nemaju neko naprezanje...a ljudi to nije skripuckanje neko bas jaka skripa...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam otisao u prodavnicu i ponudili su mi silen blokove (dva komada) za oko 1200-1500 dinara... trazio sam da vidim da li imaju i koja je cena za kuglu, cisto informativno posto mi je kugla dobra i nema lufta ali da pitam, oni su mi rekli da se kugla menja sa celom viljuskom... sa viljuskom dobijem i silen blokove tako da sam odlucio da zamenim kompletnu viljusku.... nema veze. daju mi  dve viljuske od 3 hiljade i nesto i 6 hiljada i nesto dinara. ova od 6 je od celika a ova od 3 od nekog sivog liva... jel ima neko iskustva sa tim i da li uzeti viljusku sa kuglom i zameniti, a ne mora, ako je viljuska na autu fabricka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se cuje skripa kod prednjeg levog tocka... lezeci policajac, motanje volana u neku stranu pri voznji ili u mestu... skripi, ali zanimljivo je to sto nekad i ne skripi... jel su i kod mene silen blokovi ili ne?

Ista prica. Cekam slobodan dan da menjam viljuske i stabilizatore 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene samo ponekad škripi, ali nikako da provalim zbog čega. Za sad počinjem da mislim da ne škripi kada je toplije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da moze sve postom...Ne moras licno da ides.;)

034 371103

063 616345

Tejović KG.

Mislim da je to taj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oki, hvala na predlogu ali to kad mi i kugla rikne... pitam samo za savet sto se viljuski tice jer ne znam kakva je ta za 3000 od sivog liva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...