Jump to content
FAS Goran
bojankov

Fiat Bravo/a - škripanje zadnjeg trapa

Recommended Posts

Evo sam izgleda pronasao sta je izvor skripanja...nesto u vezi kocnica...da li sajla da li one opruge u dobosima nazad...kad je podignuta rucna mnogo vise skripi. Kad je spustena manje. Takodje povremeno kada pritiskam i pustam kocnicu cuje se skripanje...jutros ranije ustadoh i jos je bila tisina napolju pa dok sam stajao primjetih da skripe kocnice...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,imam priblem.sa.zadnjim trapom Fiat Brava.Zadnji trap skripi,svejedno je i kada se vozi po ravno,sporo,kada se klima auto,jednostavno skripi kao metal od metal da grebe,kao stari kreveti sa federima,katastrofa,a leti najvise se cuje.Niko nezna tacno sta je,majstor gledao,i sumnja na set lagera zadnjeg trapa viljuske.Da li je neko imao slican problem?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Box73

 

To je redovan kvar na tom tipu trapa... Zameni se ceo set i sve bude ok.. 

 

 

Edited by neshaoct
dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.Napominjem da nema lufta,sem tog odvratnog skripanja druge promene nema na tocku.A sto se seta lagera tice,u moru fals ponuda,da li ima neko iskustva koji su setovi dobri,nude mi Optimal ,ne znam da li su dobri.Napominjem proizvodjaca jer nije mala stvar zamena, za ruke je skuplje nego sam set cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Box73 said:

Hvala na odgovoru.Napominjem da nema lufta,sem tog odvratnog skripanja druge promene nema na tocku.A sto se seta lagera tice,u moru fals ponuda,da li ima neko iskustva koji su setovi dobri,nude mi Optimal ,ne znam da li su dobri.Napominjem proizvodjaca jer nije mala stvar zamena, za ruke je skuplje nego sam set cena.

Skripi jer su lezajevi suvi... Optimaj je ok.. Mnogo je bitnija mast koju cete staviti u lezajeve.. Trazite sto kvalitetniju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao je danas majstor da me spasi troskova zamene seta,podmazivao je koliko je mogao da pridje  deo set lagera,i nista.Morace nov set izgleda.Hvala u svakom slucaju na odgovorima i savetima,uzecu Optimal set komad 2500 dinara,i ako mi nude u kit komercu neke italijanske marke za isti novac.Recicu majstoru a on valjda zna da podmaze nove setove pri ugradnji kako kazete,hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio mene ovaj moj Fiat u grob da otera, desni zadnji tocak se malo iskrivio kaze majstor koji mi radi mehaniku evo vec dve godine set za reparaciju otiso. Medjutim on to ne želi da radi, uputio me kod drugog taj trazi 50e da samo taj set zameni a 80 ako su otisli selen blokovi.
Još par majstora sam kontaktirao u Nišu i ista prica nevoljno bi da rade, jedan mi je objasnio da taj model ima dosta komplikovan zadnji trap i da zato majstori izbegavaju jer ce da izgube dan možda i dva oko trapa.
E sada jel zna neko koja marka je dobra za taj set i normalno selen blokive? Ako vec radim set i rasturam ceo trap onda bolje da zamenim i selen blokove i miran sam.
Da li ima ovde Nislija koje znaju nekog majstora za preporuku u vezi sa ovim problemom?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa kolima, skripi mi u zadnjem desnom delu nesto kad se prelazi preko manjih neravnina malom brzinom, ali ga nema prilikom prelaska preko lezeceg policajca, vadio sam dasku sa zvucnicima, rezervni tocak i svu pratecu opremu(gepek totalno prazan), skripanje nije prestajalo nikako.

Zamolio bih vas ako je neko imao slican problem da odgovori, zvuk je vrlo iritantan.

Hvala:thumbsup:

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silen blokovi ? Ako se pri voznji na kisi slabije cuje ili nestane zvuk, nema sta drugo biti. Vozi negde da ti pretresu zadnji trap, mogu biti sileni ili druge gume.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2020 at 6:17 AM, ISV_01 said:

Silen blokovi ? Ako se pri voznji na kisi slabije cuje ili nestane zvuk, nema sta drugo biti. Vozi negde da ti pretresu zadnji trap, mogu biti sileni ili druge gume.

 

Simulirao sam kisu:whistle:, nakvasio sam zadnji desni deo auta i skripanje se smanjilo bas dosta, obih dana cu ici kod majstora da se to sredi pre nego sto povuce jos neke probleme. Hvala na pomoci.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je danas oteran u servis kod Gorana, silen blokovi su bili u pitanju, ali javicu vam kad doteram iz servisa. Hvala na pomoci:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice trapa uzet je set za reparaciju zadnje desne viljuske i to je uradjeno, medjutim skripanje nije prestalo nikako i iz dana u dan me sve vise izludjuje bas se cuje prilikom sporog prelaska preko neravnina. Pomagajte dodje mi da zapalim auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle se cuje 'skripa/zvakanje'? Da nisu podloske amortizera (od gume su pa umeju da zvacu) ili silen blokovi nosaca motora (pastete) ? Da li je to proveravano ?
Dodatno, moze biti i banalna stvar oko plastika enterijera, pa i njih malo pretresi.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto si naveo gore nije nista proveravano, videcu za neki dan da odem do Gorana opet pa da pretresemo skroz sve. plastike sam pregledao i ne skripe one, ali cu pregledati opet malo detaljnije. Hvala na pomoci:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisno odakle si, ako Goran nema vremena, možeš i kod "AS Đole" da ti pregledaju trap. Bar ja imam dobro iskustvo sa njima. Krajnje su korektni i cenovno pristojni. Jedino što mi sa NBG nikako nisu usput u Mirijevski bulevar, ali sada kada je malo manje saobraćaja i ljudi zbog ove pošasti, možeš skoknuti ako ti nije daleko. 

Plastike možeš i sam - jedan dan vikenda odvojiš i pretreseš sve plastike enterijera i zameniš tiplove koji su loši ili ako ih nema.

Ladno pivo, dobar hlad i udri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinut zadnji tocak, prilikom pomeranja gore dole skripi rekao bih amortizer ali nisam 100% siguran,  javicu vam kad saznam nesto novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skripanje se culo zbog buzira kroz koji prolazi sajla od rucne kocnice, kako se pomerao tocak gore dole tako se i buzir pomerao i skripao, problem je resen podmazivanjem buzira i dela gde se buzir drzi, malo se cuje skripa i iz amortizera ali nije to toliko strasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi da ga osiguras nekako da buzir ne popusti, posle sajla vrlo brzo strada od vode.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aa nije spao buzir, stoji on kako treba samo se pomera normalno koliko mora zbog pomeranja tocka, samo sam podmazao uljem da ne kripi, hvala na pomoci:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...