Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Video oprema / program za obradu video materijala

Recommended Posts

Mini DV kamere su odavno prevazidjene. Jos uvek se proizvode, ali je potraznja u drasticnom opadanju s' obzirom da malo bolji foto aparat moze da snimi podjednako kvalitetan video.

Cak i da ima smisla kupiti, onda se kupuje Sony, Panasonic ili nesto slicno, a ne "ovo". Kineska roba koja nema ni servis ni garanciju, a rok upotrebe k'o mleko.

 

Sta mislis zasto ti nudi u zamenu? Zato sto niko nece da je kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas video oprema, ali... zanima me neki program, besplatan, tipa movie maker-a ili camtasia studio, za obradu videa, ali da mi ne ubacuje glupi watermark  zavrsni klip. Dakle ne mora nesto slozeno, jednostavno da mogu da ubacim video, mozda neku tranziciju, muziku u pozadinu, eventualno neki efekat i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@delakroa

 

Wondershare Filmora

 

torrent :whistle:  - ako smeta watermark, inace za kucnu varijantu najzgodniji editor, ima sve sto treba

 

Sa besplatnima nisam pokusavao pa nemam nikakva iskustva jer jasem Premiere 8 sati dnevno :pc:

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/17/2020 at 3:52 PM, milan-jtd said:

Wondershare Filmora

 

torrent :whistle:

Ne mogu nikako da nađem odgovarajući link... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milane, još jedno pitanje. Tj savet mi treba :) Koju kameru preporučuješ, da nije skupa, ali da pravi kvalitetne snimke i da ih mogu spojiti sa snimcima dronom (mavic mini), a da se ne primeti baš razlika u kvalitetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh drugar, to je jako nezahvalno sada za preporucivati.

 

Ako ti kazem da je GoPro ok, smorices se kada cujes kakav zvuk snima, ali mi na poslu koristimo Hero 8 Black i to je skroz ok, stabilizacija je dosta dobra i ja licno sam dosta zadovoljan kvalitetom slike.

 

DJI Osmo i pocket Osmo su ok za kucnu upotrebu, upotrebljivo skroz ali opet je ton neupotrebljiv.

 

Isto vazi i za foto aparate, slika je da se iseces (zavisno od objektiva) ali ton je uzas, plus cifre su malo jace i treba malo iskustva da bi dobio upotrebljiv snimak, uz aparat ti treba neki gimbal i bubica ili jos bolje tonski snimac (tipa Zoom F1-LP) - skupo.

 

Ne znam sta ces da snimas, ali neki handycam sto snima na SD kartice moze biti ok varijanta za kucnu upotrebu jer slika je dobra a ima i mikrofon koji nesto i uhvati.

 

Ja licno imam iskustva sa materijalima u kompu, nisam snimatelj pa mi je malo nezahvalno da pricam o opremi, ali sto se tice uklapanja slike sa razlicitih kamera, jbg sve se pegla u softveru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zvuk mi i nije toliko bitan, pošto u pozadinu ubacujem neke instrumental, a uvek mogu priključiti bubicu ili mikrofon pa u softwareu iskombinovati a+v. 

A što se tog peglanja tiče, do sada sam koristio snimke samo iz jednog izvora, da onda namestim recimo i na dronu i kameri istu rezoluciju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...