Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L Nacionale - senzori na šoferšajbni?

Recommended Posts

Drugari,

 

Primetio sam da imamo na šoferšajbni tri senzora, dva identična u donjem desnom i levom uglu i jedan gore na sredini. Imam Nacionale verziju kao i većina nas pa me interesuje da li imaju funkciju? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da imaju neku funkciju,npr,da pale brisace kada pocne kisa. Ne znam cemu bi drugo mogli da sluze. Ili mozda da pale svetla kada pada mrak. Obicno tome sluze. ;)

Ali verovatno ce se javiti neko ko ima iskustva sa tim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nacionale tesko da imas bilo kakve senzore na soferci. Senzor za kisu se nalazi u unitrasnjem retrovizoru i raspoznaces ga po velikom plasticnom kucistu na unutrasnjoj strani soferke,iza retrovizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura možda je moja greška ali u uglovima se nalaze kao dva kružića koji liče na senzore, a što se tiče ovog u sredini vidim ga kao tačku sa spoljne strane. Nisam primetio da uopšte mogu da podesim senzor za kišu, nisam nigde našao. Senzor za svetlo mi na nacionalu ne posedujemo kao opciju koliko znam. Sve ovo sam pokrenuo da malo istražimo, možda nešto što imamo a ne znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu nikakvi senzori,znam na sta mislis,sam onaj crni "okvir" soferke je takav.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Kubura, da potvrdim zbog sebe i ostalih NACIONALE nema nikakve aktivne senzore.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Nemam problem sa senzorima,jer ih verovatno ni nemam...ali imam drugi problem.500 l sam kupio pre mesec dana znaci 2016te.Na svim staklenim grupama stoji datum 16 jedino na šoferki je 15...ima li to nekog smisla..auto isteran iz salona..zvao servis kažu da ne kažu ništa...bla bla bla ali bez pravog objašnjenja...:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalna pojava. Proizdvede se vise stakala neko sto se ugradi u toj godini, pa naravno da ne bacaju, nego ih ugradjuju u auta naredne godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mattija

 

Kao što već reče @zrnkemiki sve je ok. ''Problem'' postoji ako je staklo mlađe od auta, tj. auto npr. 2014. godište, a staklo na njemu 2016. Mada, nije ni to u pravom smislu reči problem, nego je samo pokazatelj da je staklo menjano, a zašto je menjano je drugo pitanje. Naročito ako je šoferka može da bude neko obično, malo oštećenje od kamena ili sl, ali auto nov, kaskiran, i odmah se naravno menja šoferka, nema potrebe voziti tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da me neko cima kad dodje servis i kontrola vozila.."izvinite gospodine a šta ste to petljali sa šoferkom"...a ja "kojom šoferkom?...to je tako bilo..hihih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na crnom delu šoferke i zadnjeg stakla tri identične tačke..(u predelu metlice brisača).ima li to neku funkciju...grejači,kišni,svetlo senzor....šta?..ili ništa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...