Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kicbe

Fiat Uno turbo i.e. - prevelika potrošnja

Recommended Posts

Skoro sam kupio ovaj autic i bas puno trosi (15-20 lit.) Verujem da to i nije puno da je auto u orginalnom stanju. (ovaj je preradjen na karburator i to zastavin) a  i da ne zaboravim bio sam kod tipa koji reparira karburatore i on kaze da time ne bih dobio nista vec da probam da mu uradim bajpas(tj ono grejanje karburatora)

 

 ono sto me zanima je kako smanjiti potrosnju? (ako je ikako moguce)   hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se smanji potrosnja... taj auto sa karbom od zastave ne moze da trosi vise od 7l

imao sam takvog samo 1.5 iso ko nevreme I trosio ko upaljac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci u sustini mi treba samo dobar karburator,i to bi trebalo da smanji potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, ali Uno Turbo IE na Zastavin karburator? Koliko ti tu fabrickog dela imas od Turbo IE?  Jel to neko sve poskidao i samo na go motor stavio karburator ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljena druga grana i karbon. Najverovatnije je samo do karbona,zameni ga i resices problem. A ako ima grejanje karburatora,povezi i to,ne moze da skodi nikako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ce uvek trositi jer stiskas ko budala da bi isao jer ima nizak stepen kompresije i malo iskoriscene goriva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da se smanji potrosnja... taj auto sa karbom od zastave ne moze da trosi vise od 7l

imao sam takvog samo 1.5 iso ko nevreme I trosio ko upaljac...

 

Gusare, nesto nam se u zadnje vreme misnjenja ne podudaraju. Taj auto bez problema moze da potrosi ohoho vise litara od 7.

ja sam takodje imao taj auto sa 1.5 motorom, na otvorenom moze da varira od 6 do 10, a u gradu od 11 do 14 uz ekonomicnu voznju.

Tako da kicbe, dovoljno da ti malo nesto ne valja, a jos ga stiskas i eto ti potrosnje od preko 15l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

grana nije menjana jer jos stoji turbina na njemu  (ali planiram u toku nedelje da je zamenim zastavinom i da mu sredim bajpas za grejanje karb) a sto se tice voznje ona je penzionerska,jer kad bih ga stisno verovatno bi trosio 30lit.   :laughing:  sto se motora tice mislim da je uklonjeno samo ono sa vrha ( mislim da je ubrizgavanje,izvinjavam se ako gresim) i naravno milion secenih zica od kompa i ko zna jos cega....

Edited by kicbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ce uvek trositi jer stiskas ko budala da bi isao jer ima nizak stepen kompresije i malo iskoriscene goriva :D

+1

Nije samo staviš turbo i teraj. U tvom slučaju samo skineš turbo i teraj. Gomila stvari je tu razrađivana do besvesti ne bi li radila kako treba. 

Zato posle prodaju za smešne pare i kad neko naleti samo glava boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih prvo tog karburator majstora g. motkom izlupao. Trebao je da ti objasni da to tako ne moze. Poslusaj sta tu Yugisa kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...