Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Čekaj sada meni ništa nije jasno- da li ste vi zadovoljni ili ne kolima? Nikako ne mogu da pohvatam.

 

 

Ja sam rekao da sam jako zadovoljan 500L-om za nekih recimo 3500km koliko sam ga vozio. Ide ok, udoban je, prijatan za putovanja i baš malo troši, mislim da je čak prosek bio i ispod 7l kada smo ga vratili.

 

jedini "bag" koji je imao je što je ono tupavo dodavanje gasa pri puštanju kvačila u jednom trenutku prestalo da radi i nastavilo posle ponovnog paljenja kola. Što se ostalog tiče stvarno ne mogu da es žalim na auto.

 

Autom jesam zadovoljan, volim da ga vozim - prijatno mi je, cak mi ni ne smetaju neke specificnosti u odnosu na druge aute koje sam vozio - sada to cak vidim i kao prednosti. Skoro sam dao sebi za pravo da sedeci u jednom jako skupom autu, napravim poredjenje sa Fickom. Meni je auto lep, drugaciji. Prostran i dovoljno udoban. Voleo bih da sada sa 100% sigurnosti smem da sednem i krenem u, pomenuti, Pariz, a da ne razmisljam da li ce nesto da se zaglupi ili desi neki problem. U tom cenovnom rangu, mnogo mi je lepse da vozim Ficka nego npr. Duster-a ili nekog Forda 

 

Fiat-om apsolutno nisam zadovoljan:

- ocekivao sam manje kvarova u toku garancije - tacnije mislio sam da cu otici samo na male servise u uvlasceni servis - ovako moram da doplacujem produzenu garanciju jer ne verujem u kvalitet Fiat-a

- ocekivao sam munjevite reakcije u servisima (kao u Hondi ili kod komsije Milete) a ne da za svaki kvar moram po nekoliko puta da odlazim u servise (sramota me vise od ljudi tamo) a da ne odlazim dzabe je jasno - gore pomenuta cinjenica je da su mi zamenili delova vrednosti cca 2000 eur

- ocekivao sam vise znanja u servisima a ne ja da im objasnjavam, kao glupi masinac, sta je vakum i na kom principu nesto funkcionise u kolima, ne bi li to popravili odmah a ne da opet dolazim u servis...

- ocekivao sam bolji Ciao Fiat

- ... pricao sam o nekim problemima i razpcaranjima do sada pa ne bih da se ponavljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Ako se ne baviš mojom ličnošću, zato u svakom drugom postu o meni lično? ;)

...

 

 

Zato sto vadis recenice iz konteksta i komentarises samo ono sto zelis, a na nacin koji popularizuje ono sto zelis da plasiras.

kako sam dodaje gas?

Polako se kreces u koloni na semaforu, na ravnom, i on sam dodaje gas da odrzi brzinu - meni se to bas dopada koliko god da mi je bilo neobicno u pocetku. Tako radi i u prvoi i drugoj a i u trecoj brzini... U cetvrtoj nisam probao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je meni i ok. ONo što mi smeta je što na pola kvačila doda gas.

Nebitno bio u brzini ili ne.

 

 

Dobro je u koloni da kreneš, ali opet ne volim kompjutersku pomoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno sam zadovoljan jer je do sada zamenjeno sklopova u vrednosti od bar 2000 eur a nisam jos imao kvar sa letvom volana!

 

Sta je zamenjeno u toj vrednosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako se ne baviš mojom ličnošću, zato u svakom drugom postu o meni lično? ;)

 

Zato sto vadis recenice iz konteksta i komentarises samo ono sto zelis, a na nacin koji popularizuje ono sto zelis da plasiras.

 

 

Prvo kažeš da se ne baviš mojom ličnošću i da ja tu ''sinko silno grešim'' kad to primetim, a onda kažeš da se ipak baviš, ali uz opravdanje za koje mi treba onaj ''Vendilator'' iz emisije Ivana Ivanovića da ga protumačim. :D

Ali, nema veze...ne moramo više o tome. ;)

 

Ako je 500L toliko savrsenstvo...

 

Fiat 500L nije savršenstvo od auta, ne znam gde si video da sam to napisao.

Ne može biti savršenstvo nijedan auto koji košta ove pare koje mi možemo da potrošimo...mi obični smrtnici. Savršenstva koštaju mnooogo više, i mi ih možda, ako imamo sreće, ili ako živimo u Abu Dabiju, ponekada samo vidimo uživo, ali ih ne kupujemo. Fiat 500L je lider u svojoj klasi. Prodaja to pokazuje. Prodaja mu raste, a to se ne može dogoditi na tržištu EU ako je loš proizvod.

 

Dopuna: Čak i iz cena koje se traže za produženje garancije možete videti koji je stepen pouzdanosti, kvarova. Uporedite te iznose sa iznosima koje ste dali da bi kupili taj auto. Nemojte se bojati, sve je to Fiat lepo izračunao...da je stopa kvarova veća, nepouzdanosti, onda bi i ti paketi za produženje garancije bili znatno, znaaatno skuplji.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni bilo neobicno sa benzincem, cak sta vise, do sada nisam naleteo na jos nekog benzinca sa ovom forom...

 

 

Totalno sam zadovoljan jer je do sada zamenjeno sklopova u vrednosti od bar 2000 eur a nisam jos imao kvar sa letvom volana!

 

Sta je zamenjeno u toj vrednosti?

 

 

Ponesto sam pisao do sada, a o nekim intervencijama trenutno ne zelim da pricam - da sam zeleo, pominjao bih svaki odlazak u servis i svaki problem koji je bio. Nisam pricao da ne bih bio napadan i komentarisan - kao u 20 postova ispred ovog. Ovde covek ne sme da ima licno iskustvo, baziramo se na statistikama i izvestajima agencija

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako sam dodaje gas?

 

Da nije to u blizini ler gasa pa ECU sam dodaje kako se ne bi ugasio ?

Sve ostalo je malo rizično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ako se ne baviš mojom ličnošću, zato u svakom drugom postu o meni lično? ;)

 

Zato sto vadis recenice iz konteksta i komentarises samo ono sto zelis, a na nacin koji popularizuje ono sto zelis da plasiras.

 

 

Prvo kažeš da se ne baviš mojom ličnošću i da ja tu ''sinko silno grešim'' kad to primetim, a onda kažeš da se ipak baviš, ali uz opravdanje za koje mi treba onaj ''Vendilator'' iz emisije Ivana Ivanovića da ga protumačim. :D

Ali, nema veze...ne moramo više o tome. ;)

 

Ako je 500L toliko savrsenstvo...

 

Fiat 500L nije savršenstvo od auta, ne znam gde si video da sam to napisao.

Ne može biti savršenstvo nijedan auto koji košta ove pare koje mi možemo da potrošimo...mi obični smrtnici. Savršenstva koštaju mnooogo više, i mi ih možda, ako imamo sreće, ili ako živimo u Abu Dabiju, ponekada samo vidimo uživo, ali ih ne kupujemo. Fiat 500L je lider u svojoj klasi. Prodaja to pokazuje. Prodaja mu raste, a to se ne može dogoditi na tržištu EU ako je loš proizvod.

 

 

Opet isto, opet izvlacis iz konteksta  - a samo sam rekao da ne vidjam 500L u Parizu, Becu, Lintzu, Budimpesti, Berlinu, Hamelnu, Frankfrutu, Londonu.

Kolika je prodaja - e bas me briga. Da li o prodaji i kolicini prodatih pisem 100% tacne podatke - i to me briga - nije mi posao da se ovim bavim!

Aj, bre, oladi me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponesto sam pisao do sada, a o nekim intervencijama trenutno ne zelim da pricam

 

Ništa gore nego kad neko sam kreira teorije zavere...

Menjao je farove, tj. i onaj plastični okvir koji je kao hromiran (takav izgled daje), mislim da je pominjano i na forumu da se nekome pojavio kao trag rđe na njima, ili kapljice koje ostaju, ne mogu da se prebrišu.

Ima još stvari, ali sam i ja zaboravio. Umesto da se to sve napiše kako bi i ostali vlasnici 500L videli da nema problema sa zamenom toga, on ćuti...pitaj Boga zašto. :D

Pre bih rekao da to nećeš da napišeš da ne bi ispalo kako Fiat ne pravi problem oko zamene svega toga u garanciji....jer bi to onda indirektno bila pohvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kako sam dodaje gas?

 

Da nije to u blizini ler gasa pa ECU sam dodaje kako se ne bi ugasio ?

Sve ostalo je malo rizično.

 

Tako mi i u servisu objasnise - sam dodaje gas da se ne bi ugasio.

Naravno, rekose mi i da to ne skodi !?!

@ Bimba

 

Ništa gore nego kad neko sam kreira teorije zavere...

Ne sme da se napiše...hahahaha

 

Menjao je farove, tj. i onaj plastični okvir koji je kao hromiran (takav izgled daje), mislim da je pominjano i na forumu da se nekome pojavio kao trag rđe na njima, ili kapljice koje ostaju, ne mogu da se prebrišu.

Ima još stvari, ali sam i ja zaboravio.

Pre bih rekao da to nećeš da napišeš da ne bi ispalo kako Fiat ne pravi problem oko zamene svega toga u garanciji....jer bi to onda indirektno bila pohvala. ;)

Care, pricali smo na mobilni u par navrata, gde sam te zamolio da na prenosis o tome sta pricamo. Em sto prenosis, nadam se da si zaboravio sta smo pricali i sta sam ti pominjao da je menjano -  pa necu da kazem da lazes

Da ako je to pohvala Fiat-u, sve su mi to zamenili u garanciji. Posle silnog cimanja i uvodjenja medija i advokata u pricu

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kolika je prodaja - e bas me briga. Da li o prodaji i kolicini prodatih pisem 100% tacne podatke - i to me briga - nije mi posao da se ovim bavim!

 

Super, onda ne pišeš više o tome...a, ne da prvo iznosiš netačne cifre, onda kao nešto računaš imajući u vidu projektovani kapacitet fabrike u Kragujevcu, onda neke lične impresije na kojima baziraš ne znam ni ja šta...

Lepo onda prosto prestaneš da svoja lična opažanja predstavljaš kao objektivna, kao merodavna oko prodaje tog modela, i sve super. :thumbup: Na ozbiljnim forumima se ozbiljno piše i stoji se iza svojih reči...a, na raznim drugim stranicama, ili na FB može da se lupeta do sutra. :)

Care, pricali smo na mobilni u par navrata, gde sam te zamolio da na prenosis. Em sto prenosis, nadam se da si zaboravio sta smo pricali pa necu da kazem da lazes

 

Moj motiv je jasan, i napisan je:

 

...Umesto da se to sve napiše kako bi i ostali vlasnici 500L videli da nema problema sa zamenom toga, on ćuti...pitaj Boga zašto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zato necu da pricam - a tebe Neso molim da bar jednom budes samo obican COVEK a ne banilac Fiat-a


Cutim jer sam, kao sto gore rekoh, imao posla i sa advokatima i medijima i ... Alo, bre, okani me se i malo manje budi pristrasan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ja branim Fiat tako što tražim od tebe da napišeš na forumu šta ti je sve zamenio taj isti Fiat o njegovom trošku...kako bi se onda to sutra zamenilo i ostalima (ako budu imali iste simptome, probleme), kako bi to Fiatu onda bilo još skuplje...

 

Joooooooj... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menja nista Fiat o svom trosku - i on ima garanciju na ugradjene delove - to koristi. 

 

bye - propade mi subuta posle podne na ispraznu pricu

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Posle silnog cimanja i uvodjenja medija i advokata u pricu

 

Pričaj nam onda, sramota da je bilo i u medijima, a kao se krije (neće da se napiše) na ovom forumu. ;)

Šta je to bilo, gde...kad je emitovano, na kom kanalu...ili u kojim novinama je objavljeno, pisalo?

Ne menja nista Fiat o svom trosku - i on ima garanciju na ugradjene delove - to koristi. 

 

Nema na sve.

Neke stvari ipak i Fiat i VW i Opel (i svi ostali) još uvek sami prave.

 

bye - propade mi subuta posle podne na ispraznu pricu

 

Kako ''isprazna priča'' kad će ona da pomogne ostalim vlasnicima Fiata 500L da to isto zamene u okviru garancije, ako slučajno budu imali iste simptome, probleme? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kako sam dodaje gas?

 

Da nije to u blizini ler gasa pa ECU sam dodaje kako se ne bi ugasio ?

Sve ostalo je malo rizično.

 

 

 

Ne.

Jednostavno kada puštaš kvačilo na pola doda obrtaje za recimo 400.

 

Da li je moguće da sam ja jedini ovo primetio na forumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je. Već sam pomislio da sam lud kada samo ja to primećujem.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se penjem npr na ivicnjak i nisam lepo izbalansirao gas i kvacilo auto sam dodaje gas da se ne bi ugasio.Isto tako i na ravnom ali retko jer tad obicno normalno krenem i nema potrebe za tom nazovi "asistencijom"..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman bre ljudi ja ne pričam o tome!

 

  1. Upalite auto
  2. Podignete ručnu
  3. Izbacite u ler
  4. Desnu nogu prekrstite
  5. Lagano puštate kvačilo i auto sam turira

Da li je zaista moguće da sam samo ja ovo primetio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...