Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Pokušavali smo da ga nagovorimo da im otkaže taj deo iz svoje narudžbine, nije mi poznato da li je odustao do isporuke auta. :D Valjda je... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to još davno primetio da npr kod mene na Astri ne treba zadnji brisač jer se voda konstantno sliva i samo može da se pogorša stanje. Nisam obraćao pažnju na nove Astre, nadam se da su izbacili zadnje brisače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedan tj limo 99% nemaju (bilo par modela), fastback neko ima neko nema uglavnom imaju i treba, hechback / karavan svi imaju zadnji brisač.


Osim limo svima trebaju zadnji brisači jer se diže prljavština i lepi za zadnje staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali? Ja na Astri upalim jednom godišnje i tad malo u prazno zahvati. Sve zavisi od pozicije stakla, tj ugla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod fićka je zadnji brisač preko potreban, pošto točkovi dosta bacaju vodu po gepeku i staklu. Kul je što se automatski uključuje kada prebaciš u rikverc ukoliko su uključeni prednji. Ali je bzvz što nisu uskladili i interval sa prednjim, pa nekada prebrzo vitla pozadi iako nema dovoljno vode na staklu, pa iritira kad škripi guma i primoran si da isključiš prednje. Možda je glupost, ali nekad zna da smara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, na starim automobilima zadnji brisač je bio pojam ali zato su zavesice na zadnjim točkovima radile posao za tri zadnja brisača  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, znače li zavesice što si namontirao?

Ove zavesice što sam montirao smanjuju prskanje kada su manje padavine u pitanju ili kad uletiš u neku blatnjavu baru. Ali kada je baš vlažan kolovoz, pitanje da li bi pomoglo i da su do zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo dobar krovni spoiler u dejstvu sa zavesom koja se prostire celom širinom vozila , obavezno do zemlje.

Inače za prljavštinu na zadnjem kraju je krivac vakuum koji se tu stvara.

Kod limo budu prljave štopaljke i sve do ivice gepeka dok ostalo samo mokro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavali smo da ga nagovorimo da im otkaže taj deo iz svoje narudžbine, nije mi poznato da li je odustao do isporuke auta. :D Valjda je... :D :D

 

Zar nije rekao da je nekog džipa posle naručio :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve auto industrije imaju problem prljanjeg stakla kada imaju 5(3)vrata, ni spojleri ni zaverice ni....ne resavaju problem, ali je problem da posle godinu dana ne radi zadnja prskalica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji brisac koristim samo da nekome mahnem, nevolim da se okrecen nazad dok vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno vreme, u navali skutera po gradu, zadnju prskalicu sam drzao horizontalno na desno. Kad krene da mi se zavlaci i provlaci, a vidi da nema gde........jbg desilo se :D

 

Inace i sam vozim skuter i izbegavam maksimalno to provlacenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve auto industrije imaju problem prljanjeg stakla kada imaju 5(3)vrata, ni spojleri ni zaverice ni....ne resavaju problem, ali je problem da posle godinu dana ne radi zadnja prskalica

 

Rešava dobar spoiler koji će vazduh sa krova da usmeri preko zadnjeg stakla.

Kad pre ti se sjeba zadnja prskalica ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je koristim svaki dan, posle korišćenja, dok poskakujem po rupama - curne po malo svaki put dok se ne istroši tečnost iz creva...

Slikao, slao u servis, treba da odem da srede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...