Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Pevaljke i ne žalim, ali gde joj je mozak za te pare još jednog ispravnog da kupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je benzinac a i novi auto mi je benzinac. Ne prelazim preko 15K godisnje tako da diesele ni ne gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa tim turbinama kod Francuza se ispoljavao u prvim serijama motora, tamo od 2002-2004 ali su to vremenom sredili. Ovaj moj paša je kukao na dizne, pa na paljenje i svasta nesto oko motora, pa na neka creva, neke plastike su mu non stop pucale. Takodje sam išao gledati i novog Captura, spolja je auto sjajan, sjajno izgleda ali nema tih subvencija koje bi me nagovorile da dam 15000e za onu krš plastiku unutra.

 

Tako da lično Renault široko zaobilazim koliko god da je dobar primerak ispred mene.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žene uglavnom kupuju izgled i boju, pa mi i nije nešto krivo... :D

Mene često pitaju: Šta imate od crvenih kola? :no

Plave je boje. Nije ona kupila nego brat koji je mehanicar... Dao b 5.5 2.3bezn za ovog megana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf sto se meni svideo taj B-Max. Jest da je Fiat forum, ali mi je definitivno blizi od 500L.

Šteta je što to Fiat ne shvata, tj što olako prelazi preko verovatno miliona izgubljenih zbog loše reklame koju prave nezadovoljni kupci automobila.

Od kultne oznake 500, sa dodatkom L, napraviće istorijski promašaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istorijski promasaj?

 

Take it easy City boy :D

 

 

Prva polovina 2014., prodaja u Evropi, segment small MPV:

 

1. Fiat 500L >>> 56.589 komada (prva polovina 2013. na istom tržištu prodato je 37.161 komada) > rast prodaje od 52%

2. Nissan Note >>> 37.758 (15.433) > +145%
3. Ford B-Max >>> 31.520 (38.606) > -18%
4. Opel/Vauxhall Meriva >>> 31.472 (30.767) > +2%
5. Citroën C3 Picasso >>> 30.323 (34.581) > -12%
6. Hyundai ix20 >>> 19.612 (22.311) > -12%
7. Kia Venga >>> 13.811 (16.937) > -18%
8. Škoda Roomster >>> 13.797 (13.961) >  -1%
9. Toyota Verso-S >>> 3.476 (4.910) >  -29%
10. Subaru Trezia >>> 215 (872) > -75%
11. Ford Fusion >>> 20 (31) > -35%
12. Lancia Musa >>> 8 (1.112) > -99%
13. Renault (Grand) Modus >>> 6 (4.736) >  -100%
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se tako čini. Daš tolike pare a onda te kecaju sitnice. Jos uvek posedujem renoa kog sam kupio 2007. Taj auto jos ne krcka, nikakvih problema sa njim do sada. Posle 8 godina crkao akumulator i to je to. Sitnice na koje se zale vlasnici 500l su po meni nedopustive. Pa nije to bicikl od 200 evra pa kao znas, jbg...

Videćemo kako ce proci fiat u narednim godinama.

Edited by error974

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford B-max ima primetno manje prostora od 500L, u širini karoserije, pozadi i prtljažniku, plus ona klizna vrata?! Fokus je odličan auto ali meni se ne sviđa centralna konzola, vreme je da je modernizuju, deluje arhaično, mali displej (inspirisana mobilnim telefonima, ali iz prošlog veka?!). Čak i u titanium opremi ne izgleda ništa bolje, sjajna crna plastika gomila malih dugmića?! Ne sumnjam da lepo ide taj mali turbo, ali nekako sam skeptičan po pitanju trajanja? Žao mi je što si na osnovu ovog foruma stekao pogrešan utisak o kvalitetu 500L, mnogo veći broj (nas) vlasnika nema nikakvih problema sa autom (samo da tako i ostane). Svakako, kupio si dobar auto, čestitam i da te dugo služi i da opovrgneš sumnje u trajnost ecoboost-a.  

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam gledao u salonu 500L, prvo sto mi je zapalo za oko je jako cudno resenje prednje konzole, nesto je prefarbano ispred suvozaca, nema gumirane plastike i slicno. Unutra deluje veliko, ali samo deluje. Gepek je po papirima velik, ali kada se otvori nesto tu ne stima, ima on zapreminu ali nije to bas neki prostor, uzan i visok. Kao sto sam napisao, kada sam seo posle 500L u B-Max, delovao mi je mnogo zanimljivije. Klizna vrata su mi sasvim OK. Stalno vicem deci da sacekaju sa otvaranjem vrata na parkingu kako ne bi odvalili nekog ili neko njih. Totalno mi je OK taj fazon sa kliznim vratima. U B-Maxu nisam imao osecaj da sedim u tipa kombiju, dok kod 500L mi je to tako delovalo. 

500L mi je simpatican auto, ali... Po forumu sam procitao da mnogima auto "krcka", te B stub, te brava 5-ih vrata... Veliki display na multimediji se gasi, pa je neko spomenuo skidanje kleme? Da na novom autu skidam klemu?

Da ne idem sada predaleko, moj stav je bio da ne zelim da dam 12 000 evra za auto i da onda jurim po forumim resenja za sitnice. Meni te pare nisu sitnica i ne zelim ni da razmisljam na tu temu. Kupio sam novo i zelim da sam miran. Za moj ukus, bilo je previse komentara o sitnicama na ovom automobilu. Prva asocijacija posle citanja foruma mi je bila na slucaj od pre 7 godina kada je kolega dosao na posao sa novom Z10. Zamolio me je da pomerim svoj auto kako bi se isparkirao jer njegov nije hteo da udje u rikverc. Kukolja u svakom zitu postoji, ali me je uplasilo da FIAT u poslednje vreme ima previse kukolja.

 

Svakom vlasniku 500L zelim da ga auto maksimalno dobro sluzi i da nema gremline. Moj poznanik ima 500L i on ima sve reci hvale za taj auto, ali eto, ja nekako nisam mogao da se pronadjem u njemu, mozda je samo do mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je stekao los utisak jer mi otvaramo teme samo kad imamo problem, tj kad kudimo 500l, a ono sto je za pohvalu, to precutimo, jer tako treba. Da postoji ovakav forum o fordu i da su ti fokusi prodati kod nas u vecem broju, a ne u rangu statisticke greske, verovatno bi i o njemu procitao i nesto lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas o kvalitetu Fiata, ali posluziti ce za neke usporedbe.

Zadnja 2 dana sam imao priliku voziti Octaviu iz 2013. god i sve u svemu dobar auto, ali naisao sam na par stvari koje mi nikako nisu sjele.
Prva stvar je rucica mjenjaca, auto ima 20tkm i ona vec izgleda ovako

cxcb108018.jpg

Usporedbe radi ova koja je kod mene kozna iz mk2a punta je mozda za nijansu izlizanija, ali je zato 10+ godina starija.

Plastike na A stupovima sa svake strane strse za pol cm na krajevima.
Kvake na vratima skripe na najmanji dodir.
I za kraj kad se vec cijeli svijet ruga talijanskoj elektronici, ovdje kad se upale zadnji brisac prednji se ugase, osim ako su na najjacoj brzini, onda prednji lete, a zadnji mahne svake prethodne. Sad ne znam je li to slucaj na svima ili sam ova ima neke greske, ali tako je.

Po meni sve to sto sam nabrojao nije neki ogromni minus ili nedostatak, ali me jako zivcira to sto da se takve greske dogode na Fiatu odmah bi ih svi popljuvali, a ovako je to "njemacka" kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koji ne vozim ni 500L ni Fokusa i "ne znam" nista o tim motorima, prva pomisao 1000 kubika i 100ks je da to nece izdrzati ni 300k (da li je normalno da auto ima toliku snagu na tolicku kubikazu, ima za 30ks manje od mene i 1200 kubika manji motor, ma koliko god da je to novi motor opet...) evo jedan klasican primer iz proslosti, 2 razlicita automobila:

-Stari Mercedes (iz Titovog doba...) je imao 2000 kubika i 40kw i blokadu na 4000 obrtaja, Zastava koja je imala 1100 kubika i 40kw i blokadu na 7000. Nije bitna ni brzina ni blokada nista, Mercedes je bio dizel, a Zastava benzinac, sami zakljucite koji je vise izdrzao, Mecka je gazila i do 1000k kilometara dok je Zastavi vec na 200k morala generalna, ako izdrzi karoserija dotle ;) pa sada razmislite kojo ce vise da izdri, da li Fiat sa obicnim 1.4 motorom od 90i kusur konja ili Ford sa turbom koji je 1000kubika i 100konja, neka budu obojica benzinci, a za dizela nema reci ;)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, a svo vreme pratim da vidim kako je pogodio, kontam sa slike je provalio nekako i posmatram sliku i totalno nelogično  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb108019.jpg

 

:question: :question: :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka budževina...
 

Hahaha, a svo vreme pratim da vidim kako je pogodio, kontam sa slike je provalio nekako i posmatram sliku i totalno nelogično :guitar:

 

Pa je l' ti misliš da sam ja sisao vesla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da budem iskren nikad na to nisam ni obratio paznju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, a svo vreme pratim da vidim kako je pogodio, kontam sa slike je provalio nekako i posmatram sliku i totalno nelogično :guitar:

Pa je l' ti misliš da sam ja sisao vesla

 

 

Nisam ni sumnjao u tebe, ti si stari lisac..  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcb108019.jpg

 

Neka budževina...

 

Može da se naruči kada se kupuje nova.

Znam čoveka koji je naručio zadnji brisač na Oktaviji limuzini. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...