Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Cesto idem preko bubanj potoka. Ne znam kako uspevate da auto popnete sa 90 gore kad izadje sa 120 bez problema, treba ga drzati iznad 3000 obrtaja jer je snaga tu najveca. Ne saltam u vecu brzinu kad kompjuter kaže tj. cim predje 2000 obrtaja vec u zavisnosti od terena. Sa malo osecaja auto se solidno vozi. Trom je, to stoji, ipak smo uzeli gradski auto a to znaci mali motor i teska karoserija. Onaj ko je uzeo dizela tek moze da se mozda pohvali porodicnim automobilom. Sto bi rekli u jednom filmu, ocekivanje je majka svih zajeba :-D U odnosu na clio 3 1.2 sa 75 konja auto je sasvim ok. I mene je razocaralo to sto gepeku fali sirina i duzina ali boze moj. Uconnect je pravi primer inzenjerskag manjka osecaja za korisnika, sve je logicno ali o moj boze koliko fale nake precice. Precica za listanje foldera npr, lakseg pozivanja, ja sada odvozam od bg do ns dok otvorim i nadjem folder i odaberem pesmu :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu mladji, ali ne i ludji kao Marko koga pali svoje dete da potpisuje "nasmrkanu" bravu iz 97.godine

Video sam gomilu penzosa (65 i kusur godina) da voze 500L. I vozim Bravo 2001g. I šta je tu loše ako klincu navučem kez na lice kada patosiram gas? Ja nisam rekao da potpisujem, zašto bih to radio? Desi se da prokliza u vožnji kada jako stisnem gas, ali nisam debil pa da krećem sa potpisivanjem.

Malo off topic:

Kao da ste se svi rodili juče, pa ne možete da živite bez elektronskih džidža badža u autu. Izgubila se suština vožnje. Kao da ne znate da promenite brzinu ako vam neko ne naredi, ili se bojite da to uradite? Ne može da se živi bez ABS, ESP, hill holder-a (ovo mi je najveća glupost), bez veeelikog ekrana.

P. S.

@debeli zmaj:

Tebe je neko grdno zajebao ako te je ubedio da gradski auto znači kilav motor i tešku karoseriju. Zar gradski automobili nisu recimo , spark, yaris, Citroën C1...

Niko od ljudi koje znam nije kupio 500L zato što je mali gradski auto, nego zato što je prostran, a i spoljni gabariti mu nisu baš dečji.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko mislim da svoje mišljenje iznosiš na osnovu pretpostavki. Da li si probao da voziš 500L nekada? Uostalom ne vidim razlog za toliki hejt prema 500l-u? Ako ti se ne sviđa, konstatuj i zaobiđi teme. Nemaš potrebe da me ubeđuješ da sam se zajebao, kad sam prilično zadovoljan sa ovim autom posle godinu dana od kupovine. Čak šta više, premašio je moja očekivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko

Prvo nije mene niko zajebao, poslednjih godina postoji trend da se sem malih automobila koje si naveo u svom postu gradskim automobilima nazivaju i auta vecih klasa ali sa smanjenom snagom i litrazom. Proizvodjaci namerno nude takav odnos mase, velicine i snage jer je pretpostavka da ce ljudima koji auto ne voze van grada taj ponudjeni odnos, po manjoj ceni, biti sasvim dovoljan. Primer za to je grande punto 1.2 65ks, clio 3 1.2 i tako dalje. Iz tog razloga sam 500l 1.4 nazvao vise gradskim autom nego porodicnim.

Meni, za ono za sta mi auto treba, 500l radi posao. Odlican auto za grad sa kojim mogu bez straha da odem i ronim po kojekakvim budzacima po srbiji. Odlicno se pokazao na tari, klio je na istim mestima kacio, slajfovao i nalegao zadnjim delom jer je nosio silne boce. Zao mi je samo sto nisam mogao da kupim dizela i bio bih presrecan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa predhodnim postom. Svako kupuje auto prema svojim mogucnostima i potrebama. Nekome se auto moze svidjati ili ne ali Fiat je jos uvijek isplativa kupnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si se Marko ocigledno malo kasnije rodio od mene, jer je davno proslo vreme kada sam imao potrebu da vozim nasmrkana kola, a fiat bravu sam vozio pre davnih 10-12 godina. Ne kazem za sebe da sam bas mator, ali taj sneg koji ti sada gazis, ja sam odavno pregazio. Odavno sam ti rekao ovo sto je malo pre Sale. Zaobiđi teme o onome sto te nervira, to ti je savet starijeg kolege. A ocigledno je da te sve u vezi 500L nervira

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ima bolji odnos snaga/tezina od mene može :D Imam cca 150ks na 1170 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec vidim Marka za jedno 20 godina kako vozi unuce u 500L i kako mu unuce sa zadjeg sedista vice: poootpiiisssiiii! A on mu kaze: ne mozeeeeee, nije mapiraaaan, nije mi dozvolila baaaaabaaaa

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

.... Po zvuku se videlo.....

Daj i nama malo te droze :D

 

 

Pa bilo mi glupo da kažem "po zvuku se čulo"  :laughing:

Vec vidim Marka za jedno 20 godina kako vozi unuce u 500L i kako mu unuce sa zadjeg sedista vice: poootpiiisssiiii! A on mu kaze: ne mozeeeeee, nije mapiraaaan, nije mi dozvolila baaaaabaaaa

 

Nisko  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi su prokleta vrsta. Obrni okreni ne valja. Kad voze punta smeta im što nemaju plastične oplate u gepeku, kad voze L-a smeta im što ih imaju...

 

Pljuvati po 1.4 motoru znači ili potpunu neobaveštenost ili jako loše odmeravanje svojih potreba. To je osnovni motor koji je namenjen za gradsku vožnju u kojoj ubrzanja i max brzina ne igraju bitnu ulogu, ali je spram toga i loš na većim brzinama. Prosto nije namenjen za auto put. Realni su toga bili svesni kad su kupovali. Spremni su da se malo pomuče, malo igraju menjačem i da progutaju knedlu svaki put kad ga navuku na 150, a izleti im neko ko ih vrati na 120.

 

Ko je hteo da jurca auto putevima trebalo je da uzme 1.6 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada čujem Power give me more power, prvo na šta pomislim

Marko Jovanović=Jeremy Clarkson=Kimi Raikkonen

 

silhouette_question_mark.jpg  Jeremy_Clarkson.jpg  sleepy_kimi_raikkonen_Press_Conference.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bojan i Ivan:

svaka čast za provale, pokidao sam se od smeha :D:) Ispričao sam ženi ono za unuka i babu, i ona se smejala kao luda. Mada, navikla je, dok je bila trudna, taman sam remapirao auto, i malo jače sam ga stisnuo uz Kneza Miloša (išli smo na neku kontrolu). Samo sam čuo: "lakše malo kretenu, imam plivajući zamajac u stomaku".

A evo šta kaže moj klinja:

Vikto_u_Bravu.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic - "Plivajuci zamajac u stomaku".......ha,ha,ha,ha......to je tek dobra provala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, posle 2 godine kapiram da mi ne treba veci auto od Stila, niti mi treba 100+hp.  Jeste lepo, jeste zabavno, ali nije neophodno. Sada bih 'ladno uzeo novog GP sa 1.2 motorom i bio sasvim zadovoljan.

 

ja bi isto kupio GP-a ali sa 1.4 obicnim motorom, ipak je on odgovarajuća mera za GP-a.

 

Ono što ne kontam je da se zadnje 2-3 stranice vode rasprave o tehničkim karakteristikama a ne kvalitetu Fiata.

 

Ono što meni smeta kod Fiata (vozim već drugog) jeste izolacija od spoljašnjih zvukova jer recimo dok sam se vozio u VW Jetta udarce kapi kiše jedva da čuješ, vešanje točkova kad naleti na rupu isto je jako prigušeno u kabini dok je to kod Stila a i sad kod Idee skroz druga priča, dosta bučnije. Kontam da su tu fino uštedeli.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...