Jump to content
FAS Goran
Woodoo

O kvalitetu Fiata...

Recommended Posts

Meni jednostavno sam podigne obrtaje kad je pred gusenjem kako se sam ne bi ugasio,ali nista ne turira na leru ako je izbacen iz brzine :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene u miru. Znaju me ovde kao nekoga ko ne voli 500l. Drugar mi je skoro 6 meseci u Sijetlu, i svaki dan viđa 500l tamo. I ne znam stvarno čemu tolika kuknjava. Šta reći za famozni VW i probleme sa lancem na 1.2tsi motorima, i u najgorem slučaju uništenim motorima zbog toga. A ljudi su kupili te automobile zato što malo troše, idu dobro, i zaboga,imaju lanac,te nema velikog servisa, a u praksi ne izbijaju iz servisa. Mislim ma Golfa,Pola,Leona i Ibizu 1.2tsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim razlog da sam turira u leru...to je bezveze

 

On zaturira na pola kvačila kako bi moglo da se krene bez gasa. Ali to radi i u leru i u brzini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me podseti na mene kad sam bio u Nemackoj. Po ceo dan od ujutru do uvece po gradu, uzduz i popreko i cudno mi nesto pa pitam coveka sto zivi gore. Gde su bre dobra kola, S klase, Amg, A8 i slicno, ne vidjam ih? Kaze, ne vidjas ih jer su sva relativno nova pa ne upadaju u oko toliko, stapa se u jednu sliku. Zagledaj malo pa ces da vidis. I ja obratim paznju, kad gle, stvarno, malo malo pa babaroga neka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi u na leru, samo u brzini - upravo sam probao

 

Ovaj koji sam ja vozio je 90% putovanja to radio i jednom zablentavio. Bukvalno sam na semaforu u leru 10 ptua pritisnuo i pustio kvačilo i 10 puta je digao obrtaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi u na leru, samo u brzini - upravo sam probao

bez ubacivanja u brzinu meni dize obrtaje,

pisano je o tome u nekoj temi odavno gde je neko rekao da tako treba jel su to pametni menjaci koji te pripreme za kretanje  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi u na leru, samo u brzini - upravo sam probao

bez ubacivanja u brzinu meni dize obrtaje,

pisano je o tome u nekoj temi odavno gde je neko rekao da tako treba jel su to pametni menjaci koji te pripreme za kretanje

Ispravka, ponovo sam probao danas:

diže obrtaje i na leru i u brzini.

Na leru diže obrtaje ako se lagano pušta kvačilo, juče sam brzo to uradio pa sam preleteo preko zone gde se dižu obrtaji. Ta zona je, otprilike na pola hoda kvačila...

Izvinjotina, ako je dovelo do zabune ono što sam juče napisao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz imaš piće od mene :) 

Ispada da ja lažem jer sam jedini od toliko vlasnika 500L to prmetio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako na temu kvaliteta Fiata:
Kupio sam nov GP 1.3 dizel, bez da sam ikada seo u isti a kamoli ga vozio.. Čak ni probna vožnja.
Moja odluka se bazirala na tome da mi je taj auto već godinama ljubav na prvi pogled, zatim, čuvena reputacija Fiatovih dizelaša, i naravno odlični uslovi finansiranja. U ponedeljak ga preuzimam pa ćemo videti utiske tokom eksploatacije.

5ooL mi je bio ranije prvi izbor, ali prevagnuo je GP jer za istu lovu sam dobio dizelaša, a realno nemam potrebu da vozim veći auto od punta.

 

Evo mene u miru. Znaju me ovde kao nekoga ko ne voli 500l. Drugar mi je skoro 6 meseci u Sijetlu, i svaki dan viđa 500l tamo. I ne znam stvarno čemu tolika kuknjava. Šta reći za famozni VW i probleme sa lancem na 1.2tsi motorima, i u najgorem slučaju uništenim motorima zbog toga. A ljudi su kupili te automobile zato što malo troše, idu dobro, i zaboga,imaju lanac,te nema velikog servisa, a u praksi ne izbijaju iz servisa. Mislim ma Golfa,Pola,Leona i Ibizu 1.2tsi.

 

Navedeni problem sa lancem na 1.2 tsi nije rešen, već je to sada motor sa zupčastim kajišem.
Vozim potpuno novu službenu Fabiu sa tim motorom i jako lepo ide, solidno troši, i generalno dobar auto. Jedva čekam da je uporedim sa GP po svim parametrima.
Isto sam primetio da prilikom kretanja u koloni.. Ubacim u prvu, pustim lagano kvačilo i kreće se bez gasa, sama dodaje potrebni nivo.. Svidja mi se to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ispada da ja lažem jer sam jedini od toliko vlasnika 500L to prmetio

hehehe, primeceno odavno ali ti izgleda tada nisi vodio racuna o pisaniji o 500Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno sam prevideo :)

 

Ne znam kako ostali nisu primetili. Baš je očigledno da doda gas pri kretanju.

 

Ima piće i od mene

 

Što on? Pa ja sam ti rekao za foru :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće već valjda neka prilika. Taman da jednog od vozača 500L provozam u mom Stilu pa da javite koliko grebe, šrkipi, lupa i raspada se polovni Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to nije čuvena podrška motoru na malom gasu tj "hill holder" :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije. Hill holder valjda samo zadrži auto par sekundi na nizbrdici? Ne bi trebalo da ima veze sa gasom.

 

@Zhorz ja sam mislio na opuštenu vožnju npr 120 na autoputu pa da sami kažte kako se ponaša i čuje :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hill holder ne drzi na nizbrdici vec na uzbrdici (ili na nizbrdici kad je menjac u rikvercu)... Kao pomaze pri kretanju... Drzi dve sekunde od trenutka kad se pusti kocnica dok se ne pusti kvacilo... po meni izuzetno nepotrebna opcija koja veoma smeta kada treba neko da se parkira paralelno u rikverc na nizbrdici, a i koja moze samo da pokvari tehniku voznje i da kad se neko nauci na njega ima problema sa kolima koja to nemaju. Za takve stvari bog je stvori rucnu i kretanje pod istom ubacio u obuku u auto skoli... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...