Jump to content
FAS Goran
GNL

Fiat 500L - bučno kvačilo? / problem sa kvačilom

Recommended Posts

pa i kod mene ako pustim jace, brze kvacilo cuje se udarac, cesce kada zena pusta ali i kod mene nekad se zacuje ali je pitanje koliko jako, glasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je drugo. Mora da se čuje ako je neko grublji malo sa kvačilom, ili kad se kreće naglo iz mesta...npr. kad potpisuješ prilikom kretanja još kako će da se čuje kad ga pustiš.

Ovde je samo fora u tome da se rastereti motor. Ideš drugom npr. 40, pustiš gas i ništa se ne čuje. Ali, ako isto tako pustiš gas plus pritisneš kvačilo, čuće se. Ne pri puštanju gasa, nego kad se pedala kvačila pritisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari.

 

Znam da je tema malo stara ali hajde da je osvezimo. Imam isti problem koji je imao i NeleT. Prilikom kretanja u prvoj ako zaletim motor na preko 3000 obrtaja i naglo pritisnem kvacilo cuju se neki udarci. Znaci to je bas jasno izrazeno u prvoj kada se naglim pritiskanjem kvacila rastereti motor. Bio sam juce u AK Kompresor gde je predstavnik Fiat-a provozao auto, snimio sve i nakon slanja snimka u Fiat konstatovao da je to normalnan zvuk, da nosaci motora to tako regulisu i da tu nema sta da se radi. Pregledali su ga i rekli da je sve ok. 

Ja sam prilagodio stil voznje tako da te udarce retko osecam ali prosto nije mi normalno da se tako ponasa bilo koji auto, a posebno ne nov.

Da li je neko imao slican problem? Da li se isplati da gubim vreme i kontaktiram neki drugi servis? 
Ili da se pomirim sa cinjenicom da je to stvarno tako konstrukcijski, pojacam muziku i ne razmisljam o tome :) ?

Hvala vam unapred na savetima. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, deki.mitrovic said:

Da li se isplati da gubim vreme i kontaktiram neki drugi servis? 

Drugi ovlasceni servis? I oni ce kontaktirati Fiat tako da dodjes na isto..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i meni palo na pamet. Ako stvarno postoji neki problem i ako je to tesko dokazati onda to na kraju moze da se svede na borbu s'vetrenjacama :) Zao mi je sto NeleT vise nije aktivan, bas me interesuje kako se zavrsio njegov slucaj.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su kontaktirali Fiat Srbija a kod njih je sa automobilima koji se prodaju i još i voze u Srbiji po defaultu sve u redu bez da se udubljuju u tematiku i uopšte da razmišljaju o tome.

Isto kao i sa Zastavom, treba da budeš srećan što si uopšte dobio plaćen auto a da li je ispravan to je potpuno nebitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, nov auto i lupa u i oko menjača! I to je ok!? Pa to nije normalno bilo ni pre 50 godina a ne sad u 21. veku.
Naravno, u srbiji je normalno, verovatno. Prosto je neverovatno kako vređaju inteligenciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije normalno ali za Srpsko tržište je normalno! Taj 500l treba uzimati iz uvoza?? jer je za Srpsko tržište pun delova buvljak kvaliteta kao i za sva ostala tzv tržišta u razvoju! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa vama. Naravno da nije normalno da lupa bilo sta, pa makar se to culo minimalno. Upravo to sam im i rekao, vozio sam auta stara 10, 15 godina i toga nije bilo.
Izgovor im je da je to tako konstrukcijski i da tu nema sta da se radi :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svrati kod Gorana ili mu pisi u temi.. Mislim da i on ima jednog 500l u porodici pa moze da kaze da li je normalno ili ne.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno cu morati da se iscimam i da provozam jos neki 500L da cujem i osetim kako se ponasa. Razumem kada neko vozi malo zesce i agilnije, tada je normalno da se cuje kada se menjaju brzine. Ali ja bas to radim lagano i tada se to bas blago cuje. Ali ako se malo opustim, onda zna da lupne. I to se uglavnom desava na prelazu iz prve u drugu brzinu i redje iz druge u trecu. Na dalje nisam nista primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi u drugu auto kucu reklamiraj opet insistiraj nek ti pokazu na drugom 500l dali je isto tako,burazer ima isti auto i cesto ga vozim normalno sve kao i na svakim kolima... Mislim da ak Kole ima renta car tako da sigurno ima  kola da se proba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio u AK Kole na proveri. Moram da ih pohvalim, jako su profesionalni i ljubazni.
Glavni serviser je odmah znao o kakvom lupkanju se radi i rekao mi je posle test voznje da je to normalno ponasanje za 500L. To je taj njegov karakteristican zvuk koji se nece ni pojacavati ni nestati vremenom kada se pritiska i pusta kvacilo. 

Osluskujuci i druge 500L-ove na ulici, dosao sam i sam do tog zakljucka, svi se isto cuju. Cak sam se vozio u jednom Fiat Tipo-u 1.4 i identicno se ponasa. 
Eto ispade da je to normalno ponasanje :)

Pozdrav drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500l 1.4 95ks proizveden 2018. godine, od prvog dana vožnje, od prvog kilometra se to čuje, posebno se čuje kad ubacujem u rikverc. Kao da udara metal o metal, kao da će u tom trenutku nešto da "prezubi".Takav je Fiat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se dodam na spisak, mozda nekom bude lakše meni svakako jeste što znam da nije do mene (mada nisam ni sumnjao).

Identičan problem imam, auto je ganc nov proizveden januar 2022 1.4 benzinac bez turbine 6 brzina.

To mi se desavalo u životu samo na puntu mada ni tamo tako bucno tj izrazeno, na njemu sam menjao kvacila na 6000 pa na 2000 km i na kraju ga prodao, dok sam ono sa kojim je stigao vozao oko 40k km. Posto je svakom koje sam menjao druk lager probio korpu al ne po sredini, zakljucio sam da je mozda viljuska kvacila bila pokrivljena prilikom montaze novog, ne znam dal je to izazivalo i zvuk i nadam se da to ovde nije slučaj

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...