Jump to content
FAS Goran
kole21

Fiat Stilo 1.6 16v - ne reaguje na davanje gasa

Recommended Posts

Skini kompjuter, otvori poklopac (mozda je zaliven silikonom), proveri pinove da li su ok sa unutrasnje strane gde se kace konektori (dobro pogledaj i lupom ako treba), gurni ih nazad ako je to u pitanju i malo ih prelemi. Mozes sve koji su ti sumnjivi da blago prelemis. Kod mene je tako bilo. U gradu se comp vise greje jer je podji - stani i cetiri pina su se bukvalno pomerila nekoliko mm. Stavi malo silikona po rubu poklopca i vrati sve na mesto. To je jedna od mogucnosti, najjednostavnija i najjeftinija. Mozes sam to da uradis.

 

20180615_160911.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola014

 

Ovo što ti je rekao @sibonios ti govori da je u kompu problem. Tipično za Stila 1.6., ima dosta o tome već na Forumu. Sada, posle spajanja tema, pogledaj i sve ranije napisano u temi na kojoj smo.

Plus, baci pogled i na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39880-stilo-asr-failure-loose-connection-ecu-problem/

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2013 at 4:14 PM, neshaoct said:

Kakvih bre 500 evra, odakle ti to...

Ako je komp neće koštati ni pola od toga...

Tacno ode  500 evra ja kupio nov proslog leta kod Gorana  i svi problemi nestali Stilo kao nov , nisam hteo da se zezam sa reparacijom kompa , verujte mi isplati se. Ko moze ja preporucujem nov  ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@freemen

 

Nisam ni mislio da ćeš uzimati nov kada sam rekao da ne može toliko da košta...to retko ko uradi, svaka čast na odluci. :) 

Imao sam Stila 1.6 i nisam stigao do njegove zamene kompa, ali da sam došao dotle šanse nema da bi uzimao nov. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubav nema cenu ja tezim ka perfekciji bez obzira na trenutnu vrednost automobila na trzistu.

Reparaciju nisam ni uzimao u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li neko zna sta je problem?! Motor stilo 1,6 radio sve ok. i rasturen motor zbog zamene karika-sastavljen motor, kres na kljuc, motor radi, ali gasi se na leru( klapna ociscena, cak je probana i klapna sa drugog stila koji radi ok. i nista i dalje isti problem gasi se kad se oduzme gas), na otvorenom putu ide k*o zmaj! POMAGAJTE !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem u zupčenju. Korišćen alat i provereno zupčenje, sve u redu. Promenjene 3 klapne, sa sve 3 različito se ponaša. Da li je moguće da je usled stajanja od 10ak dana dok je motor i instalacija bila rastavljena oslabio kompjuter ili crkao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče stajanja nema šanse da crkne ako je bio odspojen od struje? Ako prima gas i vuče ko lud onda je komp ok..Ne bi ni upalio da je ecu crko..

Pogledaj ponovo vakume..Vidi dal je sve povezano i proveri vakum od serva..Ako na nekom crevu vuče vazduh mora da se gasi..

Druga stvar da ga povežeš na dijagnostiku pa vidiš dal ima neke greške..I klapna gasa ne moze tek tako da rikne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici izbacuje neispravnost klapne gasa, ne znam da li moze da bude neki džek možda (slaba konekcija i tako nešto) ili da se rasturi klapna i očisti unutra mehanizam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pametan, stvarno izgleda neka glupost je u pitanju. Kad je hladan motor on cak i proradi, cim se zagreje on zeza i hoce da se ugasi kad se oduzme gas.

Probace majstor u ponedeljak i taj senzor i konektor klapne gasa da proveri.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/15/2018 at 8:54 PM, smeker192 said:

Nisam pametan, stvarno izgleda neka glupost je u pitanju. Kad je hladan motor on cak i proradi, cim se zagreje on zeza i hoce da se ugasi kad se oduzme gas.

Probace majstor u ponedeljak i taj senzor i konektor klapne gasa da proveri.

Naravno dok je hladan da hoce da radi jer je klapna sirom otvorena i obrtaji su 1200+, cim se ugreje nema snage da odrzava 800 obrtaja. Nesto nije sa konekcijom klapne u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,novi sam ovde i imam novi  problem sa Fiat stilom 1.6 16v 2003god,ako neko moze da da savet bio BiH zahvalan.

Vozim stila auto ko metak prosle godine radio motor komp auto održavan u fulu i sta se sad desava,auto u voznji upali lampicu engine fault obori obrtaje na 1200 dam gas do 2000 dodje i to je to,ugasim ga upalim lampica i dalje svetli oko motora nekad se ugasi i auto redovno radi a nekad posle par stotina metara opet sa obrtajima kako sam i napisao.Bio na dijagnostici tri puta sva tri puta sve u najboljem redu,jednom je izbacio gresku 122010 unknow name i to je to ,detonacija u redu,lamda svecice pritisak omski otpor ,klapna Kaze majstor nije prljava,odradio dizne opet ista stvar,da li neko ima ideju sta bi moglo da bude,unapred hvala.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, uh ... malo je sve ovo nejasno...
Ono što sam ja razumeo iz svega je problem u klapni gasa.
Čini mi se da majstor nešto debelo ne razume.
Koja je dijagnostika korišćena? Ipak, svi simptomi ukazuju na klapnu a za to postoji tema. Da se ne bismo ponavljali...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam jedan fantomski problem. Kada startujem motor auto neće da primi gas tj prima ali jako slabo, i kad stigne do 2000 obrtaja tu stane, za to vreme na leru trokira i variraju mu obrtaji. Kada ga posle par puta upalim onda radi kako treba. 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tonino

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom ;) . Mozes da procitas dosadasnja iskustva, uzroka moze da bude vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...