Jump to content
FAS Goran
fiat128s

Italian vs German style '70,'80,'90 (oldschool) slike

Recommended Posts

@Toti, sto bi rekao jedan moj drug " Ma tata je "  :D

@Jankovic, ziv sam, ne smem da potrosim toliko brzo, razvlacim da potraje :D

@Diskusija, pa ovoje "nasa" ikona, ide bre da ne mozes da verujes.. :nuke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je riknuo termodavac, a mozda i cajger... Nije problem naci na netu koliko je fabrika deklarisala od 0 do 100. Ceda Brkic mislim da je vozio privatno crvenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan poznanik me je pre 4-5 god provozao u Lacia-i hf integrale posto ja isto tako nisam verovao da je to toliko lud auto i secam se da sam tada izasao iz auta i maltene poceo da povracam. mada opet mi to nije izgledalo bas ovako kao na ovom klipu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1993 Lancia Delta HF Integrale 16v

Acceleration 0-100km/h 5.70 s

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=179036

 

215ks u 1300kg, a 4 vuce * dobar menjac - mora da ide. Verovatno je u njoj sa 5.7s subjektivni osecaj drugaciji nego u nekom ususkanom autu. Na stranu kako ide i da li ide, meni je zanimljivo sto je to relativno kratak auto, samo 3900 mm, nekih 3.5cm duza od Punta 2.

Sada da naprave tako nesto, imalo bi bar 1500-1600 kila. Te katalizator, ESP, Hill holder, nasloni za ruku-nogu-levo uvo, digi klima, xenoni, DPF, Euro milion standard motora, 118 air-bagova... Ne kazem da je sve to nepotrebno, ali dzaba dovoljno ks ako je auto pretezak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je na prvo gledanje impresionirao Bravo kad se pojavio tamo negde sredinom devedesetih...

Sećam se kao juče da je bilo. Lik ga je uvezao i doterao sa probama na Bubanj potok, boja ona plavo-tirkizna. Cena mu je bila baš onako muška. Odlepio sam kad sam ga video, pomislio sam da li mogu nešto lepše da naprave...

Stvarno je bio pojava u svoje vreme :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je na prvo gledanje impresionirao Bravo kad se pojavio tamo negde sredinom devedesetih...

Sećam se kao juče da je bilo. Lik ga je uvezao i doterao sa probama na Bubanj potok, boja ona plavo-tirkizna. Cena mu je bila baš onako muška. Odlepio sam kad sam ga video, pomislio sam da li mogu nešto lepše da naprave...

Stvarno je bio pojava u svoje vreme :unworthy:

 

 

A mene je recimo više oduševila Brava i isto sam je tako doživeo, dok mi Bravo nije bio ništa specijalno, tek posle par godina sam promenio mišljenje i sada mislim obrnuto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je na prvo gledanje impresionirao Bravo kad se pojavio tamo negde sredinom devedesetih...

+1

Bravo/Brava je, uz Punta 1, bio dvojac kojim se Fiat  izvlacio iz bule 80-ih koje su im umalo dosle glave.

Odlicno se secam da me je i prvi Puntisa, kao gradski autic, odusevio dizajnom 1995., nakon toga takodje i Bravo 1996.

Treba naglasiti da su i jedan i drugi model bili automobili godine u Evropi (Punto '95., a Bravo/Brava '96.). Bile su to lepe godine za zabarske modele, '98. auto godine je bila AR 156, 2001. AR 147, a Fiat Panda 2004. Kako su se tada izvukli, ocigledno su se zadnjih godina pokopali na evropskom trzistu i nema ih nigde zadnjih 10 godina, ako izuzmemo reinkarnaciju 500 ikone i njegovu titulu 2008. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Thema Ferrari 8.32?

 

lancita_thema_8_32_ferrari_30025.jpg

Baš sam nedavno vidio jednu ovaku ko sa fotke u Zenici i auto je dan danas pojava. Predivan auto iz svakog kuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis Brava i Bravu  :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mene je na prvo gledanje impresionirao Bravo kad se pojavio tamo negde sredinom devedesetih...

+1

Bravo/Brava je, uz Punta 1, bio dvojac kojim se Fiat  izvlacio iz bule 80-ih koje su im umalo dosle glave.

Odlicno se secam da me je i prvi Puntisa, kao gradski autic, odusevio dizajnom 1995., nakon toga takodje i Bravo 1996.

Treba naglasiti da su i jedan i drugi model bili automobili godine u Evropi (Punto '95., a Bravo/Brava '96.). Bile su to lepe godine za zabarske modele, '98. auto godine je bila AR 156, 2001. AR 147, a Fiat Panda 2004. Kako su se tada izvukli, ocigledno su se zadnjih godina pokopali na evropskom trzistu i nema ih nigde zadnjih 10 godina, ako izuzmemo reinkarnaciju 500 ikone i njegovu titulu 2008. godine.

 

Trojac iliti Trio kolega, zaboravio si veoma bitnog clana porodice koji je takodje napravio bum, Ducato! I dan danas je jedan od najboljih u klasi :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bella maccina 80ih i pocetak 90ih 

 

16682559.jpg    tipo3.jpg
Tipo_zps1773ebd5.jpg    
 
Malo Alfeeee
 
1978_Alfa_Romeo_Alfasud_Sprint_LF1.jpg    326379_208982945840750_981144646_o.jpg
 
alfa_romeo_alfasud_10.jpg    Alfa_Romeo_Alfasud_Sprint_1_5_Border_Mak
 
Alfa_Romeo_Giulietta_SZ_Sprint_Zagato.jp    images.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...