Jump to content
FAS Goran
fiat128s

Italian vs German style '70,'80,'90 (oldschool) slike

Recommended Posts

davno je imao moj brat ovog eskorta 1,6 XR 3i  RS 131konj to je bio cudo automobil isao je ko  nernomalan imao je direktno ubrizgavanje preko ka glave i mogu reci jedan redak model koj  ford vise nije napravio a eskort je bio i naj prodavaniji u svetu.  :) xr3i.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje na temu...kolika je razlika izmedju fiat 128 sport coupe i obicne zastave...sto se tice trapa motora itd...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novije Zastave imaju vece kocnice napred, ne znam da li je Fiat imao servo kocnice, znam da to nije bilo bas standardno za neke modele i pitanje je da li ima 2 ili 3 lista u gibnju... Starije Zastave su imale 3 lista a novije 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osamdesete godine prošlog veka su, gledano s automobilske perspektive, bile neko potpuno drugačije vreme - neko će reći bolje, neko će ga nazvati gorim. Međutim, jedna stvar je posebno zanimljiva za ovaj period, a to je činjenica da automobilske jurnjave nisu rađene uz pomoć kompjuterskih programa.

Danas se malo ko seća filma ''Muškarac i žena: 20 godina kasnije'', francuskog režisera Kloda Leluša, poznatog po ljubavi prema automobilima, ali i brutalnim scenama jurnjave.

Ako vas zanima kako izgleda žestoki obračun u kojem učestvuju Lancia Thema Turbo, BMW 528i, Mercedes-Benz 190, Audi 100, Renault 25, Peugeot 505 i Saab 900 Turbo - bez specijalnih efekata, onda je ovaj video snimak prava stvar za vas.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

http://www.youtube.com/watch?v=a27pCW2DPc0

Share this post


Link to post
Share on other sites

I svima nama starijima dobro poznati tristaci milicija,hitna,gsp taxi... 

 

15d2o9t.jpg    80744.jpg
 
20110417_213143_Francis_LOMBARD.jpg    64028586.jpg
 
Fiat_Abarth_1500_S_Goodwood_3.jpg    Taksi_GSP.jpg   4425272098_bb42524d4d_o.jpg
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se shwaba tice sta kazete na 635CSI?

 

cxca78605.jpg

 

Ima kod Mikija (TIM) servis na Vidikovcu, jedan 635, možda je na prodaju :)

 

IMAG0645.jpg  IMAG0646.jpg

 
IMAG0647.jpg  IMAG0648.jpg  
 
IMAG0649.jpg  IMAG0650.jpg  IMAG0654.jpg
 
IMAG0651.jpg  IMAG0652.jpg  IMAG0644.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo modeli fiata iz 1957g tada su svi modeli licili na model 500  zato ce fiat da povrati tradiciju i da buduci novi modeli nastaju na osnovi 500 nove generacije 

 

1450265_587631007970709_761121978_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^

Multipla (dole levo) moj favorit, iako izgleda kao da se vozi u pogresnom smeru :)

Komotno je mogao volan i na drugu stranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar to nije ocigledno :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na ovoj slici u oci upada i beli Citroen DS5  :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...