Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
CrackFox

Grande Punto 1.9 130 KS - ESP greška

Recommended Posts

Pozdrav svima, nasao sam gore navedenog GP-a iz uvoza , ima samo jedan problem kako prodavac kaze, a to je da mu svetli ESP lampica. Znam samo da je to nesto vezano sa stabilnost vozila i da je povezano sa ABS-om . Da je neki mali kvar verovatno bi mu majstor, koji mu resava automobile, popravio to. Zanima me da li  neko zna koliko moze biti ozbiljan kvar  i da li da se upustam u tu kupovinu sa tim problemom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si sebi odgovorio na pitanje. Da je nesto sitno verovatno bi to prodavac sredio i trazio punu cenu za auto. Mozda je u pitanju centrala ESPa a nju obicno kompletno menjaju i to zadovoljstvo obicno kosta oko 1000e!!! Postoji i mogucnost popravke centrale koju rade specijalizovani servisi autoelektronike.

 

Pitaj u ovlastenom servisu, reci da je crkla centrala ESPa i koliko kosta zamena-popravak. Sa tom cifrom odi kod prodavca auta pa mu reci i vidi koliko ce da koriguje cenu  ali nemoj da nasednes na pricu to je sitnica imam ja coveka iza coska koji ce ti to "srediti" za 50e! Odes da ti sredi a ono popravak 500e.

Takodjer se i raspitaj kod specijalizovanih sevisa autoelektronike za raspon cena popravke. Imaj na umu i da prodavac nece mnogo da spusta cenu jer ce zvati majstora iza coska da iskljuci zaruljicu kvara i da auto nekom uvali kao ispravan.

Postoji i opcija da auto tako vozis, prijetelju u ovlastenom rekli da je centrala i da kosta 1000e! On nije hteo da da tolike pare i vec 3 godine tako vozi bez problema, doduse ne radi mu ESP ali ni ABS., ali auto normalno koci samo sto blokira  tockove kada bas nagazi kocnicu-sve isto kao nekada bez te silne elektronike! Kao sto rekoh "ono cega nema ne moze se ni pokvariti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukljucicu se i ja, iako sam kolegi dao odgovor ranije na PP. Problem sa ESP-om moze biti povezan i sa prekidacem stop svetla. Taj prekidac se cesto pokvari i mnogima ispisuje gresku Hill Holder Unavailable, ESP Unavailable. Trebao bi pogledati naravno sta izbacuje na tabli, a posle toga i sta dijagnostika kaze. Sa tim prekidacem mnogi imaju problema, a kad on ne radi iskljuci se Hill Holder, a zatim i ESP. Prekidac je reda velicine 20 eur ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budem prolazio tuda navraticu bas da ga pogledam. Isao sam ovih dana na tu stranu...kako vidim po slikama to je negde kod Najlona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je Bingodalton.     

 

Pitaj prodavca da li mozes da ga odvezes u neki servis pre kupovine. Mozda je i senzor koji je 5000-7000 din a to je senzor 3 u 1.... ABS, ASR i Hill Holdera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...