Jump to content
FAS Goran
sdonca

Fiat Stilo MW - roletna na gepeku

Recommended Posts

Imam problem sto roletna nece da se uvlaci i narola unutra vec se zaglavila.Hteo bih da je otvorim sam i pogledam sta se zaglavilo, ali ne znam da li se uopste moze otvoriti i kako.Da li moze neko objasnjenje ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno kao i sve roletnice ima oprugu, ili je pukla ili je samo iskočila. Rasturi lagano pa vidi o čemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to mi treba da mi objasnite kako se rasstura.Gledao sam i one dve plastike sa strane koje sluze da se uglave mi deluju kao da se ne skidaju i ne znam kako da doprem do unutrasnjeg dela roletne i vidim gde su te opruge.Jel moze malo konkretnije objasnjenje o rasturanju ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja.Tek sad mi je prijatelj kompletno pregledao roletnu i kaze da unutra ima neke dve opruge.E sad, jedna opruga je unutra a druga je nema i zbog toga okrece samo jednu stranu dok drugu nece.Da li zna neko jel ima ta opruga da se nadje negde da se kupi ? Neki otpad ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri u Eperu da li postoji kao poseban deo ili ide kao deo necega, ili cela roletna komplet...

Ako ne - otpad, ali znajuci ih, pretpostavljam jedino ako imaju neku rasturenu roletnu...

Ili neka DIY varijanta (najsladja :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako izgleda rasklopljena roleta.Meni izgleda fali ovakav feder sa druge strane.

 

IMAG0274.thumb.jpg.972ed4787a2c105b3978b4f5b03b8de1.jpg IMAG0276.thumb.jpg.af0793396005a1a50d5ba611cb1c6477.jpg IMAG0278.thumb.jpg.74a665a31a8dc8904230d6ac2a18f8c7.jpg

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje pitanje glasi: na sta se kace roletnice? Nema nikakve kuke, zakacke... Nesto sto bi mi ukazalo da ih zakacim kada ih izvucem. Ako se uopste i kace za nesto...

Mozda su pitanja moja malo smesna, ali imam opravdanje - od pre 10-ak dana sam vlasnik Stila :D Tako da... Svi smo nekad bili pocetnici hehe

 

Pozdrav svima :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha. A znas sta je fora? Imam limuzinu sa 5 vrata, nije karavan u pitanju. A nemam fotku sad... Ide zadnja klupa, pa ona crna konzola (u kojoj se nalaze dve roletnice) koja je nezavisna u svom lezistu i ide popreko skroz. Al iznad, na nebu, nema nikakva kuka. Kao da je iz Stila sa drugom opremom, mada lepo lezi u svom lezistu.

 

p.s. sad sam provalio da je tema vezana za MW, ali mi nije izasla ni jedna vezana tema.

Edited by Ivan
Na citiraj post iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna ide na sedišta da popuni rupu kad se povuče napred zadnja klupa.

 

Screenshot_2014_11_23_21_22_28.png Screenshot_2014_11_23_21_22_32.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa specijalno. Samo sam hteo da podelim sreću sa forumašima jer sam bez postavljanja pitanja konačno provalio čemu služe one dve roletnice iza sva 3 naslona za glavu zadnje klupe. I to sam slučajno ih zakačio za štipaljkice dole, a 100 puta sam pokušavao da ih gore na "nebu" zakačim nošen mišlju da bi mogle da služe kao senka :D Blesav čovek, ali eto... Provalio sam.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećan sam zbog tebe ali i dalje ne znam o čemu je reč.

:D povuce se roletna na dole i zakaci na stipaljku koja se nalazi na naslonu zadnje klupe, naravno sa unutrasnje strane, u gepeku. I kada se obali naslon zadnje klupe, onda se razvuce lepo ta roletna nekih pola metra i prakticno produzi onu dasku gepeka. Nisam fotkao. Mada je poprilicno neshvatljivo sta su to hteli zabari s tim roletnicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jer sam bez postavljanja pitanja konačno provalio čemu služe one dve roletnice iza sva 3 naslona za glavu zadnje klupe...

 

Ih, još si i pisao u ovoj temi oko toga krajem prošle godine... :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skapirao 23.novembra pa juče ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazite vi meni derani moze li ta roletna da se ugradi u Stilisu 2002 3 vrata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja stalno skakuce, lupka, tupka i ide mi na zivce :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...