Jump to content
FAS Goran
Baccara

Fiat Croma 2005-2011 - automatski menjači

Recommended Posts

Pozdrav svima, interesuje me (nisam nasao na forumu nista konrekto) da li je moguce automatika u Croma zameniti manuelnim menjacem? Vozim Alfu 156 vec 8god, razmisljam se o kupovini Crome pa su u igri i par primeraka sa automatskim menjacima. Naravno najvise me brine eventualni kvar. Automatika sam nekada davno vozio u Renou 25 i imam samo reci hvale - dok ne crkne :), u tom autu je izvrsena zamena za manuelni i posle toga auto je jos dugo vozen. Iscitao sam mnogo toga o automaticima na netu i na ovom forumu ali me interesuje dakle konrektno kod Crome situacija u kojoj je menjac otkazao i recimo zelim da ubacim manuelni - da li je izvodljivo? Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎10‎/‎4‎/‎2015 at 11:12 AM, rasko78 said:

Obzirom da su prilikom moje potrage za rešenjam problema koji sam imao sa svojim menjačem

vadim temu iz naftalia :) @rasko78, jel moguce da si imao problem sa mjenjacem a Goran ubacio novi?

Posted November 26, 2014 "Od pre par nedelja, postao sam i sam vlasnik…"

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Zan Batist said:

vadim temu iz naftalia :) @rasko78, jel moguce da si imao problem sa mjenjacem a Goran ubacio novi?

Posted November 26, 2014 "Od pre par nedelja, postao sam i sam vlasnik…"

Odmah da kažem, da je auto stajao oko 4 godine kada sam ga kupio. Verovatno tu treba tražiti uzrok problema. Indikativno je i da li su gospodinu Goranu ugradili baš nov, kakav košta 11500 evra, ili kao nov, za 3500evra. Ovo 11500evra su mi rekli u Auto kuća Stojanov. Vremena su se i promenila, sve je po cenama palo. Neki dan kupih u Temerinu  dobar hidroblok za 150 evra. Hvatam zalet da to prešarafam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rasko78 said:

da je auto stajao oko 4 godine

tvoj Thesis je 2004.to cini mi se, zalega' je 2010.te, nevjerovatno da se tako brzo pojavio problem sa mjenjachem..jos par godina prije mijenjan.

pitanje je vremena kad cu da se "zakopam" sa skulpturom.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Zan Batist said:

tvoj Thesis je 2004.to cini mi se, zalega' je 2010.te, nevjerovatno da se tako brzo pojavio problem sa mjenjachem..jos par godina prije mijenjan.

pitanje je vremena kad cu da se "zakopam" sa skulpturom.. :)

Opušteno, evo već rade u Temerinu  komplet remont, ostane samo diferencijal stari. Verujem da je tako i u Beogradu. Uglavnom je hidroblok problem broj jedan. Iz straha sam kupio još jedan komletan menjač. Sad vidim da sam se brinuo bez potrebe. Pre raskrnice ili potpunog stajanja prebacim u manual, pa krene bez zadrške i trzanja, odmah vratim na D i nema problema. Iz R prebacim na N, malo dodam gas kratko pa u D i isto nema problema, odmah kreće. Dao sam ga na kratko u oglase, po ceni Goranovog menjača, čisto da vidim da li ima nekog interesovanja, ali nema. Cene kola padaju, a tržište za ovakve limuzine  je jako, jako malo. Kada sam ga uzimao, računao sam da se vozam 50000 km. To je odradio, a ja sam zadovoljan.Na putu me nije ostavio, a bilo me je i po inostranstvu često.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari znam da je stara tema ali da izlozim i ja svoj problem.Nedavno sam kupio fiat cromu 110kw 2005god.sa automatskim menjacem.Dok je auto hladan menjac radi odlicno ali kad se auto vozi malo duze pocinju problemi kad menja brzine iz prve u drugu oseti se neki udarac takodjei kad ocu da stanem kao da ispadne iz brzine ponavljam to se desava kad se auto malo duze vozi dok je hladan sve je uredu.Interesuje me vase misljenje ako neko ima isti problem hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje kao da je lose ulje

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenu što pre, da ne bi oštetio ostale komponente - ako već nisu oštećene!

Način zamene ulja je specifičan i skup, pa obrati pažnju na sledeći klip:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rrkao bih da je ovde kasno za zamenu ulja i da je valve body odradio svoje. Jedina zamena ulja koja ovde moze pomoci je zamena kao u videu koji je Martin postavio, a takva zamena kosta. Ja sam radio metodu kao iz videa kod Gorana u zemunu i kostala je 19000. 

 

E sad da li ce tebi pomoci pitanje je. Da znas da hoce pa da das 19k i da si miran. Ovako, jbg sta da ti kazem.  Dodaj jos 300e u prebaci na manual. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat cromu 2006 sa automatskom transmisijom , hteo sam da pitam koliko ulja u menjacu on zahteva jer mi je prijavio problem na diagnostici AISIN AF 40-6 jer mi se desava da obrtaji rastu a gas ne prima pa moram postepeno da ga ubrzavam sklonim nogu sa gasa pa da ga nabijem do kraja da bi primio brzinu.. Turbina i ostalo nisu problem samo je do toga pa ne znam da li do ulja moze da bude ili je otisao menjac.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@seki80

 

Skoro smo pisali za Deltu, fabrika (eLearn) kaze ovako:

 

Untitled.thumb.jpg.5a549a038e03c1f6f7ab130d8bb3745e.jpg

 

Spojicemo sa postojecom temom:

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo sam da pitam vidim da su dobri ovi dsg menjaci da li mogu nekako staviti u fiat cromi 2006 godiste trazio sam po netu niko nije pisao pa ne znam da li moze uopste dsg menjac u njega ne razumem se u menjace ali pricaju da su dobri pa vec kad dajem pare na menjac tolke da dam na nesto dobro :"D inace znam sta je dsg menjac samo ne znam da li moze u fiat cromi nisam se raspitao jer mi je sad palo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, AISIN nije loš, ako je održavan, pokazao se bolje nego manuelni M32 - samo se tebi potrefio primerak u kojem nikad nije ulje zamenjeno. Remontuj valve body i neće biti problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, vozim već par meseci Kromu 2005 110kW sa automatskim menjačem, pa me interesuje gde može da se uradi servis (promena ulja) menjača? Ako sam dobro razumeo bolje je da u kreni stani vožnji i na semaforu ostane u D

 

Inače auto kao auto je održavan, što se vidi, veliki servis je urađen pre par hijada km, kad sam kupovao tj menjao auto rečeno mi je da je skoro odrađen i servis menjača. Auto lepo ide i šalta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jovke993

 

Mislim da Goran sa Altine radi servis automatskog menjača na Cromi (sa ispiranjem menjača i ubacivanjem novog ulja) i da je ta cifra oko 150 evra.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEl to sa zamenom filtera menjaca ili bez? posto sam cuo da je filter menjaca nepristupacan te da vecina menja ulje u menjacu samo bez filtera menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda radi i jednu i drugu varijantu, zavisno sta musterija trazi ili za cim smatra da ima potrebe, samo prenosim sta sam ja cuo u servisu koji se bavi iskljucivo automatskim menjacima, da postoje dve varijante.

 

Navodno je na tom menjacu najbolje na 50-60kkm menjati ulje u menjacu, a na 100-120kkm i taj filter kao i rastaviti i ocistiti hladnjake menjaca.

 

@Goran Zemun moze nam razjasniti sigurno bolje nego da mi nagadjamo jel ovako ili onako :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, vagenovac said:

Mozda radi i jednu i drugu varijantu, zavisno sta musterija trazi ili za cim smatra da ima potrebe, samo prenosim sta sam ja cuo u servisu koji se bavi iskljucivo automatskim menjacima, da postoje dve varijante.

 

Navodno je na tom menjacu najbolje na 50-60kkm menjati ulje u menjacu, a na 100-120kkm i taj filter kao i rastaviti i ocistiti hladnjake menjaca.

 

@Goran Zemun moze nam razjasniti sigurno bolje nego da mi nagadjamo jel ovako ili onako :)  

Da bi se  zamenio filter na tom menjacu potrebno ga je skinuti sa auta u i potpuno rasturiti. Mi u servisu radimo zamenu ulja i ispiranje menjaca. Specijalizovani servisi za remont automatskih menjace rade remote i zamene svih potrosnih delova kao i filtera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veče kolege! Vozim godinama Fiat i ljubitelj sam većih imuzina. pa sam vozio Fiat Mareu 19JTD a sada mi je za oko zapala Fiat Croma 1,9MultiJet sa automatskim menjačem, auto je 2008 godište. Kako ste Vi zadovoljni Fiatovim automatskim menjačem? Da li ste imali problema? Koliko često? Koliko ozbiljnih? Da li Croma manuel ili automatic pitanje je sad. Nekada, pre 20 godina sam vozio Opel Kadett-a sa automatskim menjačem. Solidan je bio menjač. Sada kontam da je nakom 20 godina tehnologije usavršila automatike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sinisa.krsic

 

Usavrsila je u smislu komfora, menjaju brzine takoreci neprimetno, imaju i po 9 brzina, sport-eko modove voznje, tiptronik - manuelne rezime voznje, itd. ali su po meni i dalje manje pouzdani od manuelnih menjaca, bar sto se tice vozila iz tog doba koje tebe interesuju. Konkretno kod Crome ni njen manuelni 6-o brzinac spada u problematicne menjace, ima problem sa lagerima u samom menjacu koji moze blagovremeno da se resi za nekih 200-300e. Automatik im takodje ne spada u najppuzdanije, koliko se secam ima problem sa hidro blokom, to je pre bila skupa popravka ne znam sada. Star je auto pa bi morao dobro da proveris menjace :)

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sinisa.krsic

 

Kada uzmeš Cromu u odličnom stanju - pre će krenuti problemi sa manuelnim (M32) nego sa automatikom (Aisin, japanski menjač).
U oba mora da se menja ulje. Kvarovi se lako ustanove na oba. 
Ako nađeš automatika u odlinom stanju, samo redovna zamena ulja (na svakih 60k km, ali košta 150 evra) i nećeš imati problema.

Na M32 - manuelni menjač, možeš da menjaš ulje i da sipaš aditive - menjač je srnj pa će sam od sebe da se pokvari, takvog su ga napravili. 
Komfornija je Croma sa automatikom, ali troši za 1 litar dizela više u odnosu na manuelni.

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...