Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

FAS servisna akcija - Da sigurni dočekate zimu

Recommended Posts

Pozivamo vlasnike svih Fiat, Alfa i Lancia vozila da dođu u ovlašćeni servis na besplatnu zimsku proveru vozila

 


Pod ovim podrazumevamo proveru vozila u 11 tačaka:

  • Kontrola centrale ubrizgavanja – Examinerom;
  • Provera kočionog sistema (nivo ulja, vizuelni pregled prednjih kočnica);

  • Kontrola trapa (prednjeg, zadnjeg);

  • Kontrola upravljačkog sistema;

  • Kontrola prednje svetlosne grupe i signalizacije;

  • Provera ventilacionog (rashladnog) sistema;

  • Provera svih vrsta tečnosti u motoru;

  • Provera akumulatora;

  • Provera stanja pneumatika;

  • Kontrola metlica brisača;

  • Vizuelni pregled vozila;

 

U slučaju konstatovanja kvara, vlasnici vozila imaju 10% popusta na rad i 10% popusta na originalne rezervne delove za otklanjanje detektovanog kvara.


 

zima.jpg

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako kojim slucajem nadju kvar nisam u obavezi da ga zamenim kod njih? mislim nije problem nego samo cisto da pitam da li je to samo provera ili je fazon da ako nesto nadju da to moram i da popravim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna akcija :thumbsup: .Svakome preporucujem.Ovog leta sam istu odradila na svom,sada vec bivsem,Stilu.Zaista detaljno pregledaju vozilo-sat vremena je trajalo(bila sve vreme prisutna).Na kraju dobijete spisak sa svim stavkama koje su pregledane kao i stvari koje bi trebalo da se odrade,bez ikakve obaveze da se kod njih sve to uradi.Iskoristite! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako kojim slucajem nadju kvar nisam u obavezi da ga zamenim kod njih? mislim nije problem nego samo cisto da pitam da li je to samo provera ili je fazon da ako nesto nadju da to moram i da popravim?

 

Pošto FAS ima ovakve letnje i zimske akcije, uvek je ovo pitanje na forumu... :D Sledeći put ima to unapred da napišem crvenim slovima.

Nemaš nikakvu obavezu na bilo šta.

 

-----------------------

 

Ljudi, vi imate prava. Ovde vam jedna firma daje pravo da odete kod njih u servise i odradite ovo što su naveli besplatno.

Nakon toga (kao i pre toga), kao i tokom pregleda, imate pravo sa svojim autom da radite šta god želite. Dakle, sami odlučujete hoćete li popravljati, ako ćete popravljati sami odlučujete kad ćete, kad odlučite kad ćete onda sami odlučujete kod koga ćete popraviti... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besplatno sam proverio auto danas kod Bogunovica.

Popust necu moci da iskoristim jer nista osim pregorele sijalice zadnje tablice nisu nasli da nije u redu, a za to mi nije potreban servis da zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekoliko puta zovem Bonida auto iz Šapca kao partnera ove akcije, telefon je zauzet... Onda sam okrenuo neki mobilni, gospodin je potvrdio da je iz Bonide, ali da nisu u akciji zimske provere vozila... ajd neko da proveri opet na još neki telefon, ili opet na ovaj iz postera u prvom postu... ja više nemam živaca... pozovite još neke servisere naših italijanki da se pridruže akciji...

Edited by jolly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekoliko puta zovem Bonida auto iz Šapca kao partnera ove akcije, telefon je zauzet... Onda sam okrenuo neki mobilni, gospodin je potvrdio da je iz Bonide, ali da nisu u akciji zimske provere vozila... ajd neko da proveri opet na još neki telefon, ili opet na ovaj iz postera u prvom postu... ja više nemam živaca... pozovite još neke servisere naših italijanki da se pridruže akciji...

takođe da napomenem da se servis Bonida iz šapca pravi luda što se tiče ove akcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko,jedino ako 5 ljudi odjednom sa svih strana pregleda auto,sto je tesko izvodljivo. Ja kad sam bio kod Bogunovica trajalo je nesto manje od sat vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno. Vidiš da je sve "vizuelni pregled" i pregled Examinerom... Pustiš Examiner na automatsko očitavanje, "vizuelno" pogledaš vozilo dok Examiner vrti i eto. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u Stojanovu u NS. Kao sto sam i ocekivao od Stojanova nista nisu ni uradili. Bio sam celo vreme u cekaonici sa staklenim zidom preko kojeg se vidi radionica. Ukupno su 2 min bili pored mojih kola, pa su otisli da rade druge stvari da bi se vratili posle 15min do automobila kako bi ga samo isterali napolje.

Jedina stavka koja je bila napisana na papiru je da su testirali antifriz i da su dobili rezultat od -37 celzijusa. Ma idi begaj ko da ne znam koji sam antifriz sipao  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod Bogunovica,negde pocetkom oktobra,zadrzao se nepunih sat vremena. Ispregledali ceo auto,sve bilo ok vizuelno,samo su me obavestili za par gresaka koje je examiner prikazao,za neke sam znao,za neke nisam. Uglavnom ja sam zadovoljan... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod Gorana na Altini, koji nije ovlasceni, i u okviru servisa zatrazio kompletan pregled auta. Sasvim sam zadovoljan.

Eto cisto da znate da postoji mesto gde to rade lepo a ne naplacuju nikad-tokom cele godine.

Necu zalaziti u to koliko je bolji ili losiji od ovlascenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kolega.j -  upravo to i ja planiram :), samo da prodje jok koja hiljada do velikog S, skontao sam da je Goran servis od NS-a tu blizu, niz autoput :D

 

 

A Stojanova sam zvao da se raspitam za akciju, zena na liniji naravno nije imala pojma o cemu se radi, pa me je prebacila na majstora.

Majstor je uz pozadinsku buku cekica, busilica i turiranja motora nekako objasnio da mogu da pregledaju, ali oko 15h jer tad je manja guzva, "a to ionako ne traje dugo".

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u Stojanovu u NS. Kao sto sam i ocekivao od Stojanova nista nisu ni uradili. Bio sam celo vreme u cekaonici sa staklenim zidom preko kojeg se vidi radionica. Ukupno su 2 min bili pored mojih kola, pa su otisli da rade druge stvari da bi se vratili posle 15min do automobila kako bi ga samo isterali napolje.

Jedina stavka koja je bila napisana na papiru je da su testirali antifriz i da su dobili rezultat od -37 celzijusa. Ma idi begaj ko da ne znam koji sam antifriz sipao  :2guns:

 

I ja sam bio juce u Stojanovu, takodje sam svo vreme gledao kroz taj zid...Racunam, ovlasceni servis...Napomenuo sam i da pogledaju zasto mi stalno sija ABS lampica...uostalom..evo rezultata...

 

CYMERA_20131218_160008.jpg

 

Jel  moguce, da ovo toliko kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u servisu MG u Nisu, i mogu da kazem da sam za njihove majstore doktor za automobile, ili ih ne interesuju starija vozila ( posto mi je i receno da se oni drze vozila koja su u garantnom roku) Alat za zamenu z. silen blokova nemaju, pa bi me ta zamena kod njih kostala oko 7-8000din samo za ruke ( oko 1300din je radni sat).. Pregledan je auto, nasli su gresku za Egr ( zato sto je blokiran), za Ocs, zadnje silene i to je to, kazu ostalo je u redu. Zamolio sam ih da provere i remenicu alternatora sto su doduse i uradili i ustanovili da je bila blokirala, ali od ovih stavki koje su navedene ja nisam obavesten ni do koliko c mi je tacka mrznjenja antifriza, nisu videli ni da mi vlazi ulje na menjacu a skidali su sus pleh, nisu videli da su losi p.amortizeri itd..Videli su da mi hvali zadnja metlica brisaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...