Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
paun ts

Punto mk.2b - problem sa kazaljkom za temperaturu

Recommended Posts

Evo problema

DSCN0336.jpg  DSCN0326.jpg

Kazaljka je iz čista mira propala pri davanju kontakta. Majstor je pokušao ručno da je vrati, ali je ona opet pri svakom davanju kontakta propadala. Moram da kažem da ona radi i da pokazuje temperaturu, popne se do prve zadebljne crte iznad slova C i tu stoji  ne mrda (što mislim da je pri normalnom radu sredina). Da li postoji rešenje da se dovede u normalu?

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da namestis kazaljku kad je motor zagrejan na radnu temperaturu.

Ako i dalje popada verovatno ces morati da zamenis ceo pokazivac temperature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod mene nesto brljao i srljao i sve sam upropastio, sve kazaljke su otisle tako dole, onda sam sinoc razmisljao sta da radim i dosao do resenja :

 

prvo sam skinuo ceo sat, izvukao dzek, izvukao sve kazaljke, posle toga vratio dzek i dao kontakt, vratio sve kazaljke na 0 i zatvorio poklopac i sad sve radi kako treba ... nisam uspeo iz prve pa ti preporucujem da ne vracas poklopac odmah, nego sacekaj da vidis da li funkcionise, daj kontakt nekoliko puta i tako isprobaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dva nedelje kupim punta 2, 2002 godiste, 1.2, 8v,medjutim imam problem sa pokazivacem ( kazaljkom )temperature,

zakucana je skroz dole (kao na slici na pocetku teme).Odvezem kod auto elektricara i dijagnostika kaze termodavac nevalja,stavimo novi ono isti problem,majstor predlaze da promenim ceo km sat?

Jel moze samo ona kazaljka za temperaturu da se popravlja ili mora ceo sat?

Ima li neko slicna iskustva,savet? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je tema na pravom mestu,ako nije izvinjavam se unapred.U pitanju je Punto 2 1.2 8V sa sledecim problemom:

 

Danas se vracam iz Nove varosi,temperatura je oko -10C,auto je normalno upalio,par minuta sam ga zagrejao i krenuo za BG.Auto je polako postizao temperaturu,i posle nekih 20tak kilometara voznje bio je blizu radne temperature,i odjednom kazaljka padne na nulu,grejanja nema uopste,i upali lampicu CHECK ENGINE.Posle mozda 5 km auto vrati temperaturu gde je bila,i onda opet kazaljka padne na nulu,Ugasim auto,malo sacekam i upalim ga ponovo i posle je najnormalnije radio ali ostala je da sija lampca.Do cega bi mogao biti problem,jel moguce da pobrljavi komp ili mi ne gine zamena nekog dela?Sutra cu svakako otici na dijagnostiku,ali ako je imao neko slican problem bio bi mu zahvalan na odgovoru.Pozdrav svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...