Jump to content
FAS Goran
xenon

Škoda Yeti, Ford B Max, Opel Meriva, Hyundai i30, ix35 vs. Fiat 500L

Recommended Posts

Kodiaq definitivno nije novi yeti, bice dosta veci i skuplji, koliko sam ja cuo bice SUV verzija superba, znaci jos skuplji od njega i bice valjda 7 sedista.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

korektna ponuda za Yeti, ali da znaš da je Octavia dosta udobnija za putovanje, pogotovo na zadnjoj klupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ali Oktavia nije auto kad treba da idem do kuci na selo gde treba da sidzem sa asfaltni put i da razmisljam dal cu da zakacim neki kamen ili polomim plastiku.

Stilo je tolko nisko da bar jednom nedeljmo kacim plastiku a desava se i da otkacim ili polomim deo...

Jedna velika prednost kod Yeti je preglesnost i to sto ne razmisljas za ivicnjake po BG :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji opcija izdignutog ogibljenja za lose puteve, mislim 20 ili 30mm i da nije skupo, reda velcine par stotina eura, ali ce onda vizuelno izgledati kao jarac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scout je predobar, devojka za sve, dobro izgleda, brza, prakticna sa porodicnim instiktima :D

 

Samo mislim da krece sa cenom od 25.000e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scout je kompromis da od auto napravis da lici na SUV. A za 25k eur kupio bi Yeti i jos jedan autic za zenu od 10k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav kompromis, sve prednosti oktavije uz kljucne prednosti yetia (povisen klirens, 4x4, zastita podvozja), a pritom dolazi sa jakom opremom i motorizacijom, obicna oktavija i yeti u adekvatnoj opremi i motorizaciji su tek nesto jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno jesam a ni sam nisam bio svesan dosada xexexe.

Znam da mi treba SUV zbog veci klirens, sta veci prostor i dobar kvalitet,da bude turbo benzinac i do 16k eur.

Pokusao da nadzem drugu opciju ali izgleda da Yeti jedinu ispunjava ove moje zahteve.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako polako, nigde ne zurimo :) Jos je tu Stilo da pogura jos malo, ne zurim da menjam tabor :D

Svakako treba da idem ovi dana da vidim sta mogu da ponude u Skoda salone i kakvi su uslove, pa da se napravi racunica jos jednom.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford kuga 1.5 benzinac i na to dodaj 4x4, kolega je uzeo bazni za 18000 i mogu reci vrhunski auto

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.5 150ks za 18.000 je star godinu ili dve dana, toliko im je stajao na lageru, a bio je izlagan na sajmovima i u salonu pa su sedista pregazila stotine ljudi ima vec znakova habanja kao i oko kvaka itd.

Zato su ga i spustili sa 24-25.000 koliko redovno kosta bez akcija (po toj ceni ga nije hteo niko ocigledno).

Послато са GT-N7100

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/4/2016 at 10:25 AM, Bingodalton said:
4 hours ago, zunto said:

Ford kuga 1.5 benzinac i na to dodaj 4x4, kolega je uzeo bazni za 18000 i mogu reci vrhunski auto

1.5 EcoBoost 150 KS M6 Tred paket   21.330 EUR akciska cena :huh:

Ima u ponidi  na polovni automobili nove Kuge na lageru. Cena jeste 18k eur ali to je vise od 2k eur od limit sta sam postavio.

Sta se tice motora, siguran sam da 1.5 eco bust je bar jedna generacija ispred 1.4TSI.

 

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuga je ozbiljno bolja od Jetika

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuga je ozbiljno sporija i tromija od yetia, sa slicnom motorizacijom je uvek cca sekundu sporija do 100kmh, tek posle zaostaje kao vezana za drvo.

Manje ima prostora kada se obore sedista, pritom je dosta tvrda i neudobna sa vecim tockovima koje naprosto guta.

Pozitivno mogu da kazem da kuga lezi kao focus na putu, odlicno, samo je neudobnija.

Послато са GT-N7100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog velike potražnje Škoda će u Evropi prodavati Yeti proizveden u Rusiji

 

skoda%20yeti%207111.jpg

 

Novi SUV Kodiaq u ovom trenutku možda privlači najviše pažnje u Škodinoj gami, ali prvi crossover ove marke, model Yeti, i dalje izaziva veliko interesovanje brojnih kupaca, i to uprkos njegovom sedmogodišnjem stažu na tržištu. To potvrđuje i informacija da će Škoda, upravo kako bi zadovoljila potražnju za Yetijem, povećati proizvodnju ovog modela u fabrici u Rusiji, odakle će se zatim izvoziti na evropsko tržište. U kratkoj vesti međutim nema informacije o kojim količinama se radi. Treba podsetiti da se Yeti, sem u fabrici Kvasiny u Češkoj i Nižnjem Novgorodu u Rusiji, pravi i u fabrikama Solomonovo (Ukrajina), Oskemen / Ust Kamenogorsk (Kazahstan) i Anting (Kina). Fabrika u Nižnjem Novgorodu je sa proizvodnjom Yetija počela 2012. godine, gde se pravi zajedno sa Octavijom. Fabrika je inače joint venture između Volkswagen Group Russia i ruskog proizvođača GAZ Group. Na kraju i podsećanje da je Yeti predstavljen  2009. godine (redizajniran je 2013. godone), a do sada je proizvedeno oko 580.000 primeraka.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...