Jump to content
FAS Goran
xenon

Škoda Yeti, Ford B Max, Opel Meriva, Hyundai i30, ix35 vs. Fiat 500L

Recommended Posts

Cobra Škoda Yeti

 

cobra%20yeti%201.jpg

 

I Obnovljena Škoda Yeti je prošla sređivanje u tjuning kompaniji Cobra Technology & Lifestyle. To znači da je i redizajnirani Yeti dobio Cobrine komponente (prednji bull-bar, zaštita zadnjeg branika i novi izraženiji pragovi; sve od nerđajućeg čelika i sa visokom sjajem), a sve sa ciljem personalizacije ovog modela u odnosu na fabrički primerak.

 

cobra%20yeti%2011.jpg

 

U paketu su još novi alu točkovi i dve izduvne cevi, a za sve svoje proizvode Cobra Technology & Lifestyle daje i garanciju u trajanju od 24 meseca bez ograničenja kilometraže.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi... Pokušavam... Ali meni je i dalje ružan.

 

Rugoba od auta, ne trudi se da ga svaris.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi model, pre ovog od ove, tj prosle godine opasan autic. Crn, zatamnjen, nemoj da se salis a nije skup. Naravno pricam o turbo dizelasima 4x4, manji je a opet prolazi gde pozelis... Sigurnost i duge relacije kesa :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam imao prilike da malo detaljnije obiđem sajam i da smestim dupe u više vozila, pa sam pun utisaka! Do sada je bilo sve nešto u trku. 

Meni naravno najinteresantnija klasa MPV - SUV zbog mog ljubimca. Detaljno smo pregledali sve konkurente i evo utisaka:

 

1. Ford b-max - Sličan kvalitet izrade plastike i exterijera (o izgledu ne vredi raspravljati). Znatno manje prostora u unutrašnjosti pogotovu pozadi. Previše nabijen kokpit (kao i u fiesti). Otvaranje zadnjih vrata po šini, po mom mišljenju bespotrebno i ako na prvi pogled prilično praktično.  

C-max već malo bolja atmosfera, ali za razliku od livinga, mnogo manje mesta na zadnjoj klupi tj u trećem redu. ivan.ik se jedva uvukao pozadi.  :D

Tek se kod modela S-max tj. Galaxy dobija pravi komotitet i komfor koji se očekivao u prethodna dva modela.

 

2. Opel Meriva, ok što se prostora tiče, za nijansu udobnija sedišta, ali kvalitet plastike je katastrofa! Otvaranje zadnjih vrata (naopako) još gore nego na b-maxu. Više mesta za izlazak iz automobila, ali se sudaraš sa suvozačem koji izlazi sa prednjih vrata. Takođe milijardu dugmića na komandnoj tabli me užasno odbijaju. Prtljažnjik je za nijansu manji nego u Lu.

 

3. Kia je izbacila novi Carens, koji uopšte nije loš. Zamerili smo plitak prtljažnik sa nekim pregradama ispod poda i naravno bez rezervnog točka.

 

4. Renault Capture - Sve izgleda space i hajde da se složimo da je spolja lepši od npr trekinga. Previše glossy plastike (čak i po volanu), mnogo manje prostora pozadi i manjka visine. Praktična kaseta tj. kutija koja se izvlači ispred suvozača i više gedžeta su prednosti ovog modela. Ali kad ga pogledaš od pozadi, setiš se da je to samo našminkani duster koga neću komentarisati kao konkurenta.

 

5. Škoda Yeti... ne i dalje ne mogu da ga svarim  :no

 

Na kraju, i ako zanemarimo cenovnu razliku, dolazi se do zaključka da je L definitivno i dalje najoptimalnija (da ne kažem najbolja) kupovina u ovoj klasi.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treći red u većini venova samo za surovo kažnjavanje neobuzdane dece. Posle takve torture .......

Inače i u ogromnom Galaxy-u vrlo skučen i neudobna pozicija za sedenje. Nasloni za leđa u svim slučajevima nezgodno niski.

Dalje što smo primetili , sve više vozila imaju niska prednja sedišta tako da se stopala ne mogu podvući ispod i onda preostaje sedenje u zgrčenom položaju.

Takođe i sedalne površine zadnjih sedišta su ravne pa noge / butine se ne oslanjaju na sedište što  na duže relacije predstavlja zamor i opterećenje.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

*ebo ih jezik :D

 

Ne znam, ja nekako dizajnerski ne mirišem ove verzije sa 7 sedišta, uglavnom su mi jako nezgrapni/neskladni. Jedini po mom ukusu su S-max i prošli C4 Grand Picasso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soul je meni retko ružan auto. Kada sam prvi put video test za njega očekivao sam cenu do 10 000e kad ono..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako mislio u pocetku, ali apetiti rastu... pa mi se sto vreme vise prolazi sve vise svidja neki ix35... ;) mozda za jednoooo 4 god... Taman kad istekne garancija... ...i kredit ;)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo moj kum novog Kaskaija u fulu,perla bela 1,6 dci 130 ks,dobar prevoz,cena prava sitnica 26300e sa popustom za kes.Nizi je od 500L za 8cm zavisno od felni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oooooopa,da se niste malo prebrzo zasitili fiche???? jes da je trom, jes da mu je menjac kao u FAP-a,jes da nije ni preterano lep.......al stoo mu sljaaaaaka onaj uconnect :)


Uzeo moj kum novog Kaskaija u fulu,perla bela 1,6 dci 130 ks,dobar prevoz,cena prava sitnica 26300e sa popustom za kes.Nizi je od 500L za 8cm zavisno od felni.

26300?????? malo mnogo za prosecan dzip..........


I ja sam tako mislio u pocetku, ali apetiti rastu... pa mi se sto vreme vise prolazi sve vise svidja neki ix35... ;) mozda za jednoooo 4 god... Taman kad istekne garancija... ...i kredit ;)

ata ti kako svog vozis i cuvas ( po komentarima koje sam procitao) javi se kad ga budes prodavao, ubi me potrosnja benzina, a tvoj koliko sam shvatio srce manje od 4 litra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je samo u izuzetnim prilikama. Prosecna potrosnja na 12.000 km mi je 5.2 litara.

A koliko ja citam, cena za ix35 krece od 16990 za benzinac, 18990 za dizel, sa osnovnom opremom - confort, koja otprilike odgovara 500l -u sa oba paketa opreme. +1000 eura je za autom.klimu, kameru, bluetoot i gomilu manje bitnih stvari... To je oko 20.000 za auto iz snova...za sada puno, al ko zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ix35 je zaista lep auto, samo ne bi verovali kakve koreanci  automobile pravi, sta sam sve video u koreji,sve same kopije mercedesa i lexusa, samo verovatno zbog toga nema tih modela u evropi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preozbiljna masina za mene... Citao sam neki test gde su mu je opis spoljasnjosti bio - "kao da je 'krojen' sekirom"... ;)

Tipicni americki auto... 2 Tone, preko 10 litara dizela, i za kraj - startuje od 25.800 eura... Brrr...

http://www.vrelegume.rs/test/fiat-freemont-mjt/

http://www.fiatsrbija.rs/modeli/download/FIAT%20FREEMONT.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Freemont najozbiljniji Fiat. Dopadljiv auto koliko god da je težak.


Nego gde ovi iz vrelih g. vide dvostruka ramena napred ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ovaj tekst i sve je to ok ali mi ova fotka nikako nije jasna, totalni WTF?!?!?

 

cxcb52023.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...