Jump to content
FAS Goran
mile021

Fiat 500L - ugradnja alarma?

Recommended Posts

Da li je neko ugrađivao alarm? Ako jeste, molim za više informacija u vezi cene, garancije, modela? Imam Z10 koju su obijali 2-3x pa se bojim da ne bude i sa novim 500L ista priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko ugrađivao alarm? Ako jeste, molim za više informacija u vezi cene, garancije, modela? Imam Z10 koju su obijali 2-3x pa se bojim da ne bude i sa novim 500L ista priča.

Cena je oko 220€, ugrađuje se u odl servisu. U pitanje je valjda Meta alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste već kod alarma. Jel treba da je vezan na haubu i gepek? Kod mene nije a u uputstvu alarma od Punta je nacrtano da treba (od 500l naravno nemam), naravno ni na Puntu nisu odmah povezali nego tek posle reklamacije (al nije ista ak u pitanju). Koliko sam video nema ni šok senzore. Kada sam bio kod vulkanizera namerno ostavim alarm dok je dizao auto i skidao točak naravno nije se upalio. Ako neko ima tačnu informaciju, da idem da reklamiram?

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zaključam auto i zaljuljam ga iz sve snage - naravno alarm upaljen. I ništa. Alarm se nije oglasio! Treba tako?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene... neki mnogo fensi alarm po pravilima EU, da ne uznemirava lopove :-( Moram priznati da i mene brine, pa ako neko nesto sazna, neka podeli sa nama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je oko 30sec arming period, tj. taj period alarm ne reaguje.

 

Fale vam shock senzori. Treba videti koju centralu imate, pa onda se posavetovati sa gugletom kako da ubacite. Ja sam dodao jedared neki shock senzor na kinesku centralu koji je bio tako osetljiv da ga je palilo turiranje komsije. Imao je kao neki sraf za stelovanje osetljivosti, ali nije pomagalo. Na kraju sam ga izolovao sundjerom da se palio samo na ozbiljno drmusanje. A nekad bi se palio i sam od sebe. Tako da... mozda da se posavetujete sa nekim ko ugradjuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isuviše smo mi to platili da bi se sad zajebavali sa kineskim šok senzorima. Ćaletu na Punta su dodavali prekidače na haubu i gepek posle reklamacije. Izgleda da će i ovde morati tako.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tast na Golfu ima isto fabricki alarm, koji se samo pali u slujcaju otvaranja ili obijanja auta. Predpostavljam da je i kod Fata ista fora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meta System alarm nema šok senzor, kao ni zvučnu signalizaciju prilikom zaključavanja i otključavanja. Tako da ljuljanjem auta ili šutiranjem u gumu nećete ga aktivirati. Trebalo bi da je instaliran prekidač na gepeku i nahaubi, ali kad budem proverio javiću. Meta ima senzore za aktivaciju ukoliko se obije kabina (tj prozor). 

Ja sam 90tih imao šok senzor na Unu gde mi je bio instaliran Excalibur i doneo mi je samo više ustajanja noću da bi ga isključio, jer je npr prošao pored njega neki autobus itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svim alarmima koje sam imao postojalo je stelovanje osetljivosti. Uvek treba malo vremena da se usteluju u zavisnosti od toga gde sve stoji auto. Ako je na nekom prometnom mestu, a nema potrebe za tim, jednostavno se iskljuci sok funkcija pri aktiviranju alarma. Bivsem komsiji na Astri su bili tako nastelovani, sto JLZ kaze, da su se palili na prolazak motora. Ne znam kako mu neko nije razbio auto za to vreme, a jos manje kako njega nije mrzelo da non-stop skace i gasi ga.

 

 Meta ima senzore za aktivaciju ukoliko se obije kabina (tj prozor). 

Iliti volumetrijske senzore ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da se dokupi shock senzor za meta alarm (samo bocneš konektor u centralu i on radi), ali mislim da ga niko ne nudi od ovlašćenih "instalerea" za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko od vas vlasnika 500L ugrađivao neki alarm,Kakva su vaša mišljenja na ovu temu? Ja sam zakazao ugradnju u ovlaštenom servisu za ponedeljak,pa ćemo videti.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dobio neko uputstvo za alarm na 500l. Vidim da mi nisu ugradili prekidač na haubi (isto kao i ćaletu na Puntu ranije ali su dodali posle reklamacije) a mislim da bi to trebalo da ima. Inače u uputstvu meta alarma za Punto lepo pise gde treba da se instalira. Da li su ikome uradili da alarm ima i zvučni signal kada se aktivira i deaktivira. I na kraju, da li postoji opcija dokupljivanja šok senzora za ovaj alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su stavili prekidač i na haubi - proverio. Zvučni signal nema (pisalo se ranije da Meta nema ovu opciju, kao ni šok senzor)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će ti zvučni signal, samo da budiš ukućane i komšiluk? :) Auto blicne dvaput žmigavcima i tako sigurno znaš da je zaključan, a jednom za otključano. Pištaće samo ako neka vrata nisu dobro zatvorena, ili si dvaput brzo pritisnuo dugme, pa te upozorava da je u stvari ostalo otključano. Kod mene (na Puntu) se na duži pritisak dugmeta isključuju volumetrijski (ultrazvučni) senzori, što je dobro ako hoćeš da ga zaključaš i aktiviraš alarm sa blago otvorenim prozorima, ili u slučaju da neko mora da ostane u autu, a hoćeš ipak da bude i zaključano i alarm uključen (recimo pas ili slično). :)

Tapatalk

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih ugradio alarm samo da mi zakljuca vrata ako slucajno otkljucam a niko ne otvori vrata u npr narednih 30sec.

To mi je malo nejasno da nema na 500L-u a ima na mnogim starim automobilima sa centralnom daljinskom komandom.

 

Pre neki dan je valjda klinac sa prozora otkljucao a ujutru ja krenuo na posao vrata otkljucana....uzas....

 

Da li vama sa alarmom se zakljucaju vrata ako ne otvorite vrata posle otkljucavanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradio bih (ovlashceni servis) alarm. 

 

da li mogu da biram model (ili nude samo jedan model)?

kakva su vasha iskustva?

na shta obratiti paznju pre isplate?

 

hvala na odgovorima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Juče sam ugradio u AK Kole, Zemun, alarm za Fiat 500l. Žena navalila, kao ne može da spava ako nema alarm na kolima. Računam bolje mir u kući nego da bude "jesam ti rekla...".

 

Zakazao servis i kao po dogovoru ljudi korektno odradili posao i sve radi. Moja preporuka. Nema šok senzore i slične zezalice ali radi kulturno. Tip alarma Metasystem M8177us. Imali su najpovoljniju ponudu od svih BG ovlašćenih servisa (auto u garanciji). Nekih 210 evra. Ugradnja trajala 3,5 časova i usput uradili neki redovni update sistema (tzv. kampanja).

 

Jedino mi nedostaje zvučna signalizacija zatvaranja i otvaranja vrata. Istini za volju, rekli su mi da to ne rade ali bi baš bilo dobro. Vidim na internetu da to može da se aktivira u okviru servis moda ali ja to ne umem a i izgubio bi garanciju na ugradnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blicnuće ti dvaput žmigavcima za zaključana vrata, jednom za otključana. A ako neka nisu dobro zatvorena - pištaće bez brige (i neće zaključati dok lepo ne zatvoriš). Naviknućeš se brzo. To je namerno tako urađeno da se ne bi uznemiravao komšiluk. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...