Jump to content
FAS Goran
aca_radojeand

Tipo 1.6 66kw DGT - sam diže obrtaje na leru

Recommended Posts

ovako u pitanju je Fiat Tipo 1.6 66kw sa dve bregaste 8V 1990 god. svima je vec poznat taj model... desava mi se da kada ga upalim hladnog drzi obrtaje na oko 2000 ali kada se ugreje vozeci ga po gradu padnu na 1200-1400 i tako drzi bez problema, a kada ga tako pocnem voziti na otvorenom par kilometara digne obrtaje na leru kada ga pustim na 2000-2200 i nece da ih spusti sam nego ga moram ugasiti pa ponovo upaliti i onda mi lepo radi na 800-1000-1200 kako kada.temp motora je 80-90 stepeni,pali na zub,jedino sto trenutno ne mogu da znam da lise tako ponas i na benzinu jer mi pumpa crkla pa ga vozim samo na plin.

pa me interesuje sta bi moglo biti i sta da pogledam?

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri crevo za vazduh od filtera do usisne grane dobro ga ispipaj dal nije negde puklo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

provrri dal je sa tepsije spala redukcija vazduha zato sto sam 100% siguran da imas obican plin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ponekad stavljao sundjer za sudove... tako da moze da izgleda naj cudnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se obicno stavlja na hladnu ili toplu stranu usisa vazduha to zavisi od majstorovog raspolozenja I sluzi tome da smanji precnik tj da redukuje kolicinu usisanog vazduha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice usisa vazduha na tepsiji ima samo onaj gde uvlaci sav vazduh kroz filter i onaj sto ide sa ibera... a za druge ne znam tj ne secam da sam video pa  te zato tolko ispitujem jer ne mogu stvoriti sliku da ima tako nesto slicno...i kod mene je izduv sa prednje strane motora a tepsija sa zadnje strane i ne moze da ima tako nesto sto ide na izduvnu granu ko kod ostalih motora ako se dobro razumemo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora da postoji redukcija usisanog vazduha zato sto ti je venturi plin! skini ti lepo ceo filter za vazduh I vidi u kucistu ...

po pravilu ta redukcija bi trebala da bude kao polu mesec od lima ali u nekim slucajevima ne moze da se izvede tako nego se izvodi na razno razne nacine od nacina sa sundjerom kako sam ti ja reko do nacina sa lepljivom ili izolir trakom ponekad..... i ne stavlja se nista na usisnu ili izduvnu granu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri da li ti se zatvara klapna na monopointu kod oduzetog gasa.Mora biti zatvorena na leru.Očisti monopoint nekim od sprejeva za čišćenje karburatora.Provjeri motorić ler gasa.Provjeri senzor temperature motora na usisnoj grani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatvara klapnu uvek... on nema onaj standardni motoric ler gasa vec neki sta ja znam kako da objasnim kao bajpas motoric ali to kontam da je za sauh....i gde se nalazi taj senzor na usisnoj grani? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Vidim da je stara tema, ali da ne otvaram drugu. Naime, skoro sam kupio Tipa 1.6 8v 66kW sa dvije bregaste i imam probleme navedene gore. U leru mi obrtaji variraju 1000-1200 kad je ugrijan, a kad je hladan zna da bude i preko 2000 obrtaja, pa čak nekad dođe i do 3000. Ugradio sam mu i plin, ali se isto ponaša, čak i kad je zagrijan nekad hoće da se ugasi na semaforu. Da li je neko riješio ovaj problem i kako. Čitam da većina spominje da je step motor u pitanju i da ga treba očistiti, a i kod nekih drugih Fiat modela navode i senzor pozicije leptira gasa (mada ne znam da li ga Tipo ima uopšte). Nisam nikad čistio motor leptira gasa, pa se bojim da ne zeznem nešto, a ovako izgleda:

IMG_20181229_150743591.thumb.jpg.83795723b3d2ad4f8da2a96b194fe096.jpg

IMG_20181229_150752532.jpg

IMG_20181229_150758782.jpg

 

Ako bi mi neko dao kakav savjet, bio bih mu vrlo zahvalan. Pozdrav

Edited by sopa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...