Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Deda Jung

Fiat 500L - skraćivanje servisnog intervala

Recommended Posts

Haha, evo dosuo sam malo benzina. ;-)

Nego jel primetio neko da FAS nas poziva u servis na 20000 km ili godinu dana, a sam auto servisne intervale meri na 30000 km:

20131005_120955_01.jpg

U čemu je štos?

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi proizvođači u srbiji skraćuju servisne intervale koji inače važe u "normalnim" zemljama ali trebalo je to da podese i u kompjuteru ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisni inetrval se odredjuje isto za sva trzista i svima je oko 30h,negde 29999,negde 30123 itd,nasumicno oko 30. Za nase trziste je bolje sto su skratili :D

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cak razmisljam i tih 20K da skratim na 10 ili 15K, pogotovo prvi servis. Na astri je interval bio 30K, radio sam ga na 10K u svojoj reziji za 3×manje para nego u Komnenovicu i to sa originalnim delovima. Radio sam tako jer sam odmah u startu batalio garanciju ugradnjom gasa za oko 700 eur vs tadasnjih 1200 eur da bih zadrzao garanciju ugradnjom kod Komnenovica. Sa ficom za sada nemam herca to da uradim a i razlika u ceni ugradnje je minimalna, tj skoro nikakva jedino sto se mozda u privatnoj reziji dobija bolji uredjaj za gas. Mislim da sam pogresio sto u startu nisam ugradio gas jer je i to moglo na kredu ali nisam zeleo nerazradjen auto da vozim odmah na gas i nije mi odgovaralo da ga servisiram u auto kuci gde sam ga kupio.

A Deda Jungu cestitke za kupovinu Lounge-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece on meni preko 10.000 km bez servisa, pa mogu da pisu sta god hoce. Puntica sam servisirao na 5.000 ( preporuka 20000km ), prodao ga sa 150.000 km, covek me odusevljen zvao kako je ocuvan i utegnut....

Share this post


Link to post
Share on other sites

u zemlji srbiji servisni interval za sva vozila je 10000 plafon ako uspeju da predju toliku kilometrazu bez kvarova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je isto kao I svugde u svetu - selenija, a dizel... ?? Uvek punim na NIS-u, kazu da im je sad bolje gorivo... a nedavno kad sam punio nije bio nijedan drugi pistolj sa sirokom cevi, osim onog zakljucanog... pitam zasto, moze li sa njega? Kaze moze, tek smo ga zakljucali. Pa zasto?Kaze ostalo nam je malo pri dnu, pa da ne povuce talog. Pa dal smem da punim, da ne povucem ja? Kaze - nema veze, jos je bezbedno, cim se spusti ispod par hiljada litara mi ga zatvorimo... nedavno je I ciscen taj rezervoar, al takvo nam je pravilo. Meni ovakav stav uliva poverenje!

Jesino sto sam siguran da nasi rezimi voznje nisu kao na zapadu. Kod nas sigurno ima vise gradske, a manje voznji po autoban-u. U kombinaciji sa hladnim motorom to sigurno skracuje interval menjanja ulja. Ja cu je menjati na 10.000 max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče NIS-ovog dizela budite sigurni da je mnooogo boljeg kvaliteta nego ranije. Sve je to nova tehnologija proizvodnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje,filter ulja,filter vazduha,a na svakom drugom servisu jos i filteri klime i goriva. Mislim da je to korektno?

Sto se NIS goriva tice,takodje pozitivna iskustva sa dizelom,ako jos mozete da birate pumpe koje su skorije napravljene to je prava stvar.

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih filter klime menjao na svakom servisu. Ti filteri se isprljaju jako brzo u gradskoj vožnji, a filtriraju vazduh koji dišemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je isto kao I svugde u svetu - selenija, a dizel... ?? Uvek punim na NIS-u, kazu da im je sad bolje gorivo... a nedavno kad sam punio nije bio nijedan drugi pistolj sa sirokom cevi, osim onog zakljucanog... pitam zasto, moze li sa njega? Kaze moze, tek smo ga zakljucali. Pa zasto?Kaze ostalo nam je malo pri dnu, pa da ne povuce talog. Pa dal smem da punim, da ne povucem ja? Kaze - nema veze, jos je bezbedno, cim se spusti ispod par hiljada litara mi ga zatvorimo... nedavno je I ciscen taj rezervoar, al takvo nam je pravilo. Meni ovakav stav uliva poverenje!

Jesino sto sam siguran da nasi rezimi voznje nisu kao na zapadu. Kod nas sigurno ima vise gradske, a manje voznji po autoban-u. U kombinaciji sa hladnim motorom to sigurno skracuje interval menjanja ulja. Ja cu je menjati na 10.000 max.

 

 

ata u zabludi si odmak da ti kazem mi smo jedinstvena zemlja shodno tome sve imamo jedinstveno tako da je srpska selenija malo bolje obojen vital... ili u najboljem slucaju sunce... u stvari svi mi vozimo nizi standard ulja od nekadasnjeg galaxa za vreme sankcija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pavao i to si u pravu... A i gorivo nam nije cisto kao evropsko,najbolje onda komplet filtere ko je u mogucnosti..

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, filter klime bi trebalo svake godine. Pogledajte posle godinu dana na šta liči, a mi to svi udišemo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje nemojte da gledate na šta liči, prestaćete da dišete dok vozite. :laughing:

 

Ma svi filteri i ulje. Ako mi se ne razredi ulje zbog glupog DPF ja ću čekati godinu dana pa koliko navučem, al sumnjam da će biti preko 15.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na drugom auto, nije Fiat pa necu da reklamiram druge :) sve menjam na 10k, a filter klime pred leto zbog polena i prasine. Tako nesto ja tripujem da mi bude cist vazduh leti tad i vise putujem :)

Edited by Sesirdzija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu oni da ti kažu i da dnevno menjaš ulje, al' je merodavno jedino ono što imaš na papiru, a to je godinu dana ili 20.000 km, šta pre dođe. Čak mislim da su kod nas skratili interval i da je na zapadu za moj motor dve godine ili 35.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...