Jump to content
FAS Goran
zojo

Fiat 500L - Start&Stop ; poklopac rezervoara

Recommended Posts

Dovla, pričamo o dve različite stvari - akanju komponenti i uticaju S&S na dinamiku vožnje.

 

Prva tema je nepoznanica i tu možemo samo da predpostavljamo. Naravno da su komponente pojačane, međutim logično je predpostaviti da su pojačane taman toliko da prežive kao i standardne bez S&S. Opet logično je da će trajati duže ako se ne maltretiraju.

Međutim ovaj deo priče mene ne zanima previše. Ne očekujem da ću voziti L-a duže od 100kkm, a to bi moralo da preživi sve.

 

Druga stvar je uticaj sistema na vožnju. Ovo je već tema o kojoj mogu iskustveno da diskutujem.

Lepo bi bilo da sistem radi tako kako ga ti opisuješ - da pali motor toliko brzo da se to ne oseti, međutim daleko je od toga.

Od trenutka pritiskanja kvačila, što je komanda za paljenje motora, prođe više vremena nego što meni treba da ubacim u brzinu i dodam gas.

Da li se motor pali za sekundu, sekunduipo ili dve je nebitno, bitno je da je to presporo.

Nemam ništa protiv ni da nekom prilikom izmerimo taj vemenski interval.

 

Suština je da mene sistem usporava i remeti mi navike. To nije strašno i nije sve vreme, ali se dešava onda kad mi najviše smeta - npr stojim i čekam da skrenem levo, vidim rupu kroz koju bih se provukao i umesto da odmah krenem čekam da se motor upali i u tom čekanju mi prođe voz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nisam testirao S&S na Fiatu. Ovo o čemu pišeš realno jeste problem, ali na autu na kome sam ja testitrao S&S te situacije apsolutno nisu problem isto se radi o dizelu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me baš intrigira da li je moguće da toliko loše radi na Fiatu... :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi on loše, radi sasvim korektno i u opuštenoj vožnji ne smeta, naročito kad se čovek navikne.

Smeta kad treba brzo odreagovati, tad je čovek brži od sistema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga na sluzbenoj Mazdi CX-5, kod njih se sistem zove "i-stop" (2.0 benzinac je u pitanju, ako ima veze). Korektno radi, sto cenjeni kolega kaze u nekoj normalnoj i opustenoj voznji po gradu nisam imao problema.

Ali vozio sam tako tek toliko da izgustiram i proverim kako to izgleda kod Mazde. Inace ga stalno iskljucujem, nesto sto mi apsolutno ne bi trebalo na licnom vozilu iz vise razloga. U principu jos samo jedan eco-gadget, ne vidim ni jednu njegovu drugu vrednost (cak je i usteda goriva smesna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naterali ste me da poslednjih par dana vozim sa aktivnim S&S.

Impresije su ostale iste. U normalnoj vožnji je sasvim korektan, čak prija tišina na semaforu, ali kad je potrebna brza reakcija, onda ne može da isprati dovoljno brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me baš intrigira da li je moguće da toliko loše radi na Fiatu... :S

Ja sam ga probao na Alfi. Poprilično je sporiji od recimo Audijevog, tako da razumem kolegu Paju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ok kad nije kreni stani guzva i ok mi je da gasi na semaforu. Realno mi smeta kad moram brze da krenem ali nisam primetio da mu treba vise od sekunde da ustartuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim Star&Stop prilično dugo i zadovoljan sam njime

 

Sistem nije predviđen niti je dobar da se motor gasi i pali kad uđete u raskrsnicu i treba opet brzo da krenete.

Kad moram da stanem u raskrsnici uvek držim menjač u brzini i pritisnuto kvačilo tako da se Star&Stop ne aktivira.

 

Obrnuto, kad stanem na semaforu ili negde drugde (npr. čekanje na graničnom prelazu) na kojem znam da ću stajati 15 ili više sekundi izbacim iz brzine i motor se ugasi.

U brzinu ubacujem tek kad vidim da se menja svetlo za pešake tj.par sekundi pre nego što uključi zeleno za automobile.

U tim situacijama uopšte nije bitno da li auto startuje za dve ili četiri sekunde.

 

Da sistem ima smisla govorii činjenica da mi je prosečna potrošnja posle 28.000km 4,5 do 4,6 l/100km sa 1.6 motorom iako živim u Beogradu.

 

Ipak moram da kažem da sam oko 80% km prešao na otvorenom putu ili auto-putu pa tako mala potrošnja sigurno nije posledica samo korišćenja Star&Stop sistema

 

Pored štednje goriva, prija mi i tišina tokom stajanja na semaforu.

Edited by nbumbic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad moram da stanem u raskrsnici uvek držim menjač u brzini i pritisnuto kvačilo tako da se Star&Stop ne aktivira.

Za ovo sam ja baš čuo da je pogubno za menjače i kvačila prvenstveno i to na više mesta. Preporuka je da se koliko gof je moguće pri zaustavljanjima izbacuje iz brzine i oslobađa kvačilo. Naravno ovo je preporuka za vozila bez Start-Stop sistema ali mi ipak deluje logučna i za njih jer ne verujem d ima neke drastične razlike u konstrukciji istih (menjača i kvačila).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja izbacujem kako prilazim raskrsnici. Tako sam navikao.

 

@ nbumbic

Sve si lepo opisao i suštinska razlika između tebe i mene što ti sprečavašsistem da se aktivira kad to hoćeš i pripremaš se za start unapred, a ja to ne radim.

Navikao sam da ubacujem u brzinu onog trenutka kad hoću da krenem i nisam raspoložen da menjam navike. Zato mi iznervira sporost kad mi najmanje treba.

Današni primer - stojim prvi u Ustaničkoj na Dušanovcu i hoću levo ka auto putu. Te mi je relativno česta deonica i po pravilu mugnem pre nego što krenu vozila iz suprotnog smera.

Danas nije bilo šanse. Dok je sistem upalio motor, suprotan smer ne da je krenuo, nego su prepolovili distancu između njih i mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd

 

Kvačilo i menjač se troše kad se vozilo "drži" na kvačilu.

Kad je pedala kvačila pritisnuta do kraja, delovi u kvačilu su potpuno rastavljeni i ne troše se jer nema proklizivanja. .

 

 

@pavaobg

 

Slažemo se .

Mene je isto zezala navika.

Odlučio sam da se "silim" dve tri nedelje da koristim Star&Stop, pa mi je sad nekako normalno.

Zahvaljujući tom periodu veoma dobro razumem što ne želiš da se navikavaš na Start&Stop.

 

Sad me muči to što tokom dana vozim dva automobila  - jedan koji ima i jedan kojin nema Start&Stop pa mi se dešava da počnem da vozim "pogešni automobili" u glavi,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim sa aktivnim S&S neko vreme. I dalje me nervira sporost kad joj veme nije, ali je potrošnja pala bar za litar. Uzorak čisto gradske vožnje nikako da bude dovoljno veliki da pouzdano utvrdim koliko je pala potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moderni dizeli, gledajuci dijagnostiku, trose od 0,4 do 0,7l goriva na sat u leru. Sto znaci, da bi ustedeo litar goriva, auto za 100 km gradske voznje ne bi trebao da radi 1,5-2h zbog Start&Stop, sto bi znacilo neku zestoku guzvu i stajanje.

Pricam iz licnog iskustva na drugim vozilima, tako da ga drzim stalno iskljucenog, vise volim da masina normalno radi nego da ga akam paljenjem-gasenjem svaki cas. A i usteda je mizerna, ogradjujem se opet, iskljucivo licno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kuće do posla imam 30km. To pređem za otprilike 45-60 minuta jer naravno uvek na posao i sa posla idem u špicu. Međutim, vikendom stižem bez problema za 30-40min. Dakle, recimo 15min u jednom i još toliko u drugom to je pola sata dnevno nekog stajanja. Pošto idem svaki dan, to je onda oko 2l nedeljno, tj. ~8-9l mesečno ako bih imao S&S. Na godišnjem nivou to je gorivo za godišnji odmor ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi objasni kako radi klima kad se upali Start&Stop sistem? Kako to utice na akomulator, mislim to nije neka stvar, ali kada je upaljen radio, klima, svetla, punjac od telefona vec nije za zanemariti. Posto se auto ugasi, da li se i klima tada ugasi ili ima neki sistem koji je pokrece nezavisno od motora? Da li servo tada radi i svi ostali sklopovi kada je auto ugasen.

Ovo pitam zbog svoje radoznalosti :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voli kolega Cile servo a posebno City mode :D

Klima se gasi jer kompresor pokreće PK kaiš koji se ne vrti kada je auto ugašen.

Ipak, ostaje da ti radi ventilator. Za tih 3-4 minuta na semaforu nećeš ni osetiti da klima ne radi jer će i dalje izduvavati hladan

vazduh.

Ovo za Aku je dobro pitanje. Ne znam kako je to rešeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolegq Joshibeast prestao sam City da koristim :D

Ja dnevno prodjem oko 15tak semafora. Da kazem da me uhvati 9 semafora po 2min, to je 18min rada svih elektricnih komponenti auta iskljucivo na akumulator....moguce da su nesto smislili, ako nisu onda ce biti malo cesca promena istog :D

Zhorz za servo pitam onako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je pod monitoringom i upali motor ako prepozna da neki od parametara izlazi iz zadatih granica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobili koji imaju S&S imaju poseban anlaser, poseban akUmulator i druge elemente koji su direktno "pogođeni" ovim sistemom. Takođe, takvi automobili "prate" stanje celog sistema i neće ugasiti auto ukoliko je sistem "ugrožen" (motor nije na radnoj temperaturi, klima nije dovoljno ohladila, potrošači troše previše struje i sl.). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...