Jump to content
FAS Goran
zojo

Fiat 500L - Start&Stop ; poklopac rezervoara

Recommended Posts

E to. Jer pre neki dan pored mene na semaforu stajao neki dzip, na zuto cujem pali mu se motor najnormalnije, totalno sam zaboravio na S&S sistem...u sebi sam msilio da ga je ugasio pa cekao zuto i upalio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aklima nije dovoljno ohladila, 

jedino ako je automatska, sa ovom obicnom nece da zna da li ti dovoljno oladila......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Start stop sistem sluzi samo da prilikom testiranja potrosnje po NEDC prikaze sto nizu emisiju CO2 odnosno potrosnje.

Jos sluzi i da znatno skrati vek turbo motorima.

 

Usteda goriva u realnom saobracaju njegovim koristenjem je gotovo nemerljiva, neki od forumasa su to vec proverili. Naravno to se ne odnosi na velike zastoje i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje me nervira sporost kad joj veme nije, ali je potrošnja pala bar za litar.

 

Da li si se navikao na S&S

 

Kakava ti je sad prosečna potrošnja?

 

Meni je prosečna potrošnja 4,6-4,7 litara.

Tokom prošlog leta je bila 4,5.

 

Mislim da ne bi imao tako nisku potrošnju bez S&S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navikao se nisam ali uglavnom je aktivan.

Pokušavam da dođem do neke potrošnje koja bi bila pouzdan pokazatelj, ali nikako ne uspevam je nikako da povežem ceo rezervoar u gradu, a jedino u gradu je moguće videti efekat sistema na potrošnju. Na otvorenom je apsolutno nebitaj jer praktično nema stajanja.

Meni su te tvoje potrošnje fantastične. Ja mogu ispod 5 samo na magistrali. U gradu mi je minimum bivao oko 7, a na čistom auto putu i preko 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek bre...jel tvoj ovaj crveni sa panorama krovom sto se vuce po gradu? Daj malo gasa kad kreces sa semafora.....sve mislim da ti je motor zaribao pa nece da vuce  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg

 

Baš bi me zanimalo da uporedimo kako dolazimo do tolike razlike u potrošnji. Koliko se sećam ti imaš isto 1.6. Moj auto je teži od tvog - Living verzija

Na koje tačno magistrale  misliš tj. kojim pravcima najčešće ideš?

 

Meni je na pravcu prema Zrenjaninu i Kikindi potrošnja oko 4, a na pojedinim deonicama pada ispod 4. Ibarska mi se završi sa malo ispod 5. Auto put kroz HR i HU sa brzinom oko 120 4.7 do 5.2

Prema Nišu je veća potrošnja Grad je od 5.5 do  6.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek bre...jel tvoj ovaj crveni sa panorama krovom sto se vuce po gradu? Daj malo gasa kad kreces sa semafora.....sve mislim da ti je motor zaribao pa nece da vuce  :harhar:

 

Može biti. Volim da remetim takmičare u disciplini "Prvi na crvenom".

Posebno to volim recimo na skretanju iz Ruzveltove/Mije Kovačevića u Dimitrija Tucovića. (tu hvata crveno na prvom semaforu u D.Tucovića).

 

Ima još par takvih raskrsnica gde se vučem do zelenog.

 

Zhorz gde ti viđaš tog bezobraznika (a možda i mene) sa panoramom koji usporava saobraćaj u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjali smo S&S sistem u vozilu koje je automatik. Imao sam priliku nedavno da vozim jedan Multitronic sa S&S sistemom i to izgleda otprilike ovako...

 

Ako hoćeš da ga aktiviraš tj. da se auto ugasi moraš potpuno stati i držati kočnicu ili ga prebaciti u N. Dakle, sistem se aktivira u oba slučaja. 

 

U slučaju da hoćeš da ga deaktiviraš tj. da upališ auto (pod pretpostavkom da ga on nije prethodno upalio zbog nekog neophodnog parametra) imaju dva slučaja: 

 

- ako si u N, sistem se deaktivira pritiskom kočnice (koja je inače uslov za prebacivanje ručice menjača)

- ako si u D (podrazumeva se da držiš kočnicu jer drugačije ne bi mogao stajati u biti u D) sistem se deaktivira čak i ako samo malo popustiš kočnicu 

 

Dakle, kod čuvenog skretanja ulevo koje je pominjano, kada vidiš da ćeš uskoro krenuti, samo malo popustiš kočnicu, on se upali a ne krene i onda posle kad dođe vreme samo normalno kreneš :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

S&S je poptpuno prestao da radi pre otprilike tri meseca.Sve ostalo normalno funkcionise,motor je 1.6.Da li je mozda neka sitnica u pitanju?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
S&S je poptpuno prestao da radi pre otprilike tri meseca.Sve ostalo normalno funkcionise,motor je 1.6.Da li je mozda neka sitnica u pitanju?
 
Osigurac provwri

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...