Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - displej radija se ugasio

Recommended Posts

Evo i mene u ovoj temi. Jutros mi se prvi put desio isti problem. Sve isto, uConect zakucan na jednu stanicu, ne moze da menja stanice, cita sa usb-a,ali moze da se prica preko telefona.

Tri ipo godine je radio bez problema, tako da sumljam da moze biti i do vec pomalo oslabljenog akumulatora. 1.3 ima jaci akumulator, pa mozda se zbog toga nije desavalo od pocetka, sve dok nije zahladilo.

 

Izvadio sam osigurac i radi ko nov.

 

Da li se vama posle update-a jos koji put ponovilo ili ne?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ne posle update

Jedino sto zvucnik sve cesce prekida....a kad mu naglo pojacam volume proradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidanje zvucnika je kod mene normalna stvar - koju ja resavam bukvalno za 2 sekunde po zvucniku - blagim mrdanjem konektora na vratima.

Verovatno se kontakti isprljaju i sve su prljaviji i prljaviji... Probaj i ti... Mozda kod tebe kad povecas zvuk - povecan napon napravi proboj izolacije (necistoce ili oksida) na konektorima i posle toga to radi neko vreme. Kad ga promrdam, radi bar koji mesec... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma cistili ga prskali sprejem u AK KOle i posle dan dva isti problem....vise se ne obazirem..pojacam ga na brzinu i radi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni HU radi bez greške od update-a al mi brlja dugme za pojačavanje zvuka na volanu. Moraće da radi kontakt sprej samo da shvatim kako se kupusa volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komande na volunu su tako loše urađene da su neupotrebljive, samo se iznerviram kada se prevarim da ih koristim.

 

p.s. pozdrav za vlasnike 500L koji su na ovom forumu od početka posedovanja istog, lepo vas je videti aktivne: Zhorz, Ata, pavao, bojan ... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Madra said:

Komande na volunu su tako loše urađene da su neupotrebljive, samo se iznerviram kada se prevarim da ih koristim.

 

p.s. pozdrav za vlasnike 500L koji su na ovom forumu od početka posedovanja istog, lepo vas je videti aktivne: Zhorz, Ata, pavao, bojan ... :thumbup:

Slažem se u potpunosti za komande.

I na levoj i na desnoj strani ima taster pomoću kojeg se aktivira pozivanje glasom, umesto da je onaj na levoj strani (podignuta slušalica) podešen za npr. REDIAL.

Nešto sam gledao komande za američku verziju ... bar na slikama su mnogo logičnije od evropske verzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugačije su i fizički na USA tržište. Umesto točkića su poluge.

 

Ja se navikao da se javljam na telefon i da pojačavam/smanjunjem muziku. Sve bilo ok dok pojačavanje nije krenulo da kilavi i uglavnom prebaci na mute.

 

Predpostavljam da nov deo nije skup, al bih prvo probao kontakt sprejem da rešim stvar al nikako da ukapiram kako se skida air bag. Nema šrafova pozadi, što je najčešće rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama su pre dva meseca u garanciji zamenili oba seta komandi na volanu.Jednostavno su pocele da brljave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene brljavi levi - za pojacavanje, a desni radi normano....  iako ih skoro nisam ni koristio. Od pocetka mi se nije svidelo kako radi. Lakse mi je da desnu ruku pomerim na sekund do potenciometra za jacinu. Treba mu oko sekund zadrske dok ne pocne da se utisava, cak i kad je radio, posle se polakoooo utisava/pojacava... previse polako, cak i za nas iz Novog Sada.... ;)

Ja ne bih rizikovao zbog njega da mi airbag eksplodira u facu - nema teorije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jašta... Kako neće puštati format star 20es godina... Kasete, diskovi pa mp3... Pitanje je da li pušta *.flac... Nemam taj "multipraktik" ali pretpostavljam da može i njega...

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2016 at 6:37 AM, Zhorz said:

Moze mp3...a mozda sam i zaboravio......usb ulaz koristim umesto cd-a

Ma moze sigurno.

USB sa MP3 bi trebalo da pušta prema uputstvu (nisam stigao još da probam) ali sam se neprijatno iznenadio da narezan CD sa MP3 muzikom ne prepoznaje :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me čudilo da ne prepoznaje mp3 CD. Ko još koristi CD, sad je sve bežično:

 

Smart telefon sa Spotify npr - Bluetooth - uConnect. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...