Jump to content
FAS Goran
Vladica94

Grande Punto - zadnji ručni podizač stakla ne radi

Recommended Posts

Kada sam zatvarao zadnji levi prozor :realmad:  culo ce neko pucanje sta da se radi ? svi zupci na rucici su ok izgleda da je nesto unutra puklo :cry:  kako da otvorim da pogledam zna li ko  :question:

Evo malo slika:

 

cxca65100.jpg
 
cxca65101.jpg  cxca65102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu gde ti je rucka ima verovatno  imbus koji se nalazi ispod plasticnog poklopca, malim odvijacem skines poklopac i odvijes imbus. 

Na prednjim vratima sa donje strane ima nekoliko vijaka-ne znam kako je kod 5 vrata ali pogledaj dole i ako ima odvrni ih.

Ostatak drze kopce. Dakle veci jaci odvijac ili sl i prislonis uz lim i sistemom poluge polako odvojis kopce. Pazi pri tome da ne ogulis farbu pa bi bilo preporucljivo da iznedju odvijaca i farbe za svaki slucaj nesto stavis (plastika, krpa...)

Kada skines tapacir sa vrata onda imas neki najlon koji je bas temeljito zalepljen(bar je tako na prednjim vratima) tu budi pazljiviji da ga ne pokidas ako ne moras!

Kada skines najlon onda bi trebalo sve da se vidi.

Objasnjenje mozda zvuci komplikovano ali sam posao je decija igra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Grandovcu hoce cesto nazad da pukne sajla podizaca stakla. Ja sam to sam resio dako sto sam otisao kod lika koji pravi sajle i  namotao.Cena sajle je bila 200 dinara a majstor koji mi je rekao da donesem podizac da ga on napravi mi je trazio 1500 dinara.

E sad ja se relativno razumem u tu mehaniku al ko se ne razume bolje da ode kod majstora osim ako nece da dobije koju belu dlaku na glavi. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da skinem samu rukkicu podizaca a da ne polomim nista? Pokusao sam da je povucem jace posto sam video na slici iznad da nema nikakvog navoja ili slicno... Hvala! inace, sajla je pukla garantovano... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni dotrajala sajla.. pa se rascvetala. Otišao kod Peđe u Mirjevo (064/22-88-651), očas posla mi namestio za 2.000din. A kad sam pozvao firmu Boban sajle: http://www.bobansajle.co.rs/ , razočarah se.. kaže oko 5.000din za GP-a. mislim se, ako ne nađem jeftinije - sam ću ga uraditi.  :pirate:

 

P.s.

Da li je neko naknadno ugrađivao na GP-u pored prednjih električnih stakala da mu budu i zadnji podizači stakala električni, a ne na kurblu? Interesuje me šta je sve potrebno za proces i koliko šuške da spremim za tako nešto.

 

Hvala neizmerno.

Edited by Inco Gnito

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/2/2013 at 9:37 PM, Dule 021 said:

Na Grandovcu hoce cesto nazad da pukne sajla podizaca stakla. Ja sam to sam resio dako sto sam otisao kod lika koji pravi sajle i  namotao.Cena sajle je bila 200 dinara a majstor koji mi je rekao da donesem podizac da ga on napravi mi je trazio 1500 dinara.

E sad ja se relativno razumem u tu mehaniku al ko se ne razume bolje da ode kod majstora osim ako nece da dobije koju belu dlaku na glavi. :laughing:

 

Edited by drago85#
jel ima kontakt neki kod tog majstora posto imam isti problem sa autom,hvala.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da neotvaram novu temu...Grande sa pet vrata ,pukla sajla ...kupio sam ceo rucni podizac...sve zamenio...kad ono rucka nepase...kao da je nut drugaciji...jel imao neko slicni problem,kako resiti...??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas bio kod Pedje u Mirjevu zbog podizaca zadnjeg stakla koji je totalno riknuo, sve gotovo za pola sata a cena 2000 koliko je bila i 2015.god kad ga je kolega Il Nuovo spominjao.Sve pohvale za majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...