Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L Trekking - ubacivanje u šestu?

Recommended Posts

Nisam primetio da se neko vec zalio, ali ja cesto imam problem ubacivanja u 6. brzinu, jer zna da zapne (nece da udje iz prve). Mozda se jos nisam navikao, pa nesvesno ne guram dovoljno u desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne žalimo se jer nam ne smeta, ne ubacuje se u šestu svaki čas. A da zapne, zapne ponekad. Ali ništa strašno :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na dizelu bilo neobično par prvih dana. Imam utisak da se menjač, kad ga izbacim iz brzine, uvek vraćao na tačku između 3. i 4. brzine. Sad sam se uhodao da ga zafrljačim u desno tako da to već radim nesvesno i nemam nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pavaobg, tebi bar ne krči kod ubacivanja u rikverc :stuart:

 

Nisi imao u ponudi "krcanje" kao dodatnu opremu, ili nisi hteo da uzmes?  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kubura, meni je jedna od najbolji stvari na ovom našem autu, trap i kočnice, deluje robusno i izdržljivo, odlično se ponaša na lošem putu. Možeš li da nam kažeš kakva su ti iskustva sa njim u vožnji po snegu i  koje zimske gume preporučujete? Hvala unapred.

Sto se trapa tice i meni deluje tako i mislim da sa njim nikakvih problema nece biti ni na nasim putevima. Ne znam kakva su vasa iskustva,ali ja sam kocnicama prilicno zadovoljan,kao i radom ABS i ESP-a,lepo ga zaustavlja i kontrolise. Za voznju po snegu nisam merodavan,jer sva kola kratko vozim,na letnjim gumama na 3 bar naduvanim,a i staza je uvek ociscena od snega..

Erdelja a kad se "koncentrises" :D  na ubacivanje u 6-tu,da li je tada bolje ili uvek zapinje? To se ranije desavalo na 1.4,ali je taj problem ubrzo resen,tako da ne bi trebalo na tvom autu da se desava. I ne brini,glupost je obicna,za minut se resava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...

Erdelja a kad se "koncentrises" :D  na ubacivanje u 6-tu,da li je tada bolje ili uvek zapinje? To se ranije desavalo na 1.4,ali je taj problem ubrzo resen,tako da ne bi trebalo na tvom autu da se desava. I ne brini,glupost je obicna,za minut se resava :)

 

 

Obraticu paznju ubuduce pa javljam, jer nisam bas analizirao... 

 

edit: kada bolje razmislim, ne zapinje uvek. Iskreno, verujem da je do mene, ali bas cu da obratim paznju...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni jednom imao problem sa 6om, ali mi se zena nesto zalila pre ovog zaladjenja tako da je do vozaca ne menjaca  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pavaobg, tebi bar ne krči kod ubacivanja u rikverc :stuart:

 

Nisi imao u ponudi "krcanje" kao dodatnu opremu, ili nisi hteo da uzmes?  :lol:

 

Nije žena htela da da pare i za to. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra se vracamo za Bg pa cu imati prilike da saltam u 6. , mada sam juce imao 2 od 2 uspesna :-) , tako da je 90% do mene bilo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, s'obzirom da sam nekada vozio jugica - menjac mi dodje gotovo identican - u leru, kada guram gore dole menjaju se 3. i 4. Kada se u leru povuceu levo, pa gore dole - menjaju se 1. i 2. Kada se u leru povude desno pa gore dole - menjaju se 5 i 6.

Bukvalno uvek "prima" u brzinu osim sto rikverc zeza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svim autima šesta brzina traži malo privikavanja. Tako i meni bilo kod Stila kad sam prešao sa 5 na menjač sa 6 brzina. Nije nikada zakrčalo, ali sam prvih dana u šestu prebacivao najduže u odnosu na sve ostale, sve nešto kao polako da ne pogrešim :) , ali to je samo stvar navike. Sad jednako brzo kao i u ostale stepene prenosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju, ju, ju... ma nije ni meni nista zakrcalo. Samo je znalo malo da zapne. Ko sto rekoh, problem je u meni...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće baš paralela 5-6 kao 3-4, samo gore-dole, mora menjač da se malo gura od sebe, inače neće hteti da uđe u 6, udari u neku "stativu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u početku gurao u šestu ali nje nema. 

Samo stvar navike, posle ima da ulazi sama od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene ste bacili u razmisljanje,vise puta danas sam se posebno posvetio ubacivanju u sestu i svaki put je bilo bez problema,tako da je gotovo sigurno privikavanje u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da temu vratim u zivot.

 

Pre mesec dana, otprilike, sam primetio da nekad ne mogu da ubacim u 6. brzinu. Vec dve godine imam auto i taj problem nisam imao. 

Sada jednostavno ne moze da se nadje, ili kao da udarim u zid ili menjac ode u 4.

 

Menjac veci deo vremena radi dobro. Juce mi se treci put desilo da ne mogu da ubacim u 6.

 

Secam se da je jos neko imao ovaj problem ali ne mogu da se setim ko i sta je bilo resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu a ima veze sa 6om brzinom.

Culo mi se zujanje kada vozim u 6oj....ali ne kada mu dam po gasu vec npr kada idem 90-100 pa samo po malo mu dodajem gas cujem kako zuji.

Otisao u ak kole snimili zvuk poslali fiatu odobrili zamenu

Dva lezaja i semering. E sad bar 10-15 dana ce auto biti tamo zato sto delovi dolaze iz Torina dva puta mesecno.

Dobio zamenski 500L

Mozda bi i ja imao problem sa ubacivanjem u 6tu da sam jos cekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/7/2016 at 8:03 PM, dach@ said:

A sta kazu u servisu za menjace jel cest slucaj ovo sto se tebi desilo ili puka slucajnost

 

Uzmite sa rezervom da možda nije 100 % tačna informacija, čuo sam je od jednog majstora koji godinama radi menjače, između ostalog i "Fijatove". Kaže da su "Fijatovi" šestobrzinski menjači vrlo loši i podložni kvarenju, te da su skupi za remont, dok su petobrzinski odlični, ne kvare se, osim u ekstremnim slučajevima (iscurelo ulje i sl.), a i kada se to desi, remont nije skup.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...