Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
etibor

Fiat 500L - Usmerivač vazduha na šoferku i klima

Recommended Posts

Kao što znate (i što i vas verovatno nervira) klima se automatski uključuje kada je usmerivač vazduha okrenut na šoferšajbnu.

Kako bi mogli ovo da se disable-uje, ili ti da se deaktivira? Strahovito me nervira. Između ostalog povećava potrošnju i opterećuje motor, a ja recimo to neću.

Da li je neko zvao CAO Fiat i pitao možda za ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to samo kod Fiata slucaj,i meni je ista prica na Seatu starom 12godina,kad okrenes na soferku klima se pali,tako se brze odmagli. I meni to malo smeta,al jednostavno kod svih je tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ova opcija čak dopada jer za 20 sec odmagli potpuno zamagljenu šoferku i bočna prednja stakla. Kad odmagli, ugasim ručno klimu i ostavim da duva na šoferku. Kada (i ako) ponovo zamagle stakla, ponovo uključim klimu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno da li greje ili hladi,kad okrenes na neki od smerova ka soferci - klima se pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim je okrenuto na toplo,svakako greje,sa klimom ili bez. Kod automatske klime imas prekidac za brzo odmagljivanje,prebaci u smer ka soferci,na najtoplije i i najjace izduvavanje i ukljuci kompresor,tako da razlog sigurno ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura raspitaj se za razlog uključivanja kompresora.

Meni jedino što pada na pamet da dodatno isušuje vazduh pa se lakše i brže odmagli šoferka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu informaciju cu ovde tesko dobiti,a i meni je to jedino logicno resenje. Narocito sto se to odavno primenjuje,a bogami ima efekta,soferka se caskom odmagli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti i jeste suština, ali mene to jako nervira. Pogotovu što sada nema potrebe da se uključuje jer još uvek nema toliko vlage u vazduhu. Dovoljno je samo malo da duva u šoferku i odmah se odmagli (bez klime). Ako vidim da ne može da odmagli, ja ću "ručno" da uključim klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to loše sa aspekta klime. Nju valja paliti s vremena na vreme, a ko bi se setio da je pali zimi kad joj vreme nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su hteli sa tim da automatizuju i olaksaju a u stvari su znacajno otezali, bar meni. Ovako to ide kod mene, blago zamagljenje, palim duvanje u soferku, gasim klimu odmah, ponovo zatvaram cirkulaciju vazduha spolja jer kada automatski upali klimu otvori dovod vazduha spolja, otvaram prozor da se izluftira smrad od auspuha ispred, vodim racuna da mi duvanje ne ostane usmerenona soferku pa okrecem krug cim se odmagli. Izem ti automatizaciju. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ city a sto da ti ne ostane na soferki? kad se ne bi palila klima uvek bi mi bilo na soferki duvanje i zimi i leti

 

znaci ne moze da se ugasi ta fora sa soferka-klima e jb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga ne bih startovao sa upaljenom klimom sledeci put. Ali,moracu tako jer je ovo zesce smaranje. Sve se kao nadam nece da zamagli tokom sledece voznje a i ne razumem grejanje i klima u isto vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

isusivanje vazduha klimom i tako odmagljuje nije da i hladi i greje :-)

a i kad palis auto ne pali on sa klimom (kao da su ti svetal upaljena) klima se pali posle paljenja auta iako je dugme ukljuceno

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...