Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat 500L - Šuspleh

Recommended Posts

Svakako ne mogu da ga zatvore hermetički. Ako ima tu neki prorez/otvor sigurno tako treba zbog ko zna čega.

Štaviše, mislim da taj šuspleh ima i jednu poveću rupu odozdo.

Vozi i uživaj ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Svima,

Veoma zanimljiv momenat danas,
oterao auto u AK Kole da mi instaliraju Alarm i da uzmem one sigurnosne srafove i zamolim ljude da pogledaju pod auto,

kad ono tamo, suspleh postavljen.

E sada da li suspleh stize fabricki sa 1.4 Turbo ili na svim Trekking modelima ili je od neke serije na dalje, to ce znati da objasni insajder verovatno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljan insajder ce ti biti ePer. Ukuca se VIN i sve kao na dlanu o konkretnom autu. Ili o seriji, ako se ne radi upit po VIN.

Jos bolja i detaljnija stvar je Fitov eLearn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, npr Eper mi neće reći je l ovaj moj plehić krenuo da otpada ili tako treba da stoji  :D

 

sup01.jpg sup02.jpg

 

Šta mislite kolege sa L-om? Ne sećam se kako je bilo, ali deluje mi da je poviselo... :) Telefon nije dobro fokusirao, duboko žalim zbog toga.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, tako se čini. Ne znam gde sam ga sredio, verovatno negde u snegu onomad kad je bio napadao. Moraću negde da ga odvezem da ga nežno dignu :wink wink nudge nudge:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da se ovo što visi lako sređuje u kanalu, uz pomoć ključa, fena za kosu i dve čašice rakije. Nema brige. :doc: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L - benzos ( pop-star)

 

juche u Ak "kole" montirao "shutzblech" ( ili ti po nashem "zashtitni pleh").

cena:11461 din ( plus  "ruke"  900 sa PDV-om).

 

namestili i crevce za prskalicu (zadnje vetrobansko staklo).

tecnost za pranje stakla izlazila je negde ispod automobila :( ( auto "star" 5 dana).

 

chekam sledeca iznanedjenja ( na autu)  :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2021 at 2:37 PM, Nebek said:

Ne mogu da verujem da se prodaju novi automobili bez šuspleha

Suspleh kod benzinaca je vrlo cesto nestandardna opcija i idu bez istih zbog hladjenja. Izuzetak su, najcesce, ruska vozila i neka papreno skupa. Dizeli su obavezno sa susplehom. 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/9/2021 at 4:01 PM, ISV_01 said:

Suspleh kod benzinaca je vrlo cesto nestandardna opcija i idu bez istih zbog hladjenja. Izuzetak su, najcesce, ruska vozila i neka papreno skupa. Dizeli su obavezno sa susplehom. 

OK... prihvatam to kao činjenicu.

Davnih dana mi je u motor(Florida) ušao veliki pacov te mi je majstor stavio šuspleh. Srećom nije ništa oštetio ali od tada stalno to gledam.

 

I Mean Jimmy Fallon GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako...bas su 00-re. 

52 minutes ago, Nebek said:

OK... prihvatam to kao činjenicu.

I onda se neko turbakom ili atmosem zaleti kroz baru...bar će imati o čemu da razmišlja.  Drugo je Ladom Nivom proći kroz kaljuge i slično, čelični blok motora svašta trpi od ovih aluminijumskih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na tiguanu imam suspleh u obliku kifle. Pokriva deo od branika do kartera i zalazi bocno od motora... Znaci stiti nesto, ali je motor ipak eksponiran zbog hladjenja. Motor je 1.4 benz sa kompresorom i turbom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se tamo 2013-2014 kad je bila invazija nas sa 500l na forum da je bila i debata oko suspleha. Nije dolazio fabricki pa smo vagali da li da narucujemo ili ne. Znaci, nine ni tad dolazio sa 1.4 motorom. Ni nacionale ni trekking.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo suspleha, ne zaboravite da se kod benzinaca motor daleko vise greje. Narocito su na udaru turbo benzinski motori, posebno izduvni deo turbine (ukljucujuci i WG ventil i kuciste turba) sa daleko vecim temperaturama nego kod dizela... Pisah vec, nije 500L, ali mi je MultiAir Turbo stigao bez suspleha. Poucen time koliko je suspleh dobra stvar iz 10 godina iskustva sa dizelima - hteo sam odmah da ga kupim i montiram. Medjutim, kada sam u ePer video da fabricki uopste nije predvidjen ni kao dodatna ugradnja (na modelu koji je kostao nepunih 24k EUR) i posle konsultacije sa par kompetentnih ljudi - odustao sam od te ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Graničnik, poprečna guma na šus plehu se odvojila polovinom dužine. Kako se ona veže za lajsnu na šusplehu? Deluje kao da je zalepljena ili izlivena sa njom. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio sam i ja malo nakon kupovine auta, posle toga isao na neki pregled i vidim da ima otvor ispod motora, mozda za zamenu ulja al ne znam nisam obratio paznju da li je tu bio otvor bez poklopca ili nisu vratili poklopac, kako je kod vas fotke su nestale sa teme

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, oktopod said:

fotke su nestale sa teme

Dok ne (pokusamo da) sredimo - probaj da u linku slike koja te zanima, na PostImage zamenis ekstenziju ".org" sa ekstenzijom ".cc".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma buraz danas videh da mi je pukla farba na haubi na 3-4 meseca starom autu, iskreno me sad i zabole za rupu na šusplehu ne zameri

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...