Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat 500L - Šuspleh

Recommended Posts

Stigao, ugrađen, sve kako treba. Cena ugradnje = 0.5 radnih sati. Proizvođač Mopar (isti šuspleh kao i Urke što ima na svom 1.4 T-Jet). :unworthy:

 

20150725_172512_01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda,
Ima li i sa desne strane kod točka jedan deo ugrađen, ili je samo to dole? Pošto sa leve strane kod akumulatora ima fabrički urađena zaštita, a sa desne "fali"...?
A što se ovog tiče, meni ovo izgleda skroz pristojno.
Kakav je kvalitet plastike? Meka, tvrda, savitljiva,krta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni čak i ovako samo na oko, čini se dosta boljom nego ona plastika koju imamo kod Stila. :)

Pominjem baš njega jer znam da si pre 500L imao Stila, taman za poređenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao prilike da pipkam i štipkam šuspleh pa ne znam kakva je, ali deluje dobro. Nije od reciklirane plastike.

@etibor

Što se točka tiče, ne znam na šta misliš, slikaj to što fali pa da uporedimo. Deluje mi da kod desnog točka ništa ne fali. Kad kažem desni mislim na desni kad se gleda iz kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao prilike da pipkam i štipkam šuspleh pa ne znam kakva je, ali deluje dobro. Nije od reciklirane plastike.

@etibor

Što se točka tiče, ne znam na šta misliš, slikaj to što fali pa da uporedimo. Deluje mi da kod desnog točka ništa ne fali. Kad kažem desni mislim na desni kad se gleda iz kabine.

U kojoj kucci ste narucili suspleh,,,, mnogi se prave blesavi... kao NEMA BRE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nema, deo je standardne Fiat ponude i naručuje se iz Italije, ili odakle već (Mopar ga potpisuje), normalnim Fijatovim kanalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga nisam imao na Puntu,presao sam 105 000 km i nista mu ne fali . Nisam ni razmisljao o njemu. Mislim da to deluje kao skupa investicija. A nije da teram kola u off road pa da je neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ga nisam imao na puntu, Sad cu da ga montiram(tj servis ce) koliko je isplativa investicija ne znam ali sigurno da ce motoroni prostor biti cistiji i zasticeniji pogotovo sto pocinju kise ( a kako padne 4 kapi kise Beograd se pretvara u BG na vodi),Pretpostavljam da ce i sneg da nas iznenadi negde u decembru ili januaru  a voda i so u motornom prostoru sigurno ne prijaju automobilu.  Nazalost podigose cenu na 100 evirića ali dobro sta je tu je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako toliko treba autu 300€ bi stavio cenu

 Ne razumem opasku,

Nije neophaodan naravno ali dobro dodje, kao i klima, hill holder, parking senzori ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da ce se vise snega zadrzati iznad tog pleha nego sto ce sacuvati motorni prostor od snega  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh,   ja mislio da od snega stiti hauba :laughing: 

E sad da li stvarno stiti ili ne moracu da pitam nekoga ko je vec ugradio , eto ja sam odlucio da da potrosim 12 i kusur iljada. Da li sam bacio pare ili ne videcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da znaci... Stiti motorni deo od direktnog udara vlage, prasine, kamencica, poboljsava opstrujavanje vazduha oko vozila, smanjuje sum...

Jedina "mana" je sto kod pojednih modela treba malo obratiti paznju pri voznji u rikverc po dubokom snegu, mada i to se lako resava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozicu se jedino da pomaze strujanju vetra i smanjuje sum,ali cisto sumnjam da bas toliko vlage ulazi odozdo a i tesko da ce neki kamencic da udari u neki vitalni ili bilo koji deo na motoru. Pre ce prasina,kamencic i voda uci kroz prednju masku nego odozdo. Da je jeftiniji pa da se i razmisli ugradnja,ali toliko platiti ugradnju za auto koji ces prodati za 6-7 god stv je mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad upadnes u neku vecu baru,pa ne daj boze,sjebes alernator ili kompresor klime drugu ces pricu pricati.

Desavalo se ljudima da se macke zavuku tu,pa kad se startuje motor on prezupci a macka zavrsi karijeru.Ili nekad neko sidje sa puta pa se neka grana podvuce pod kajis...razne situacije su moguce

 

I jos jedan razlog za ugradnju,po meni,je taj sto je jako ruzno kad dignes haubu a ono dole se providi,zemlja ispod...

 

Kome je puno da kupuje nov original neka potrazi polovan na otpadu ili neku kopiju.Odlicno ce obavljati posao.

 

Ja sam na mom autu odmah po kupovini ugradio,u medju vremenu ga krckao malo po malo i evo sad narucio drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam zaista hteo da ga stavim....malo cudno pa ga u ovlascenoj auto kuci u kojoj se servisiram nemaju u spisku original delova, tj tvrde da su u pitanju kopije....al sta da se radi.

I tako.....heto sam, al provalih pre deset dana opet flekicu ispod kola, opet proslinio menjac, ide drugi put na dihtovanje....neka meni rupa da mogu da se zavucem u naredne 3 godine dok je na produzenoj garanciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko i naveo da javim :) Uglavnom , ispostavilo se da je curelo crevo iz hladnjaka , ali kad sam po danu bolje pogledao haubu,imao sam šta da vidim. Gomila instalacija izgrizena i iskidana , našao sam duge bele dlake na motoru a sa spoljne strane i na haubi vide se tanke ogrebotine.Crevo je bilo probijeno,izgrizeno sa donje strane. Tako da otprilike mogu da naslutim šta se izdogađalo

 

Ovo je mislim drugi slučaj na forumu da su 500L-ovcima životinje grizle elektroinstalacije ili creva. Kolika je šteta?

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/69709-pomocuputstvo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naruceno i ugradjeno kod Koleta u avgustu.Cena je vec tad bila malo jaca od one koju je Deda naveo (oko 11500 bez ugradnje, ako se dobro secam) ali obzirom da su napravili gresku pri porudzbini i nisu nam narucili i lajsnu za haubu, da lisu nam neki popust tako da je izaslo sve oko 10000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolegama forumašima.

Evo da se pohvalim ugradio i ja šuspleh u AK Kole. Cena je bila prijatno iznenađenje - 9425 din. sa sve ugradnjom.

E sad pitanje. Malo me zbunjuje što šuspleh ne pokriva čitavu površinu ispod motora. Nisam ja ni očekivao da sve bude knap ali malo iza prednjeg točka sa vozačke strane postoji otvor koji dimenzijama omogućava ulazak raznim živuljkama u motorski prostor. Meni je glavni poriv za ugradnju šuspleha bio upravo sprečavanje takvih pojava. Vazda sam po motoru nalazio otiske mačijih šapa. Po dimenzijama otvora nisam siguran da bi se odrasla mačka tu provukla ali neka manja ili pacov sigurno može. Upravo sam za ove druge čuo da mogu grickanjem da naprave problem instalacijama. Pokušao sam da fotografišem otvor ali nisam bio baš uspešan. Kakva je situacija kod vas? Ima li otvora (pogotovu vlasnici trekinga)? Životinjice?

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...