Jump to content
FAS Goran
kAcA

Error 404 - Alfa GT

Recommended Posts

Pa poklonu se ne gleda u zube :p Haha hvala! U medjuvremenu stigli i parking senzori

 

xvtv56yhu6jnw4fzvs0qv_t.jpg

 

Razmisljam da mozda ugradim samo dva, kod tablice da ne kvarim liniju nazad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da neces dobiti nista sa samo dva komada...jer ti onda nece pokrivati coskove. Najbolje ugradi sva 4 i miran si.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja karambolka je baš specifična i zaobljena. Zato su i fabrički parking senzori postavljeni skroz sa strane.

Ja sam mislio raditi samo ovu varijantu između tablice

 

cxca70105.jpg

 
A pogledajte kako su fabrički pozicionirani...

 

cxca70106.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam koji će ti K to.  :turned: Parkiraš polako, bez žurbe. Ne postoji ništa što bi sa senzirima uspeo da izvedeš, a bez njih ne. Moje mišljenje, šta znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio sa tobom. Mnogo znači ponekad da znaš da li iza sebe imaš 10 ili 40cm prostora, a to ja zaista ne mogu da ocenim u retrovizoru.  Takođe, desilo mi se par puta da zapište senzori dok izlazim iz dvorišta. Pogledam u retrovizoru i ništa iza i posle vidim dede kako vozi neki trotinet. Korisna je stvar, a košta smešno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam za "preko ramena" opciju. Ne menjam traku na putu, pre nego što se osvrnem. Retrovizor je super, ali ipak se okrenem preko ramena, onako školski.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shvatam sta hocete da kazete ali u ovom autu to jednostavno nije moguce. Nepregledna je do pm.

Zadnje staklo je previse nakoseno pa se apsolutno nista ne vidi a kamoli ocijeni koliko ima iza. Senzore stavljam upravo iz razloga da znam koliko jos sigurno mogu nazad...

Iz tog razloga i razmisljam o samo dva kod tablice, jer mi sa strana ne trebaju, pa da bezveze ne busim i kvarim izgled (i fabricki su mi odvratni)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam jednu GT, ali nisam razmišljao o zadnjem staklu. Možda si upravu, sad kad razmislim. Turi dva komada i biće dosta.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svaka pomoc tehnike je dobrodosla, ako ima uslova. Na 3v Stilu su mi npr. apsolutno nepotrebni, u odnosu na ono sta sve vozim je banja za u rikverc. Bez obzira na podignuto du*e i male retrovizore je solidno pregledan, nikad mi nije padalo na pamet da stavljam senzore. A opet, na sluzbenim Pug 407, Mazda CX-5 i sl. su mi prilicno korisni.

 

Ti najbolje znas da li ti treba, u svakom slucaju od viska glava ne boli :thumbsup: . Mada ovde kod nas po BG koliko god uspes da licno sacuvas auto po parkinzima, tu su "strucnjaci" da to "nadoknade" :thumbdown: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za GT-a su parking senzori must-have definitivno! Izbaceno i izdignuto dupe, prozorcici ko puskarnice, nista se bukvalno ne vidi pozadi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa je dobila i mali servis :)

 

DSC_0768.jpg

 

Parking senzori su ugrađeni, ipak sam stavio sva 4.

Dok uslikam pa ću staviti i kako su ispali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja je Bogami živnula posle malog/velikog servisa nakon kupovine.  :turned: Baš joj je lepo legao.  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

DSC_0768.jpg

Sta ce ovo remek-delo u drustvu suvoparnih produkata VW koncerna ? Ulepsava sliku :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova nije bas toliko zivnula ali se osjeti razlika. Posebno kad upalim ventilaciju hahah :)

A Alfa je druzeljubiva, ima prijatelja sa raznih strana :D

Sent from Xperia arc S

Share this post


Link to post
Share on other sites

El ti bese sedista na prodaju :)

 

Odlicna Alfa sa srecom da se vozikas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde daću ti moja iz Stila?  :rofl:

 

Ozbiljno je baš šteta što je tako teško ubudžiti ta sedišta u Stila. Da nije prevrnuo bih sve živo dok ne nađem neka očuvana sedišta iz GT

Share this post


Link to post
Share on other sites

...dakle odustao si.  :coffee: 
A baš sam se radovao da vidim kako će da ispadne operacija prebacivanja sedišta.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još definitivno odustao, ali verovatno hoću jer cela operacija ima da izađe ~500e,a može još da bude dosta problema jer su sedišta uža pa bi bila odmaknutija od naslona ka vratima i može i airbag da zeza. Jedino ako bih našao jeftino neka očuvana sedišta iz Alfe pa da znam da neće mnogo izaći cele zezancije oko prebacivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, gledaj preko e-bay-ja, tamo bi trebalo da su 50% jeftinija sedišta i za Stila i za Alfe, pa računaj koliko bi koštalo slanje do nas... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavite mi sjedišta na miru :2guns: Ne dam ih haha!

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...