Jump to content
FAS Goran
kAcA

Error 404 - Alfa GT

Recommended Posts

Brmmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

28388bae8833744208b6f8ccedb092c5.jpg

d4df5de8ea11685a65152d2fbb175259.jpg

Uradili smo mali servis, plus prednje i zadnje disk plocice (Jurid/Textar) i jedan grijac (Bosch). Sa zadnjim plocicama sam dobio i one limove/klizace ili kako se vec zovu - super stvar posto znaju bas zapeci i zahrdjati. Znam da neki proizvodjaci ne ukljucuju te limove sa plocicama...

3256c3ffe0d3275c265bd18f79f632c1.jpg

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što je kod nas dosta teško naći, nema generalnog uvoznika koji će staviti deklaraciju/potpis/pečat a i cijena joj je bezobrazno visoka. WR 5w-40 je više oko 22-25KM (12 eura) po litri.

Fuchs sam uzeo jer ima FIAT preporuku i zadovoljava njihov standard a i inače sam zadovoljan jer sam ga koristio na Stilu više godina.

Također, na onom blogu motornaulja sto vodi Stalker dobio je izuzetnu ocjenu i preporuku za Fiat motore :construction:

 

EDIT: tek sad vidim da se slike sa tapatalka ne dodaju kao thumbnail nego punom veličinom. Mislim da ne bi trebalo tako?

Edited by FIAT driver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žmigavci su mi počeli magliti i stvarao se kondenz pa je to veoma ružno izgledalo. Odlučio sam da ih skinem i provjerim zašto se to dešava...

IMG_20150316_193259.jpg
IMG_20150318_220745.jpg
IMG_20150318_220809.jpg
IMG_20150318_230209.jpg

Ogroman je posao otvoriti ih i rastaviti bez lomljenja ili rezanja plastike pa ne preporučujem da ovo radite. Farovi su mala maca za ove žmigavce. Sinoć nismo stigli sve završiti, pa je lijepljenje i montaža ostala za danas.

Mislim da smo našli razlog maglenja i stvaranja kondenza, a leži u tome da sa zadnje strane, suprotno od mjesta za sijalicu ima lula koja bi trebala imati rupu kako bi žmigavac mogao "disati". Izgleda je fabrička greška da rupa uopšte ne postoji iako je predviđeno mjesto za nju. Uglavnom, otvorili smo rupicu te se nadam da više neće biti problema. Danas slijedi zatvaranje, lijepljenje i montaža pa ćemo vidjeti  :drink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam samo zalio ivice silikonom bez otvaranja i vise nije maglilo.

A pokusao sam da ga otvorim zato sto su si ispadale one narandzaste maskice, ali sam video da je bas tesko, a ako nisi jos zatvorio cacni malo lepkom te plastike da ti ne ispadaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutalno je otvoriti ih bez oštećenja, al eto uspjeli smo na kraju :)
A narandžasta maska se drži na nekim žabicama, mada sam stavio malo ljepila po ćoškovima - hvala na savjetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma korektne sad za sad mada ih jos uvijek nisam testirao kako treba. Vecinom je gradska voznja u zadnje vrijeme...

@sava92 jesu li i kod tebe ove h21w sijalice koje prvi put u zivotu vidim haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis u migavcima, znam da su bile neke cudne al se ne secam oznake, verovatno su to te :D

Edited by Sava92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od zadnjeg sipanja (15.02 - pun rezervoar) sam evo tek sad potrosio i presao ukupno 770km. Moglo je vjerovatno jos na rezervi al eto. Kompjuter pokazuje 8.0l/100km i tu je negdje. Za zimske, cisto gradske voznje ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj kolega, pa koliko ti je rezervoar na GT dizelasu? Ili board laze?

Ako dobro racunam, 770 km sa prosekom od 8 l mu dodje 61,6 l. Plus par litara rezerve koliko ti je ostalo... Na Stilu je zapremina rezervoara 58 l , npr.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je meni na Alfi bio 60l rezervoar, ali nisam 100% siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sw 156-ici je 72l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da, tako mi je ostalo u sećanju.
Majke ti, koliko je u Puntu Classic-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo zbog lijepog vremena - kiše, radili malo na unutrašnjosti :D
Urađeno je ono što je davno trebalo... KOŽNE RUČKE vrata  :arflag
Više u slikama:

IMG_20150327_113604.jpg

IMG_20150327_120534.jpg

IMG_20150327_115100.jpg

Ovdje se vidi da je ručka donjim dijelom zalijepljena (zapečaćenja) za oplatu, vjerovatno da se ne bi pomijerala iako ide i šaraf. Da bismo ispoštovali fabriku, uradili smo isto:

IMG_20150327_145549.jpg

Finalni rezultat:

IMG_20150327_141852.jpg

IMG_20150327_141726.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peefektno...bolje nego fabrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...