Jump to content
FAS Goran
kAcA

Error 404 - Alfa GT

Recommended Posts

Belissimaaaa...:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje se vozimo i uzivamo. Evo slika s zadnjeg putovanja:

 

cxcb320638.jpg

Duzimo maksimalno sa promjenom felgi i guma, mal mi zimski set a navikao sam na 18"... :D Ipak, morat cemo sad za vikend, vec se lomi vrijeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde se lomi, najavljuju toplije za iduce 2 sedmice i kod vas :) (ovde za vikend i 12-15C).

Bio sam pre neku nedelju opet poslom - prolece, ni u Sarajevu zima vise nije sto je davno bila ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivance, ne bih se slozila s tobom, ovih dana je prava zima, dodji pa ces vidjeti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana je bas zima ali danas prelijepo a najavljuju da ce i ostati tako... Ne znam sta da radim haha

Ena vidjam bicolore Deltu na Grbavici, jeste to vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je super, i toplo je za razliku od prošlih dana. Eh sad, što se pitanja tiče, ja sam stalno na relaciji Verona - Sarajevo s obzirom da dio posla obavljam tamo. Tako da, Delta s Grbavice nije moja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivance, ne bih se slozila s tobom, ovih dana je prava zima, dodji pa ces vidjeti ;)

Tvoj poziv je lep povod ;) , u odnosu na to sto me sa silnim poslom jos malo preselise iz BG kod vas :) .

 

@FIAT driver

Taman da iskoristim priliku da pitam kad pominjes zamenu tockova... Je li kod vas isto kao kod nas - da smes u zimskom periodu da vozis sa letnjim gumama, ako na putu nema snega, leda ili poledice?

Ili su zimske gume obavezne u zimskom periodu od-do (pretpostavljam da ne cim jos vozis na letnjim)? Svi sluzbeni su mi sa zimskim gumama, tako da nemam brige, cisto me ovako zanima?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je Mare, da pitam Enu a ne FIAT drivera, za zimske gume u BiH :) ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivance, Mare i ostali, u BiH je obavezno koristenje i posjedovanje zimske opreme u periodu od 15.11. do 15.04. bez obzira na vremenske uvjete. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivance, ne bih se slozila s tobom, ovih dana je prava zima, dodji pa ces vidjeti ;)

Tvoj poziv je lep povod ;) , u odnosu na to sto me sa silnim poslom jos malo preselise iz BG kod vas :) .

@FIAT driver

Taman da iskoristim priliku da pitam kad pominjes zamenu tockova... Je li kod vas isto kao kod nas - da smes u zimskom periodu da vozis sa letnjim gumama, ako na putu nema snega, leda ili poledice?

Ili su zimske gume obavezne u zimskom periodu od-do (pretpostavljam da ne cim jos vozis na letnjim)? Svi sluzbeni su mi sa zimskim gumama, tako da nemam brige, cisto me ovako zanima?

Obavezno je posjedovanje zimske opreme u periodu od sredine novembra do sredine aprila. Ali, pod zimskom opremom po Zakonu prolaze i ljetne gume iznad 4mm sa lancima u gepeku :)

Tako da zimske gume fakticki ne moras imati, sve dok imas lance u gepeku i ljetne iznad 4mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend smo bili vrijedni! :)
- promijenjeni seleni na gornjim lafetama

- dodatno podmazivanje selena prije ugradnje

- riješen termostat

- Stavljen zimski set felgi i guma, šarafi i gumene patosnice

 

IMG_20141220_111613.jpg

IMG_20141220_112725.jpg

IMG_20141220_125357.jpg

 

Lafete su originalni TRW - al čudno nigdje nema TRW logo samo Fiat/Alfa... Majstor je zbog toga preporučio da je bolje samo promijeniti selene umjesto uzimati neke aftermarket lafete koje nit su podmazane kako treba niti će dugo trajati.

 

Rezultat:

- nema više škripe kad je hladno

- puno ljepša i bolja reakcija na volanu

- temperatura zakucana na 90*C

 

Spremni smo za zimu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je ovo JTDm lampa na trecoj slici :) ?

Pametno za gume, a i termos. Vidim ovih dana koliko sam poslom po Sarajevu - cim padne mrak vec ima dosta leda po manje prometnim ulicama, plus konfiguracija terena sa dosta nagiba, zna da bude zaje*ano...

Nego, kacih i na nasoj temi o ceni goriva, vi se bre vozite dzabaka ;) :

 

231220142417.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha pa to simbolizira da je JTDm "k'o lampa" - što kod nas kažu :D

U ovom servisu je sve brendirano - lampa, dizalica... Sto je Selenia :construction:

 

Da da, pale su cijene pofino :D
Najjeftiniji dizel u Sarajevu je trenutno na Gazpromu 1.81KM a u Bijeljini i na sjeveru su cijene oko 1.60KM :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna slika,a tek alfa.I ove 15'ne deluju uopste malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio rodjendan neki dan, torta...

8831a31418be0d84dd8ff4e56c1bf05e.jpg

A i prije poskupljenja da natocimo :D

dccdce5aefe486ce6182bf8ed9042faf.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...