Jump to content
FAS Goran
Vladica94

Fiat Grande Punto - zamena prednjih sijalica / skidanje fara

Recommended Posts

Prvo kupiš nove ispravne.

Otvoriš far sa zadnje strane, otkačiš osigurač i izvučeš crklu sijalicu. Posle isto samo obrnutim redosledom. I naravno proveriš sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari ispala mi je ona zica sto drzi sijalicu h4 i nikako nisam uspeo da je vratim u leziste,pa sam morao da improvizijem sa nekim drvcetom koji sam zaglavio izmednju polopca osiguraca i gume koja se nalazi u otvoru fara za h4 sijalicu.

Da li se nekom ovo desilo i da li moram da skidam branik i krilo kako bih izvadio far i pokusao da vratim zicu u leziste?

Prilikom namestanja zice spao mi je far i sadsvetli samo metar od branika,jel moze opet da se nasteluje na tockicima ilipak esto drugo?

Ova moja improvizacija mi je nesigurna jer sam pritisnuo gumu na dzek sijalice pa ako neko ima iskustva sa ovim neka pise.

 

DSC_4967.jpg  DSC_4968.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ti je prljavo pod haubom...

Ta "žica" se lako vrati na svoje mesto,pomozi si sa ogledalom.

Na osnovu slike bi se reklo da far baš ne stoji na svom mestu-vijak sa gornje strane ? Ukoliko je i pre bilo tako onda je do sijalice, nije legla gde treba i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pokusao sam sve,tu zicicu drzi jedan holsraf ali se on nalazi ispod crne plastike u faru pa ne mogu da mu pridjem pa zato pitam da li mora da se skine branik i krilo da bi mogao da skinem far i to da sredim?

Napisao sam da prilikom cackanja spao far i da sad svetli samo ispred branika,pa verujem da stelovanjem moze da se vrati kako treba?

Nije strasno sto ti kazes da je prljavo,bilo bi to cisto i do ovoga ne bi doslo da mi zena nije kljucala nad glavom dok sam menjao sijalicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2015 at 11:48 AM, dockiljone said:

Drugari ispala mi je ona zica sto drzi sijalicu h4 i nikako nisam uspeo da je vratim u leziste,pa sam morao da improvizijem sa nekim drvcetom koji sam zaglavio izmednju polopca osiguraca i gume koja se nalazi u otvoru fara za h4 sijalicu.

Da li se nekom ovo desilo i da li moram da skidam branik i krilo kako bih izvadio far i pokusao da vratim zicu u leziste?

Prilikom namestanja zice spao mi je far i sadsvetli samo metar od branika,jel moze opet da se nasteluje na tockicima ilipak esto drugo?

Ova moja improvizacija mi je nesigurna jer sam pritisnuo gumu na dzek sijalice pa ako neko ima iskustva sa ovim neka pise.

 

DSC_4967.jpg  DSC_4968.jpg

 

Zna li neko gde bi se mogla naci ova zica, prethodni vlasnik je sigurno skinuo i nije je vratio, samo nagurao sudjer iza sijalice da je drzi u lezistu.

 

Edited by zlizi85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao da nadjes neku zicu i da je iskrivis poput ove? Mislim da ce ti to biti i jeftinije i brze resenje. Ili pravac otpad.
Ne mora to da bude apsolutno ista zica da bi drzala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far od keca bi mogao biti skuplji nego puntov!

Otpadi su čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Bingodalton said:

Jesi probao da nadjes neku zicu i da je iskrivis poput ove? Mislim da ce ti to biti i jeftinije i brze resenje. Ili pravac otpad.
Ne mora to da bude apsolutno ista zica da bi drzala 

Zucu sam kasnije nasao ali se polomila plastika koje je drzi zajedno sa srafom tako da cu morati da skidam ceo far i nesto da budzim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima negde da se uzme ono celo ležište za far? Menjao sam danas i vidim da je gore pukla ona zakačka gde se kači zica koja drži sijalicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...