Jump to content
FAS Goran
PharaohMaster

Fiat Nuova Bravo - update Blue&Me > greška ''no english''

Recommended Posts

@MGocic

 

Šta želiš da radiš fonom u autu?

Ako je za pozive, to radiš preko BT opcije. Valjda iPhone ima BT...

Ako je za muziku sa fona, bolje je da ubodeš USB u Blue&Me stik i eto muzike.

 

Za klasično uparivanje kad je iPhone u pitanju treba ne samo ta verzija Blue&Me koju pominješ, nego i ovakav adapter.

 

adapter01.jpg adapter02.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Za primanje i slanje poziva, ma kakva muzika, potreban mi je update blue&me softvera zbog iPhone, jer izbacuje mi pozive ne radi dobro a radio je super na androidu. Koliko sam ja skapirao taj update 5.6 je bas za iPhone tel, a ne mogu sa oficijalnog sajta da skinem update jer je istekla dozvola za Adobe flash i ne daje mi mogucnost, pokusao sam, sto mi je @Ivan savetovao sa flash ekstenzijama chrome ali bezuspesno. U pitanju je fiat bravo 2008

Edited by MGocic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verzije Blue&Me tih godina fabricki podrzavaju samo handsfree razgovore. Nema A2DP protokola za strimovanje muzike. Mislim na sam Blue&Me uredjaj, za mjuzu su predvideli USB port i flesku. Zato su i dodavali ove stick-ove (adaptere) kasnije, do verzija kada je podrzan i A2DP. A koliko sam razumeo, kolega ima problema da poveze sam telefon.

@MGocic

Drugar, trazio sam ti verziju 5.6, znam da sam je 100% skinuo i da je nisam instalirao (mislim da je kod mene 5.5 i ne preporucuju "akanje" na visu verziju, sem za iPhone). Nazalost, izgleda da je instalacija ostala na starom laptopu koji je zavrsio karijeru sa sve diskom.

Pokusao sam i ja da otvorim B&M sajt sa ekstenzijom za Flash, ali bez uspeha. Pokrene mi neke druge sajtove, ali njihov nece. Ne mogu da verujem da veseli Zabari bar te update nisu prebacili negde, a podrska za Flash je istekla. Imam te u vidu, ako negde natrcim, javljam ti odmah.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovanje forumaši!

Moj konkretan problem je sledeći..(a vi mi recite da li je vezano za BLUE & ME sistem)

Parking senzori i zvuk migavaca u kabini je nekad čuju a nekad ne.Sumnjao sam da zabaguje kada povežem telefon ali nije.

Nema pravila...nekad upalim auto i prvih 10 minuta nema zvučnih signala i onda odjednom sve radi.

Da li i ja treba da odradim postupak koji ste već opisivali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, fordoni said:

Parking senzori

Pretpostavljam da su u pitanju fabricki senzori. Pa je moje pitanje da li su u pitanju prednji+zadnji ili samo zadnji parking senzori?

Ako su prednji+zadnji, zvucnik za prednje senzore imas u levom A stubu, a zvucnik za zadnje u desnom C stubu (kako bi se razaznalo koja je prepreka napred, a koja nazad). Ako su samo zadnji senzori u pitanju, imas buzzer u samoj instrument tabli.

Problem nema ama bas nikakve veze sa Blue&Me, koji je zaseban cvor na CAN mrezi i komunicira sa radijom, Body Compom, mikrofonom u plafonjeri i USB socketom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,fabrički prednji+zadnji senzori.

Kako to da rešim ili kod koga da odem.Malo je čudno da ni signal migavaca ne radi...znate ono, tik tak tik tak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ojler

Zar na Evu nisu USB i AUX port jedan uz drugi?

 

FIAT-PUNTO-EVO-nero_90-scaled.thumb.jpg.715dfb655e07577cc0df6174265579d1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam ljudi ne vredi, jel ima neko iz Beograda ko bi imao vremena i volje a uspesno se izborio sa ovim da mi ovo resi? Platicu sta treba, dosao bih gde vama odgovara. Jer me psihicki ubija vise drndanje sa ovim zaista. Posle mog pokusaja posle se vise nije pojavljivalo ni NO ENGLISH. I sad mi kilometraza treperi sto znaci da sam nesto samo sj...Ako ne hoce i moze bio bih zahvlana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, treba mi pomoć ako se neko razumije. Volim da čačkam oko ovih stvari i s obzirom na to da ne postoji voice pack na našem jeziku, planirao sam da modifikujem ovaj engleski pack. Ali nikako ne mogu naći konkretne mp3 datoteke da ih zamijenim sa svojima. Ima mnogo ovih datoteka sa čudnim ekstenzijama kao što su .001 .999 itd. Pokušavao sam da ih otvorim sa 7zip/WinRar, Notepadom ali ništa konkretno nisam dobio, nije mi jasno gdje se nalaze i da li im uopšte mogu pristupiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle posedujem Fiat Bravo 2007 1.4 110kw sa Blu&Me (51826504) varijantom koja nazalost ima francuski glas, posto sam probao na sve nacine da pristupim Blu&Me sajtu i zakljucio da je Fiat ugasio sajt preostaje mi samo da pitam da li je neko mozda poskidao te fajlove za update i da li ima od ove verzije Blu&Me-a sa Engleskim Jezikom.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Japadnik

Ako si u BG, javi se posto imam sve to napakovano na flesu - vec podeseno za engleski i provereno instalirano na desetinama zabarskih vozila forumasa i drugara.

Instaliramo za dva-tri minuta, drugarski i gratis podrazumeva se.

Ili ako ti je lakse, javi mi se na PM, pa cu ti negde okaciti potrebne fajlove. Pa prekopiraj i probaj sam, kompletnu proceduru detaljno sam ostavio ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61292-fiat-nuova-bravo-update-blueme-greška-no-english/&do=findComment&comment=1444844

 

PS: Nepotrebno otvoren novi topic spojen je sa postojecim. Na ovu temu pisemo vec 10 godina, pa ako te detaljnije zanima slobodno iscitaj do sada napisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...