Jump to content
FAS Goran
PharaohMaster

Fiat Nuova Bravo - update Blue&Me > greška ''no english''

Recommended Posts

Ako te ne mrzi da sacekas 20 dana, provereno uzeh odavde - 16GB je 5.16$ (520 kinti), free shipping:

 

Ovde su bili oko 1300-1500 kinti ali baci pogled u Tehnomaniju, mislim da trenutno imaju lepo snizenje i da je konkretno ovaj koji nisanis oko 900 din.

Pored Cruzer Fit, imaju i noviji Ultra Fit, ali je opet ovaj Cruzer gabaritima manji pa ga uzeh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam na sajtu Tehnomanije, imaju samo ovaj Ultra Fit ali je on USB 3.0 pa ne znam da li bi mozda bilo problema oko citanja od strane Blue&Me...

Edit: Vidim da na ITsvet-u imaju i Cruzer Fit, meni je licno lepsi ovaj Ultra Fit ali ne znam kako se Blue&Me ponasa sa USB 3.0...

Inace je ista cena za oba, 900din.

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2013 at 12:42 PM, PharaohMaster said:

oblem resen :laughing:  :laughing:  :laughing:  :unworthy: 

Video sam da ljudi preporucuju da se instalira sa sto manjeg flasha (po kapacitetu).

Mislio sam da to nema nikakve veze posto sam svakako muziku pustao sa flasha od 16GB, tako da sam juce u toku dana pokusavao da instaliram sa flasha od 8GB (manji nisam imao kod sebe).

 

U nastavku dajem upustvo kako sam ja resio problem, ali preporucujem da samo na sopstvenu odgovornost pokusate ako vam je bas potrebno.

Tacnije cak savetujem da ako Blue&Me radi ispravno, ostavite ga tako kako je. Jer bolje i da radi, nego da se skroz zaglupi i prestane da radi.

 

 

 

Danas sam nabavio flash od 2GB. Uradio sam format na FAT32 (ne quick, nego onaj duzi). Prebacio sam na root flasha 3 fajla:

1. 0809.CAB

2. SSFT0809.V2.ARMV4I.CAB

3. INSTALL.INF

To su fajlovi iz arhive za engleski jezik koje sam skinuo sa zvanicnog Blue&Me sajta (http://www.blueandme.net/resources/download/APPLICATIVI/Cambio_Lingua/Page/Html_Lingue/index_eng.html).

Stim sto namerno nisam hteo da prekopiram fajl : ssft0809_FIAT_LH.V1.ARMV4I.cab

Hteo bih da se nadovežem i osvežim davno započeto temu o "problemu" sa jezikom Blue&Me sistema (Punto EVO 2011. godište).

Ja sam bez ikakve provere verzija Blue&Me samo otišao na njihov sajt, skinuo zipovan fajl za Engleski jezik, unzip ga i prekopirao na prazan USB.

Ono što se malo razlikuje od gore navedenog rešenja je to da sam ja uspeo da odradim instalaciju samo sa kopiranjem sva 4 fajla (sa 3 nije radilo):

1. 0809.CAB

2. SSFT0809.V2.ARMV4I.CAB

3. INSTALL.INF

4. ssft0809_FIAT_LH.V1.ARMV4I.cab

Kada sam kopirao samo 3 izbacio mi je problem sa konfiguracijom i nije se ništa desilo :(

Dakle unzip taj fajl za engleski jezik, potom gore navedene fajlove kopirajte na USB, u kolima dati samo kontakt (možda neko mora i da upali kola, ne znam) i posle par sekundi ubacite USB, izaći će vam na bordu UPDATING..., nakon 30ak sekundi sve je gotovo i Blue&Me vam se obrati na engleskom.

Posle toga je prosto, imate na youtube mini tutorijale od svega par minuta gde vam objasne koje komande izgovorite i uparite telefon sa kolima.

Za ovaj poslić sam bukvalno izdvojio 15ak minuta svog vremena.

Ne znam da li je možda potrebno moj odgovor prekopirati i u neku drugu konkretniju temu vezano za ovaj problem, ja sam naleteo na ovu temu pa tako odabrao da podelim sa vama :)

Pozdrav :)

 

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno negde pise pa se unapred izvinjavam svima, ne zamerite...

 

Naime, zna li neko kako da proverim koja je verzija softvera trenutno na autu, i koja je poslednja zvanicna verzija?

U pitanju je Delta 2010 sa fabrickom navigavijom ako to nesto olaksava situaciju...

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se secam iz glave, sa Blue&Me sajta se skine Blue&Me Configurator (zipovan fajl), koji se raspakuje u root fleske.

To se "krkne" u USB port na autu, da kontakt, saceka se da odradi proceduru i kada zavrsi ugasi kontakt i izvadi fleska.

Na njoj bi onda trebao da bude BMConf fajl, zatim se fleska ubaci u PC, zakaci na Blue&Me sajt ponovo, ode na sekciju Download i tu odradi upload pokupljenog fajla. Na osnovu njega bi trebalo da se dobiju model auta, generacija i model Blue&Me, izabrani jezik, itd... - a na osnovu toga mogu da se skinu i potencijalni update SW, ako postoje.

Pricam iskljucivo o Blue&Me sistemu, ne o InstantNav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je to...

Ima jedan nas lik (mozda je neko sa foruma) na YT kako radi na Alfi 159 i sve je propratio do kraja, Odradio je verziju 5.5 i odmah posle 5.6 ali posle krace setnje po meniju kaze da nema niceg novog u odnosu na raniju verziju.

E sad, mozda novija verzija brze radi i sl... Kada budem skupio OO mozda i krenem u akciju:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti sve OK radi i nemas neki konkretan problem, licno ne bih bez potrebe cackao :) .

Retko se desava, ali kod svakog update firmware uvek postoji verovatnoca da nesto moze da krene naopako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Radi sve perfektno, necu nista dirati... Nego znas ono kad te tera neki djavo da nesto cackas:devil:

Znam, prosao sam to sve jos sa Stilom :lol: (stigle godine, pa sam vise u fazonu "Na'rani svinje i ne diraj nista").

Salu na stranu, i na Blue&Me sajtu a i po svojim uputstvima izricito insistiraju da se ukoliko uredjaji stabilno rade i ne koristi iPhone ili iPod ne radi upgrade na verziju 5.6.

Evo nadjoh kod sebe uputstvo za koriscenje Blue&Me Configuratora, pomocu koga se na USB-u ubacenom u slot na autu kreira fajl "BMConf", preko koga se moze videti trenutna verzija Blue&Me na uredjaju (a preko sajta i da li postoji noviji firmware):

 

Untitled0.thumb.png.26cd9f7358d14a2d086de538d4fa7c91.png

 

U pitanju je XML fajl, koji u svojim Tagovima nosi sve potrebne informacije o B&M sistemu. Tagovi su lako citljivi i u nekom tekstualnom editoru, npr. kod sebe na Sportu sam dobio da je trenutna verzija 5.5, sadrzaj izgleda ovako:

 

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<BlueAndMeInfo>
  <CarType>Bravo</CarType>
  <Configuration>6BF80</Configuration>
</BlueAndMeInfo>

 

Kacenjem na Blue&Me sajt i upload-om ovog fajla, dobio sam da mi je dostupna novija verzija 5.6 . Ali ne pipam nista posto sve lepo radi (jezik i glasovne komande sam odavno prebacio na engleski). A evo i uputstva koje ide uz verziju 5.6 (Aggiornamento_BlueMe_5.6_11.05.2012), gde se takodje ne preporucuje update, kao sto rekoh gore.

 

Untitled4.thumb.png.e1b212a19eb7fb6f3a6dbe02ebff56d8.png Untitled1.thumb.png.24fdecddca5fbbc869c662c10696c908.png Untitled2.thumb.png.a5236408824be6e97ec114257b09630d.png 

 

Da ne jurim linkove - Blue&Me Configurator, novije verzije firmware, kao i update za jezike i Voice Recognition dostupni su na Blue&Me sajtu: http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, kao sto je neko vec rekao "Italijanska elektronika u kombinaciji sa Microsoft-om" - sta bi moglo da podje naopako?:o

Toliko su svesni toga da su na nekoliko mesta stavili upozorenje, ako sve radi dobro da se ne dira nista...

 

 

 

Edited by Ivan
Licna prica prebacena u PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi na osnovu cele price deluje da su u verziju 5.6 samo dodali podrsku sa iPhone/iPod. Da ima nekih drugih unapredjenja, cisto sumnjam da bi savetovali da se ostane na staroj verziji ako sve radi kako treba.

Inace firmware, kao firmware... Uvek postoji mala verovatnoca da se nesto zaglupi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom davno mi netko reče ..

Ako sve radi kako treba malom intervencijom u cilju poboljšanja postoje jako velike šanse da više ništa ne radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko da li ima razlike kod novijih tipova Blue&me sistema koji imaju i AUX ulaz u odnosu na one koji to nemaju tj. da li mogu umesto ulaza za usb da stavim aux i usb (novije generacije) ?

s-l300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Grande Punto 2006 godiste. Na telefonu kada ukljucim bluetooth pronadjem blue and me sistem, ali na volanu ne mogu da pokrenem blue and me meni kako bih pronasao sifru. Pomoc???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da budes na pocetnom ekranu, pre nego sto krenes kroz meni.

A isto to mozes da uradis i glasovnim komandama: Settings->Pairing, nakon cega ce ti Blue&Me generisati svoj PIN.

Obavezno odmah iza toga prebaci kontakte sa fona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me samo prepacivanje sa italijanskog laprdanja na engleski... Znaci ne update samo promena jezika... Ima li neki link za to? Konkretno je Croma restajling u pitanju bez navigacije sa klasicnim CD plejerom bez mp3 i sa USBom kod rucne...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je verzija Blue&Me firmware 5.5, preporuka je ako sve OK radi - ne dirati nista i ne raditi upgrade ako se ne koristi iPhone ili iPod. Proceduru nalazenja verzije sam okacio par postova iznad.

A na prethodnim stranama smo ostavili i proceduru promene jezika, potrebno je skinuti odgovarajuci Setup sa Blue&Me sajta za podrsku. Sve je vrlo jednostavno i brzo se odradi.

Apropo promene jezika, mala digresija i licni utisak - cini mi se da je Voice Recognition malo tecnije radio na ConnectNav+ na Stilu (Magneti Marelli), nego na Blue&Me (Microsoft). Odnosi se na sve komande glasom, a to je i moja jedina zamerka ovom sistemu koji sasvim korektno zavrsava posao.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javila se gdja sa engleskog govornog podrucja bez problema... Ono sto je mene bunilo u ovom postupku je da kad se odradi kopiranje na flash, napred navedenih fajlova, onih ekstenzija koje su se videle kad se raspakuje prvobitna zipovana datoteka vise nema... Bar tako je bilo kod mene... E sad jos da se nauce glasovne komande i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

blue me english language unavailable
Problem sa povezivanjem tel bilo koju komadu da pokusam na volanu dobijam poruku english language unavailable uradio update english language ali problem ostao i kod pokusaja uparivanja sa tel izbacuje na tel incorect pin pokusao 0000 1234

 

900ae9577d8faf98113c66accf620479.thumb.jpg.4e3301ffcb48cc617ee9825fd723cdfd.jpg

 

Ima li neko ideju kako da resim problem?
 

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proceduru uparivanja moras da pokrenes sa auta, Settings->Pairing (glasovnim komandama ili preko MF dugmica volana). Nakon cega ce ti se na ekranu board-a ispisati Pin Code koji moras da uneses na telefon. Iza toga obavezno prebaciti kontakte. U daljem koriscenju, dovoljno je samo uci u auto sa upaljenim BT na telefonu i povezivanje je automatsko.

Resenje za "No English" je detaljno opisano u prethodnim postovima (sto manja FAT32 fleska, kopirani samo potrebni fajlovi sa Blue&Me sajta i ispravan sadrzaj INF fajla). Mozda nije lose proveriti koja je verzija Blue&Me trebutno na autu (opisano takodje iznad, nalazi se u BMConf fajlu koji se pokupi sa uredjaja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pokusam da udjem i setings izbaci poruku kao na slici.
Update iz uputstava za no english sam uradio.

A update nove verzije nisam uspeo da uradim izbaci usb error10.

Ako ima neko iz ns da pomogne placam rucak :).
 

Edited by Ivan
Sredjen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi li ti uopste Blue&Me, mozes li da pustis muziku sa fleske?

Generalno, treba razlikovati update verzije firmware (poslednje za Bravo su 5.5, 5.6) i update jezika. To su 2 razlicite stvari.

Licno bih prvo proverio koja je verzija firmware na Blue&Me na autu. Ako je manja od 5.5, odmah bi odradio upgrade bar na nju, ako je uredjaj vec "zaglupljen". Tu su zadnje znacajnije promene, 5.6 je izgleda vezana samo za podrsku za iPod/iPhone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, vlasnik sam Fiat Bravo Mk2 2007, nakon sto sam kupio auto uvideo sam da sve one glasovne komadne i sustav Blue&Me je bio na italijanskom jeziku. Nasao sam uputstva na officijalnom sajtu , pokusao vise puta i napokon uspeo da upgrejdujem softver. Uradio sam i jedan video, mislim da ce nekome biti korisan. Izvolite link:

 

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...