Jump to content
FAS Goran
PharaohMaster

Fiat Nuova Bravo - update Blue&Me > greška ''no english''

Recommended Posts

Ljudi, koja je fora sa pustanjem muzike sa USBa...jel se samo usteka ili ima i tu neka opcija pokretanja? Kad ubacim USB, ne mogu da prebacim preko SRCa, tipa radio, CD, USB....

Ili je to onaj "media player" koji treba da se pokrene da bi radio USB? 

Svaka pomoc dobro dosla :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi po default-u da cim ustekas sam pokrene. Posle ako hoces da vratis na radio dok je fles ustekan, onda ides na SRC.

 

A da, to pise kad je pokrenut "media player", ne ispisuje imena pesama na displeju radio uredjaja, vec mozes da ukljucis da ti se pojavi na kratko ime prilikom promene pesme na tabli (izmedju brizinomera i obrtomera, tamo gde je trip, range...)

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene proslo bez problema. Kaze teta na kraju  -  language update complete i nastavila da prica na engleskom, siti se ispricasmo za kratko vreme :)

Ono na sta sam obratio paznju i ostavljam u amanet je ovo...

Uputstvo kaze da na USB treba da se prebace 3 fajla

 

1.thumb.png.78b401b7ede548d212e8cb35df37f7e7.png

 

Dok...kada se sa linka skine RAR fajl i raspakuje...opa 4 fajla

 

2.thumb.png.d065167819730664ef558852912330c3.png

 

Od ta cetiri prebacio sam na USB samo 3 fajla, ona 3 koja su navedena u uputstvu, tamo na prvoj slici sto sam uokvirio crvenim.

 

Odradio sam sve po PS-u. Dao kontakt, sacekao 15-ak sekundi, ubacio USB, trajalo to minut i gotovo. Da li je u tome (3 fajla/4 fajla) stvar pa je nekima pravilo problema prilikom update-a ili ne - ne znam ali evo kod mene radi :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje...ostavljam ovde spisak glasovnih komandi koje sam nasao u uputstvu za Blue&Me

 

481.png 482.png 483.png 484.png

 

485.png 486.png 487.png 488.png

 

Edited by Ivan
Sredjene slike i format

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mene ste zaje*avali kada sam okacio video gde pomocu Voice Commands pozivam sam sebe iz Stildze sa ConnecNav+ :D .

Salu na stranu, fina caka u voznji, dosta stvari na fabrickoj multimediji moze da se uradi glasovnim komandama - pre svega handsfree telefon i mjuza.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam koliko cu koristiti, ali volim da kada nesto imam da to i funkcionise. Kao i sto sam bio zapeo prskalice farova da sredim, (secas se) :D

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, naucio sam njihovo ozicenje za vijeki vijekova :D .

Ma VR je korisna stvarcica u voznji, samo dok covek navikne na to. Za dosta stvari ne moras da skreces pogled i trazis po dugmicima i gomili opcija na ekranu, samo kazes teti sta ti treba :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Milutin-NS said:

Kod mene proslo bez problema. Kaze teta na kraju  -  language update complete i nastavila da prica na engleskom, siti se ispricasmo za kratko vreme :)

Ono na sta sam obratio paznju i ostavljam u amanet je ovo...

Uputstvo kaze da na USB treba da se prebace 3 fajla

 

1.thumb.png.78b401b7ede548d212e8cb35df37f7e7.png

 

Dok...kada se sa linka skine RAR fajl i raspakuje...opa 4 fajla

 

2.thumb.png.d065167819730664ef558852912330c3.png

 

Od ta cetiri prebacio sam na USB samo 3 fajla, ona 3 koja su navedena u uputstvu, tamo na prvoj slici sto sam uokvirio crvenim.

 

Odradio sam sve po PS-u. Dao kontakt, sacekao 15-ak sekundi, ubacio USB, trajalo to minut i gotovo. Da li je u tome (3 fajla/4 fajla) stvar pa je nekima pravilo problema prilikom update-a ili ne - ne znam ali evo kod mene radi :)

heh, kako si prebacio 3 fajla koja su uokvirena , kada, kad se raspakuje rar, ima 4 i samo 2 fajla se slazu sa onima ukvirenim...ili nesto ja ne gledam dobro ili...

posto kod sebe jos nisam prebacio na eng...a hteo bih, ali ne bi da userem nesto, vidim da je pipavo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha...sad cu ti reci.
U uputstvu za blue&me su oni davali uputstvo za francuski jezik...gde je jedan onaj fajl imenovan kao 040C.CAB, dok na engleskom taj fajl menja ovaj 0809.CAB

 

Tako da prebaci

 

1. INSTALL.INF

2. 0809.CAB

3. SSFT0809.V2.ARMV4I.CAB

 

Vidis u 3. se opet ponavlja ono 0809 kao i na broju 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasno, nisam video da je franski jezik u primeru dat...reko bolje da pitam :)

hvala, probacu to da odradim, samo da iskopam neki manji usb stick

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja prijavim na listu uspesno odradjenih setup-ova, tj. promene jezika na Blue&Me, cisto da ljudi manje zentaju od toga.

Nasao sam neki stari USB od 128 MB (koji je pre nekih 14 godina kostao blizu 50 EUR :lol:), odradio full format na FAT32.

Skinuo fajlove za engleski Voice Recognition, sa ranije linkovanog Blue&Me sajta - zauzimaju cca 15MB prostora.

Takodje sam, po instrukcijama, ostavio INF fajl i oba pomenuta 0809 CAB fajla za engleski. Posto volim da se pomalo udubim :) , bitno je naglasiti da se INF fajl razlikuje za svaki jezik (iako imaju ista imena) i o tome treba voditi racuna (verujem da iskljucivo zbog toga i izbora CAB fajlova dolazi do zaglupljivanja sistema i poruka "No English"). Posto svaki INF u sebi linkuje odgovarajuci jezik, npr. za engleski je njegov sadrzaj:

 

[Lauberhorn 6.0]
Open1 = ssft0809_FIAT_LH.V1.ARMV4I.cab 


[Windows Mobile for Automotive 5.3]
Open1 = 0809.CAB 

 

Ne smem da tvrdim, ali mi deluje da je bitan jedino donji CAB fajl (Windows Mobile for Automotive), tj. njegov ispravan link i prisustvo odgovarajuceg CAB fajla u root-u diska. Ovaj gornji (Lauberhorn, ssft0809_FIAT_LH.V1.ARMV4I.cab) se po uputstvu brise iz root-a, moguce da se uopste i ne koristi ili ga ne treba menjati tokom procedure update-a...

 

Sve ostalo po opisanoj proceduri - kontakt 10-ak sekundi, ubaci se USB, nakon toga se na radio uredjaju ispisuje "VOICE" i na (kod mene prethodno instaliranom) francuskom glasovno javlja da pocinje proces update-a. Nakon par sekundi gasi se poruka "VOICE" i prikazuje radio, ali po blinkanju USB-a se vidi da je proces u toku. Sacekati pomenutih minut vremena, kada se opet pojavljuje tekst "VOICE" na radio uredjaju, a gospoja na upravo instaliranom engleskom porucuje - "System language updated". Sve sljaka - glasovne komande, Media Player, telefon povezan preko Bluetooth i importovani kontakti, pozivi sljakaju... Eto, mozda nekome bude koristilo jos jedno iskustvo...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.blueandme.net/resources/download/APPLICATIVI/Cambio_Lingua/Page/Html_Lingue/index_en.html

 

Izaberi engleski, automatski se skida .ZIP fajl od 13,5MB. Raspakuj, imas tu i uputstvo.

Postoje 3 .CAB fajla od kojih treba da ostavis 2 odgovarajuca 0809 fajla za engleski, kao i .INF fajl.

Pise ti iznad sve detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam, nema vise nemice.. 

Kopirao sam ove fajlove sto je Milutinac okacio jer kada sam kopirao ssft0809_FIAT_LH.V1.ARMV4I.cab na drugom usb-u krenula je instalacija i zavrsila se za 2 sekunde ali bezuspesno.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Danilo1 said:

krenula je instalacija i zavrsila se za 2 sekunde ali bezuspesno.. 

 

On 23/05/2018 at 1:18 PM, Ivan said:

Sve ostalo po opisanoj proceduri - kontakt 10-ak sekundi, ubaci se USB, nakon toga se na radio uredjaju ispisuje "VOICE" i na (kod mene prethodno instaliranom) francuskom glasovno javlja da pocinje proces update-a. Nakon par sekundi gasi se poruka "VOICE" i prikazuje radio, ali po blinkanju USB-a se vidi da je proces u toku. Sacekati pomenutih minut vremena, kada se opet pojavljuje tekst "VOICE" na radio uredjaju, a gospoja na upravo instaliranom engleskom porucuje - "System language updated".

 

Proces otprilike toliko traje, iako se radio vraca na trenutak u funkciju, po blinkanju USB se vidi da li je update u toku ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam ovo i kad ubacim USB na displeju ispise poruku: USB DATA CONFIGURATION ERROR ili tako nekako, I naravno, nista se ne desi posle toga.

 

Ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"No English", "USB Error 10", "Config Error" se uglavnom resavaju gore pomenutim update-om.

Fleska ti je FAT32, prazna, pozeljno sto manjeg kapaciteta?

Proveri sadrzaj INF fajla koji prekopiras, treba da gadja 0809 CAB fajlove (0809 je oznaka za engleski jezik).

Takodje, u root-u fleske su ti dovoljna samo 2 CAB fajla: 0809.CAB i onaj sa kracim imenom SSFT0809...CAB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fles sam format fat32 i stavio fajlove na njega.

 

Inf fajl je kako si rekao.

 

P.s.

Blue&me je izgleda napravio neke foldere na flesu.

 

Jedino sto nemam USB sa tako malo memorije. Ovaj moj je 32GB.

 

 

15372842276053249754973846131046.jpg

15372843032275052939534150621920.jpg

Edited by NenadM

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je verzija firmware B&M.

Ja sam iskopao neki prepotopski fles od 128 MB :lol: i sa njega sve bez problema odradio. Mogu da ti dam da probas, mislim da su ostali fajlovi na njemu.

Btw, moguce da ima veze i sa velicinom fleske - skoro sam pazario onaj SanDisk-ov Cruzer Fit, savrseno lezi dole u slotu zbog izuzetno malih dimenzija. LM, uzeh najmanji u od 8GB, nasnimio cisto par pesama da ga probam i trebalo je primetno vise vremena da ga prvi put ucita (za razliku od prethodnih od 2 ili 4 GB koje sam koristio). U prvom trenutku sam pomislio cak i da nesto nije u redu sa njim, posle inicijalnog ucitavanja sljaka najnormalnije.

PS: Posle instalacije nije bilo nikakvih dodatnih fajlova na flesu, samo ono sto sam iskopirao sa B&M sajta.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.9.2018. at 9:14 PM, Ivan said:

skoro sam pazario onaj SanDisk-ov Cruzer Fit, savrseno lezi dole u slotu zbog izuzetno malih dimenzija. LM, uzeh najmanji u od 8GB, nasnimio cisto par pesama da ga probam i trebalo je primetno vise vremena da ga prvi put ucita (za razliku od prethodnih od 2 ili 4 GB koje sam koristio). U prvom trenutku sam pomislio cak i da nesto nije u redu sa njim, posle inicijalnog ucitavanja sljaka najnormalnije.

 

 

Kako si zadovoljan sa SanDisk Cruzer Fit?

Meni je takodje interesantan zbog dimenzija, ali ja gledam onaj od 32GB... Pise navodno u uputstvu za Blue&Me da je maksimalni kapacitet koji moze da ocita upravo 32GB, pa sad ne znam da li ce da bude problema mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, sljaka, sve OK :) .

Ako ti vrsi posao, okacih u "Neko negde nesto prodaje" link, tamo gde sam narucio mislim da je 32 GB oko 8.5$.

8 GB i 16GB su malo jace od 5$, 64GB oko 14$. Kod nas u radnji toliko kosta ovaj najmanji od 8GB (1300+ kinti).

Istu stvar kao i ti me je pitao Milutin na PM - zasto manji kada je za 8GB i 16GB maltene ista cena. Ja nesto za uredjaje tih generacija ne preferiram vece memorije. A druga stvar - 8 GB je vise od 11 MP3 diskova. Znaci zavisno od velicine, moguce i preko 1500 pesama... Malo li je, za koliko ces to da preslusas :) , pogotovo sto mozes da brises i snimas koliko ti volja. Bez problema moze 16GB, a verovatno i 32 GB, samo smo se svi generalno malo pogubili u dijagonalama ekrana i kolicinama podataka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...