Jump to content
FAS Goran
kopra

Stilo JTD - duvanje motora?

Recommended Posts

imam jedno pitanje, motor duva na meracu i cepu za dolivanje ulja, a u voznji ne potrosi ni gram ulja, svejedno kako se vozi. sta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto duva na cepu nema veze... gumice ventila pocele da pustaju po malo... a svaki ato mora da duva tu po malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da ne kulja kao vulkan kada skineš čep :D

Kao moja bivša Škoda Felacija. Smorio sam se kada sam prodavao auto. Reko ljudi, troši ulje, nema potrebe da vadite šipku. I tako svako izvadi šipku i lepo se isprska od pojasa do obrva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

onako vidi see na oko.. sivkasto izlazi.. samo mi nije jasno, posto ne trosi ulje uopste, a prosli mi je duvao manje od ovoga i trosio dosta ulja.. oba idu vise nego dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je prosli izbacivao na auspuh preko gumica, turbine i slicno.

 

Obicno kada ulje predje neku kilometrazu od recimo 6,7 k km krece po malo da duva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusti se , to ti je promaja u karteru.  :laughing:

Ako ti ne troši ulje čemu onda panika ? Kako pali / vuče ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a u voznji ne potrosi ni gram ulja, svejedno kako se vozi. sta bi to moglo biti?

 

Ništa. Opusti se. :thumbup:

Klik na srodne teme:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50779

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=51504

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50879

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. U pitanju je stilo 1.9 jtd. PResao 210 000km. Naime kada otvorim cep od ulja mnogo duva, cak kada samo prislonim otvoren cep pomera se od duvanje. Baca ulje po malo. Kad je zagrejan bas na sredini, izlazi dim neki na meracu i cepu. Inace odlicno vuce, odlicno pali, bez ikakvih problema je u voznju, na leru je stabilan. Sta bi moglo biti, da li je opasno? 

Edited by Magnus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije normalno d a ina dima na meracu i cepu, a to sto ti prska ulje na cepu je normalno jer je odmah ispod njega brwg od bregaste osovine pa on baci to ulje . Probaj da promenis ulje kada dodje vreme ta zamenu ili dobavljaca makar, hoce to od loseg ulja

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. A to sto duva da li je normalno kad se podigne cep? 

Promenio sam ulje pre 5 dana, bilo je vreme i kada se zagreje motor bas onda malo dimi. Kad je hladan ne

Edited by Magnus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije normalno da ima dima a opet kako kazes ne trosi ulje ne bi trebalo da je neki problem. Sta si sipao?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, MS PK said:

Pa nije normalno da ima dima a opet kako kazes ne trosi ulje ne bi trebalo da je neki problem. Sta si sipao?

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Hvala jos jednom. Shvatam za dim, ali kada nije zagrejan motor nema dima belog, ali ima duvanje, vazduh i to bas duva uvek. To pitam. Ponavljam motor radi kao sat, na leru je miran, ne trza sve ok. E sad ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, MS PK said:

Vozi i prati ulje

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 

Hocu. A reci mi motor pred generalnom kako se ponasa? Da li mora da trosi ulje i koliko? Hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora, moze da ti pukne radilica, klipnjaca, blok, prolupa u lezajevima, itd., itd.. To od cega je tebe trenutno strah, morao bi da trosi ulje, sad koliko..zavisi i od motora. Neki kao jtd ne trose uopste ulja jad su dobri, neki drugi trose po malo..voze ljudi obicno do 1l na 1000km. To je ono, kraj krajeva, a i do tog stadijuma neko dodje za 100god a nekom se desi mnogo brze

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...