Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - naknadna ugradnja parking senzora

Recommended Posts

Ogledalo ili kamera - odlučite sami

Iako će većina nas u bliskoj budućnosti i dalje voziti automobile sa klasičnim retrovizorima, unutrašnje ogledalo će postepeno ustupati mesto kameri i displeju a vozačima će biti ostavljena mogućnost sa izaberu jednu ili drugu opciju.

...

 

http://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2014&mm=12&nav_id=938525

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz, provericu, cim nadjem neki ivicnjak bez siblja iza... kod mene ima previse siblja, pa ne znam koga detektuju... mislim da ne reaguju... mada ih za dva dana jos nisam potpuno upoznao...

 

@GNL obicni senzori koji kao da imaju podlosku velicine oko 2 cm. Mislim da su ovi... samo bez displeja

 

cxcb410161.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dozvoljone da dodam u ovu temu kao alternativu parking senzorima...

 

Wide Angle Fresnel Lens:

 

http://www.aliexpress.com/item/5PCS-LOT-PVC-8-x10-Auto-Ultra-Thin-Broad-View-Rearview-Mirrors-Monitor-Film-Wide-Angle/1453803130.html

 

Ubacio sam ovo cudo prosle sredinom godine i ok je, najjednostavnije resenje... Ne vidi se bas najbolje ali bar malo smanji dupe na ovo cudu od auta...  Nema nikakvog lepljenje, samo se naprska sa vodom i postavi na staklo. Ako slucajno otpadne (dogodilo se jedom prosle zime na najvecem -) vazno je da se vrati na isto mesto jer se naprave kanali od grejaca.. Izvinjavam zbog loseg kvaliteta slika...

 

cxcv990806.jpg  cxcv990807.jpg  cxcv990808.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je prica o tom staklu, kao sto i tada rekoh ne vidis sigurno 30-40cm iza zbog kosine petihvrata, dobar je za npr transportera, H1........., mozda je dobro da "gledas" ata ima nazad, ali za uparkiravanje sa 10cm viska ne pomaze ovo staklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dozvoljone da dodam u ovu temu kao alternativu parking senzorima...

 

Wide Angle Fresnel Lens:

 

http://www.aliexpress.com/item/5PCS-LOT-PVC-8-x10-Auto-Ultra-Thin-Broad-View-Rearview-Mirrors-Monitor-Film-Wide-Angle/1453803130.html

 

 

 

Vidim da si okacio slike sa Aliexpress-a, jesi li kupovao kod njih ili kod nas.

Ako si kod njih, koliko si cekao isporuku? Za neke artikle cak pise "Free shiping to Serbia"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Aliexpress-u sam pazario... Ne secam se koliko sam cekao ovu porudzbinu ali prosek je 20 do 30 dana... Najbrzi paket mi je stigao za 8 (osam) dana a najsporiji za nekih 3 meseca... Do sada sam imao oko 70-80 narudzbina, uglavnom sitnije i jeftinije stvari i uglavnom je bio free shipping... Sto se tice carine i PDV-a desavalo se da mi naplate 200-300 rsd za nesto sto kosta 5-10usd a opet prosao mi je paket od 60usd bez bilo kakve doplate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani forumasi,

 

Kupio sam 500L, ali nema parking senzore.

Zena ima problema sa voznjom u rikeverc, pa jednostavno moram da ih ugradim.

Imam par pitanja:

  1. Posto imam multimediju fabricku, da i tu postoji mogucnost da se zakaci  ili sta vec, ubaci displej za parking senzore?
  2. Ako nema na multimediji gde preporucujete da se stavi onaj displej?
  3. Kolika je cena ugradnje sa delovima, neka srednja klasa?
  4. Da li znate nekog pouzdanog servisera koji ih ugradjuje? Jasamiz Zrenjanina.
  5. Da li je dobra opcija da se zvucnik i dipslej (koji se onda ne vidi) ugradi nazad, pa da pisti iz gepeka?

 

Kod Stojanova ne vredi da idem, koliko sam citao na forumu, tamo je preko 20 000 ugradnja.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda te zainteresuje i ugradnja parking kamere, takodje opisano u odgovarajucoj temi:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...