Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L Trekking 1.4

Recommended Posts

Uf... pa iskreno buku nisam primetio (barem ne od njih), ali obraticu paznju. Inace uzeo sam ih jer mi jako smeta sto je pri manjoj brzini i otvorenom prozoru znao da se stvara zvuk... eh sad, kada bi znao da ga opisem... pa kao neko lupanje u bubanj pri cemu mi se stvarao prilican pritisak u usima. To mi se i na stilu cesto desavalo. Nadam se da ce ovo ukloniti taj problem. Mada mozda bi acikota mogla bolje da opise taj zvuk, jer je prilicno recitija i pismenija od mene :-(

Uzeli smo ga u Anušu za nekih 3400 ako se ne varam.

Gile, bili smo u NS, ali u nedelju 09.03.

He, u stvari jeste u nedelju posto sam odmah posle Montevidea skrenuo levo. Sve u svemu, mnoooogo je lepsi uzivo! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene na 500L mnogo vise od buke nervira sto nema neki kanal za vodu na krovu ili tako nesto,vec se sve sliva direktno na tapacire,koleno,sediste (ako se otvori prozor),nadam se da ces i taj problem bar ublaziti,ako ne i eliminisati.
Pada i na prekidace od prozora izmedju ostalog,a struja i voda ne idu zajedno :D
Uglavnom vrlo koristan detalj,imam ga i na svom autu i ne bih skinuo ni za zivu glavu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu buku što vas nervira pri otvorenom prozoru jednostavno rešavate malim otvaranjem zadnjeg prozora. Dovoljno je i santim, dva. Ista fora samo sa većim otvaranjem važi i za vetar. Samo prednji tad full otvoren a zadnji za trećinu i ne bije vas vetar a lepo ventilira. S druge strane u ovoj varijanti suvozača bi ubila promaja.

Ovi vetrobrani nemaju nikakvu funkciju u smislu svog naziva osim kod pušača da naprave cug ili da ne magli auto ako sedite u ugašenom dok pada kiša.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo ajde napišite utiske o vetrobranima na bočnim prozorima. Prave li buku na većim brzinama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prave, bar na našoj Cromi. U gradu su spas što se tiče luftiranja i magljenja šoferke za vreme kiše, ali na auto putu moraš da držiš prozore zatvorene jer se čuju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj Pajo bas ne znam sta da ti kazem? Uzasno ga malo vozimo, a na "duze" sam samo jednom dolazio do Bg-a i nisam obracao paznju. Ili vozim sluzbenog juga (sto moram, a i ne kosta), ili idem peske da skinem koju tonu, pa mi je ficko prilicno zapostavljen... mada kad sednem u njega posle pomenute "zaprege" kao u mecku da sam seo :-) Jednostavno - ne znam.

Auto od prvog dana nije nesto tih, tako da nakon stavljanja ove plastikice, nisam primetio da se nesto promenilo. Obicno mi u kolima tresti ili muzika ili dete...

Posto nismo pusaci, prosto se zapitam zasto smo uopste ovo i kupovali?!? Cinjenica da ranije spominjani zvuk pri otvorenim prozorima nismo vise nikada culi, a to je bio glavni razlog kupovine. Primetio sam da kada kisa pada ovo bas nista ne stiti. Sta ja znam... i nije neka kupovina kojom se dicim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da kažem da nam znači što se kiše tiče. Otvore se vozačev i suvozačev prozor po dva i po prsta, i lepo se luftira, ne magle stakla, a ne upada kiša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ih na Puntu i značili su mi u gradu da otvorim prst ili dva prozor po kiši, ali su na većim brzinama bili bučni pa se lomim da li da ih ponovo uzmem.

Kod L-a koji nema kanale za odvod vode s krova sigurno znače kao zaštita od kiše, naročito u cilju sprečavanja upada vode na komande za otvaranje prozora.

S druge strane me nervira da ih slušam po auto putu.

Hvala u svakom slučaju. Verovatno ću ih uzeti na jesen kad postanu potrebni. Tokom leta su mi uglavnom višak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam negde vec, moji na.Stilu ne prave neku primetnu buku na "normalnim" brzinama. Cuju se tek na auto putu i preko 130-150kmh. Meni znace ne samo zbog kise nego i zbog vode koja kod Stila zna da se slije direktno sa soferke kroz prozor pa na bele tapacire vrata i po prekidacima na vozacevim vratima.

Drugo, kad otvorim prozor bez vetrobrana, uvek mi se oni iza bune kako im duva vetar u glavu i slicno. Od kad sam stavio vetrobrane niko se ne zali, otvorim 3-4cm prozore, luftira se lagano, bez vetrova i promaje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod L-a koji nema kanale za odvod vode s krova sigurno znače kao zaštita od kiše, naročito u cilju sprečavanja upada vode na komande za otvaranje prozora.

Ja razumeh erdelju da ne pomazu kod kise?!

 

 

. Primetio sam da kada kisa pada ovo bas nista ne stiti. 

 
Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne štiti od kiše ako otvoriš prozor do pola, al štiti ako ga otvoriš tih par cm koliko su duboki vetrobrani.

 

 

 Cuju se tek na auto putu i preko 130-150kmh.

To me i brine. Po gradu znam da se ne čuju, a i da se čuju sve su to kratke relacije da nije bitno. Mene izluđuje kad rovedem pola dana na auto putu i slušam huk vetrobrana. Moje brzine na auto putu su oko 150km/h. Dušu dalo za izluđivanje.

 

Erdelja ti si sa vetrobranima prošao ko ja sa patosnicama. Kupio sam OEM gumene, a sada vidim da postoje ne originalne koje pokrivaju i oslonac za nogu vozača, a pozadi su iz jednog dela pa pokrivaju i mesto za noge srednjeg sedišta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...