Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L Trekking 1.4

Recommended Posts

E ondaK nek je sa srećom!

 

Moram i ja da pitam ženu da li smem da kupim jednog dana kad mi da pare. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko će toliko da hoda. Lakše mi da obećam jedne čizme. :devil:

 

Nego, hoćete li napisati utiske sa vožnje do Pešte?

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlicno je ispalo, bas mi se svidja, valjda ce ga nabaviti i neko kod nas, pa da uzmem i ja jedan skroz crni

Treba ga ganjas Spider auto, jer su oni uvoznici I cena ce biti 12000 din. Kada sam ih zvao, rekose mi da ce krajem ove ili posetkom sledece godine, jer jos nije proizveden za 500L ?!?! Sibni im ove slike da se uvere da grese :-)

Nego, hoćete li napisati utiske sa vožnje do Pešte?

I dalje nemam neku kilometrazu da bi doneo neki zakljucak, ali evo posle prvih 500km...

I dalje tvrdim da je ovaj motor fenonenalan za gradsku voznju. E sad autoput :-) Pa mogao bi da bude malo zivlji. Nema tu velike razlike u odnosu na bivsi Stilo 1.6, ali ipak je ima. Do Peste sam se uglavnom igrao sa tempomatom. Oduvek sam zeleo tu stvarcicu i stvarno je ekstra. Nisam ni dirao papucicu gasa :-) sve sam radio preko rucice. :-)

Nego imam jedno pitanje. Kada sam npr. postavio tempomat na 130km/h i usporio na oko 100, ponovnim aktiviranjem tempomata mnogo mi je bolje ubrzavao nego da sam sam papucicom probao da ubrzam od 100 do 130km/h i sve to u 6. brzini. Nadam se da sam bio jasan.

Nisam se razocarao u motor, ali su mi neke stvari o kojima ste pisali jasnije.

Predstoji nam put za Bg pa Zlatibor pa Kg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni se cini da bolje ubrzava na "rucicu" ali mislim da je to samo osecaj...ne stiskas nista pa ti se cini da je bolje.....

prelep je armrestera a jel ima sa crvenim detaljima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savršeno: seo naslon je k'o g..a na nošu! :guitar:  Stavljam ga na spisak za kupovinu

 

Uz Rudnik i Zlatibor 4. brzinom bez problema voziš 80-90km/h - mada sve zavisi od toga kolikom brzinom nalećeš na brdo - ovu relaciju sam ove godine prošao 2x. Onomad, u povratku ka Bgd, čak sam 5. uzišao uz Rudnik, nije bilo gužve, pa sam mogao da sa dovoljnim zaletom krenem uzbrdo. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan detalj koji smo zaboravili da vam prenesemo sa puta do Peste...Prelazimo mi nasu granicu a cika policajac koji je bio 10 metara ispred nas,na nicijoj zemlji,nas gleda mrko,ispitivacki i pokazuje nam da skrenemo u stranu.Ja se presekla,sta smo sad uradili...A on-"Dobar dan,je li bih smeo samo da sednem u vas auto i malo da ga vidim?" I onda krece objasnjavanje,kredit,ucesce,motor...Prilazi i jedan carinik,i on se ukljucuje u pricu.Komedija.Tako je to kada ova boja svima pada u oci (a pogotovo bubicama-i zivim a i mrtvim)

@ chikavili

Cekamo fotke :-)

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na druženje sa mrtvim bubama se naviknite. Čeona povšina je velika i to je neminovno. Posle svake vangradske vožnje imam groblje na kolima. Sreća pa ima onih samouslužnih perionica, malo hemije i jak pritisak vode oduvaju sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se pohvalili poklonom od dilera kada smo preuzimali auto...

IMG_2013092857656.jpg

Danas smo negde oko 12:30 dosli u Beograd i auto sam parkirao ispred zgrade, ispod terase. Oko 14:00 smo primetili da nam nema vise kapica na ventilima :-(
Mozda preterujem, ali sam odmah skinuo poklopce sa felni. Barem dok sam u Bg-u.
Majku li im lopovsku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne rece da su to bile originalne kapice, a ne one od 300din.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naslon je bas fino legao, pogotovo u vozackom delu. A vozeci L, svidelo mi se resenje rucne kocnice, jos ce sad biti i taman na ruku sa naslona.

Kada sam video da pocinjes da pricas o kapicama ventila, bas sam hteo da napisem ako dolazite u BG da ih zamenite plastikanerima. Nije mi jasno - ni manje stvari a ni vise toliko interesantne, da ih masovno kradu i u sred bela dana :thumbdown: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ chikavili

Cekamo fotke :-)

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=58722&p=946732 ;)

 

Sto se kapica tice, naviknite se. Ja sam na puntu uvek imao rezervni komplet u kolima :D

 

I da, zimi skinite i stavite obicne plasticne, verujte mi ima razloga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ja nesto bio emotivno vezan za kapice, ali da sam platio 3000din mnogo bi bilo bolnije. Krivo mi je sto je poklon i sto sam namagarcen (pokraden). Skroz su mi ok i plasticne i necu ih menjati. Malo se zentam za ove poklopce na felnama.

Ajde da budem malo kritican prema naslonu. Voleo bi da je malo vislji, barem kod modela za moj auto. Nekako bi tada imao vecu potporu. Nizak mi je i kada je sediste skroz spusteno.

Inace kvalitet naslona je vrhunski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da budem malo kritican prema naslonu. Voleo bi da je malo vislji, barem kod modela za moj auto. Nekako bi tada imao vecu potporu. Nizak mi je i kada je sediste skroz spusteno.

 

Pa imas ona tri zupca pri dizanju naslona (lagano ga dizes i cuje se kliktanje 2-3 puta), da mu podesis malo visinu. I meni je malo nizak kad je skroz spusten, ali ga dignem za ta 2-3 zupca i onda mi je skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ pavaobg

Kakvo oko za detalje :detective: Nije-naruceno preko dx.com-a za 5 dolara.Stiglo relativno brzo(za 2-3 nedelje,2 dana pre auta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne znam da li da me bude sramota ili ne...  :question:  jer sam ja to narucio  :blushing: Za nijansu je slabiji materijal od originala, ali za 450 dindzi, vise nego odlicno.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znamo da si ti. Ona bi Swarovski oriđinale za 100€.

 

Ljudi uživajte u sitnicama. Što bi ikog bilo sramota. Tebi ( vama) se sviđa i samo se to računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se pohvalili poklonom od dilera kada smo preuzimali auto...

IMG_2013092857656.jpg

Danas smo negde oko 12:30 dosli u Beograd i auto sam parkirao ispred zgrade, ispod terase. Oko 14:00 smo primetili da nam nema vise kapica na ventilima :-(

Mozda preterujem, ali sam odmah skinuo poklopce sa felni. Barem dok sam u Bg-u.

Majku li im lopovsku...

 

 

Imao sam i ja hromirane kapice za koje sam kasnije i našao račun i plaćene su 35e u Italiji i preživele su samo jedno parkiranje na Novom Beogradu  :wallbash:

Posle sam uzeo neke fine metalne, ali mi malo frka da ih stavim :p Ako ti smetaju obične gumene ofarbaj ih u metailk sivo i fino će izgledati sa daljine. A što se poklopaca ventila tiče Ivan i ja već dugo pravimo taktiku kako ih zaštititi nekim šrafovima.

INače, baš mi se dopada auto :) Odlična je kombinacija Trekkinga i žute boje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...