Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L Trekking 1.4

Recommended Posts

Ajd prvo slike... a posle cu i nesto da svrljnem, ali koga to jos interesuje  :thumbdown:

 

Par iz salona pre preuzimanja:

 

CAM03851.jpg

 

CAM03853.jpg  CAM03856.jpg

 

 

... i Ispred zgrade:

 

 

DSC_3500.jpg  DSC_3501.jpg

 

DSC_3502.jpg  DSC_3503.jpg

 

Napomena: Automobili mi nikad nisu bili sfera interesovanja i razumem se u njih ko Marica u ...

Napomena 2: Vecina teksta ce biti u superlativima  :laughing:

 

 

Moj prvi auto, Fiat Ritmo me je naucio kao se ponasaju hauba i motor kada se zabijes u vozilo ispred sa 20-30 km/h. Uz pomoc Juga sam naucio od cega se sastoji motor i mogao sam da ga samostalno popravim u nekim situacijama, dok me je Stilo naucio koji su sastavni delovi prednjeg i zadnjeg trapa, ali sve to NE mojom voljom...

 

E sad, sta reci o mom prvom NOVOM automobilu... AUTO JE FENOMENALAN !!! Cinjenica je da sam zadnjih mesec dana uglavnom vozio Juga, ali nije mi Stilo skroz ispario iz glave. Fiat Stilo je odlican, konforan, porodicni auto, ali je ovo za klasu vise. Savremen, konforan auto, pun opreme.. ma ekstra.

 

Sto se motora tice, posle 70km, ne mogu da dajem neke moje impresije, osim da je vrlo slican po snazi motoru pomenutog Stila 1.6 16V, osim sto je utegnutiji, pa cak i startniji. Prijatan za voznju u gradu u ravnici. Volim da saltam brzine, tako da me ovaj bas zabavlja  :laughing: Tu zavrsavam o motoru...

 

Mogu vam reci da mi je mnogo prijatnije u mom vozilu, nego sto mi je bilo u testnom (isti motor). Bas dozivljaj voznje ne moze da se poredi. Lepa pozicija u vozilu, udobno sediste... ja stvarno ne mogu da se pozalim. Sedeo sam i u udobnijim sedistima, ali ni ovo nije za bacanje. Ne pitajte me da poredim sedista sa osnovnim modelom, jer se iskreno ne secam, i ona su bila super. Menjac mi je skroz OK. Skontao sam ljudi da je u stvari, vase znanje o automobilima - vase prokletstvo.  :laughing:

 

Oprema ko u katalogu  :) : trekking = Paket 1 + Paket 2 - parking senzori + 17'' felne + blago zatamnjena stakla + futrola za naocare  :harhar: + prednje patosnice + fensi detalji na eksterijeru.  Malo me je iznenadilo da na ovom "terencu" nisu stavili sus pleh. Tako da cu morati opreznije da se pentram na visoke bankine gde ima bara... E da, kod mene su ASR nazvali Traction+ i ko bojagi mi prenosi snagu sa jednog tocka na drugi...bla,bla,bla. Koga bre to jos interesuje kad ima onake branike. B)

 

Ja sam ljudi informaticar i tehnika je moja opsesija. Apsolutno vas razumem kada idete u detalje i merkate svaku sitnicu, ali kao sto ja moram da razumem one kojima ceo racunar kosta kao moja graficka karta, a s'njim su prezadovoljni, tako i vi razumite mene. Samo da mi se ovaj lepotan ne kvari i ja cu biti prezadovoljan.

 

AUTO JE MNOGO DOBAR!!!

 

P.S. Uzeo sam super USB memoriju 8Gb u Winwin-u za 1100 din. Evo kako izgleda:

 

20130923_123022.jpg  20130923_123054.jpg

 

Bice jos slika, samo da mi okolnosti dozvole da se time pozabavim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh šta ti je informatičar, dve slike posvetio usb-u a nije slikao ništa drugo unutra :no

 

Najlepši 500L do sada, gde god da se pojavite ima da se okreću za njim. Nek lepo služi kao što izgleda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najlepša verzija 500L-a.. Svaki dan mi pod prozorom firme prođe po dva voza puna 500L-ova, nigde kraja vagonima, ima ih u svim kombinacijama i idu za izvoz, ali mi nekako najviše pažnje privuče žuti Trekking :thumbup: neka je sa srećom i da se što duže družite..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh šta ti je informatičar, dve slike posvetio usb-u a nije slikao ništa drugo unutra :no

...

 

  :rofl:

Bice slika...

 

Hvala vam ljudi na lepim zeljama  :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve čestitke i da se slatko navozate  :scooter: I meni je ubedljivo najlepši trekking, potpuo subjektivno duplo je lepši.

 

Ako može jedno pitanje: kako si zadovoljan sa folijom na krovu? Ima članova foruma/vlasnika 500L koji su radili folije i nisu baš ispale sjajno, neki se dvoume da li da se upuštaju u takvo ukrašavanje ili ne... Navodno zadnji kraj oko trećeg stop svetla je zeznut.

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako može jedno pitanje: kako si zadovoljan sa folijom na krovu? Ima članova foruma/vlasnika 500L koji su radili folije i nisu baš ispale sjajno, neki se dvoume da li da se upuštaju u takvo ukrašavanje ili ne... Navodno zadnji kraj oko trećeg stop svetla je zeznut.

 

Pazi, taj "kacket" moze da se demontira i onda ga super izlepe. Kod mog imam zamerku sto se na spoju (oznaceno na slici) vidi zuto, ali i to mogu da rese ako malo duze puste foliju.

 

primer.jpg

 

Srecom, zbog fabricke greske na foliji u sredu idem da mi ponovo stave novu, pa cu im skrenuti paznju. Jos nisam stavljao nosac, tako da ne znam kako ce se to ponasati. Ovako to izgleda dosta izdrzljivo i "skoro ko pravo" :)   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh šta ti je informatičar, dve slike posvetio usb-u a nije slikao ništa drugo unutra :no

SanDisk Cruzer Fit 8GB :) ?

Nek' je sa srecom nova masina, da ga u zdravlju vozis!

Nisam ljubitelj lika i dela Virgilia Fernandeza, ali je Trekking izgledom za koplje ispred standardnog L.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

SanDisk Cruzer Fit 8GB :) ?

...

 

Bas ta.

 

 

NAJLEPSI!!! :thumbup:  da se slatko navozate :scooter: , i samo polako, a i nece moci brze i da hocete :laughing:

 

.. a nizbrdo  :laughing:

 

 

Hvala vam na lepim zeljama...  ^_^

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam slike i moram da priznam da je najlepši fleš. Isti ko moj. :harhar::D

 

Šalu na stranu, stvarno je lep. Želim vam puno bezbrižnih kilometara. :cheers:

 

Ostajem pri svemu što sam već rekao za trekking, ali to je iz ugla mojih potreba, za vas je idealan.

 

Najdrugarskiji savet je da probate da odmah prodate te all season gume i uzmete klasične letnje. Znam da me nećete poslušati, ali moje je da napišem.

 

Nego, jel da očekujemo još jednu temu o istom autu, al od vlasnice? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze neka je sa srecom! Bas ovakav u istoj ovoj boji je na mom desktopu vec dve nedelje :D. Zaljubljeni smo jedno u drugo :D. Prelep model i prelepa kombinacija! Ako se nekad u buducnosti budem odlucio za 500L, bice to zasigurno trekking jer ja volim cross-country verzije! 

 

P.S. Nadam se da na jesenje zasedanje sad u nedelju dolazi neko sa 500 ELOM :D. Vidim da ih je sve više na forumu

Edited by Fikret Pašović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pajo ni jednu tvoju rec, pogotovu savet, nisam shvatio "nedrugarski" :-), vec samo zelim da se uverim da ti je svaka tvrdnja potkrepljena iskustvom i ne samo tvoja vec bilo cija. Jedno je sigurno, a to je da znas vise od mene :-)Mislim da mi se zena, ne brine mnogo za gume, ali meni je to najveca nedoumica. Savet ti je na mestu, ali citao sam neke review-e korisnika koji su za ove pneumatike bas pozitivni. Nisi jedini koji nas tako savetuje, ali smo odlucili da budemo optimisti i probamo da izguramo zimu ovako.Hvala na lepim zeljama :-)

Druze neka je sa srecom!
Hvala lepo :-) Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatak 1:

- Naslon za ruke je odlican i jako koristan.

- Nisam pohvalio funkciju hill holder koja je mnoooooogo dobra. Posto sam rodom iz Bg-a, tu sam i pre mnoooogo godina polagao vozacki. Eh, da sam tada imao ovu funkciju.

- Odusevljen sam brzinom iscitavanja muzike sa USB-a. Gotovo trenutno. Zvucnici su skroz pristojni i handsfree radi odlicno.

- Iskreno nisam odusevljen izborom boje enterijera. Crno-bela lepo izgleda, ali bela koza... Tada sam cutao, moracu i dalje.

- "Rupa" za mobilni je smesno mala.

- Cool je i paljenje maglenki u krivinama

- Salio sam se za naslon, naravno da ga nemam :-) hi,hi,hi,hi....

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve cestitke još jednom! Zavidim na kombinaciji boja i na stilizovanom prednjem braniku, o felnama da ne govorim !!! Najlepši model !!!

 

 

I dobro... za nas koji smo se jedva stisli za kredu nacionale crvendaća, može li malo informacija koliko je na kraju izašla trekking varijanta i šta ste još doplatili od opreme, kolko ste da liza ucesce, kolko godina otplate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre Sale, a mi se kao nismo stisli za ovo cudo. Banka nam je zabranila ulaz sledecih 6-7 godina :-) Moracemo da zivimo od zaradjenog novca - uzas. :-)Cena vozila 13900 + 250 (boja) i to je to. Foliju zbog zamene jos nismo platili i trebala bi da bude oko 120e. Supruga ce me ispraviti ako gresim, ali mislim da je na kraju ovako ispalo:Kredit: 14150eUcesce: oko 4400eRata: 143eOtplata: 6 godinaFala lepo na cestitkama...

Nista ne valja! :harhar::thumbup:
Sram te bilo :-) Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Hvala Vam sto ste postavili fotke konacno :unworthy:

danas je dan trinaesti (od kako je moj trekking porucen).

Moj stiskavac se malo razlikuje od Erdeljinog i Acikotinog, cena je ista (14150), ucesce je 4250, a rata je 146 na 6 god.

Vidim da ste dobili Goodyear, a ne Continental, sto mi se svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo uslikano sa terase :-)

Postavljena slika

Vidim da ste dobili Goodyear, a ne Continental, sto mi se svidja.

Uz Trekking idu M+S Goodyear vector 4seasons gume sa pahuljicom.

Prelep stvarno!!! Puno srece i mnogo km sa 500L

Hvala Zhorz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ideju da se ne menjaju gume. I mene bi mrzeli da se zezam s tim na novim kolima, a i košta poprilično.

Međutim vi ste aktivna porodica koja zimi ide po planinama, ako sam dobro razumeo. Upravo tu nastaje problem. Znate i sami da policija ume da zaustavlja na prilazima Kopaoniku i sl i da traži da se montiraju lanci, a vama u uputstvu piše da lanci ne mogu da se montiraju na 17" i eto belaja.

Te gume nisu idealne ni za zimu ni za leto al bi mojoj kevi vršile posao. Vama mislim da neće.

Sada ako ih prodate možete da izvučete dobre pare, možda i da ih zamenite za pristojne letnje. Što ih duže budete vozili više ćete izgubiti i moraćete više da doplacujete.

Možda sam dosadan al mi te gume jako bodu oči i predstavljaju jednu od ozbiljnijih zamerki trekkingu.

Gde su slike enterijera, bre? :)

Sent from my LT18i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam nisu obavezni lanci vec odgovarajuca oprema, tako da mogu i carape. To cu proveriti. Policija mi, zbog firme, nije problem, ali ako se budemo puno klizali, onda cemo biti u veeeeelikom problemu. I dalje sam optimista :-)

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Vector-4Seasons.htm

A sto se slika tice... Na godisnjem sam, mali bolestan, zena na specijalizaciji u Bg-a, a ja ko tehnicka sluzba, sedim za kompom i svrljam po forumu :-( Posto mi nema izlaska, samo tuzno gledam auto sa terase :-(

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš da kažeš šta će ti lanci kada imaš službenu legitimaciju :guitar:

Izuzetno mi je vazna bezbednost i pre puta na Jahorinu u februaru sledece godine, jako cu dobro istestirati ove gume, pa ako se pokazu kao biiip, naravno da cu kupiti zimske i skupo platiti skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...