Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Martin

Ugradnja "plafonjere" iznad zadnjeg sedišta u Marea/Bravo/a/Punto

Recommended Posts

kratko ću opisati postupak ugradnje svetla.

Prvo sam grafitnom olovkom iscrtao mesto sečenja.

 

19092013886.jpg

 

Pa sam isekao najobičnijim skalpelom...

 

19092013887.jpg

 

Zatim sam ubacio okvir pa i svetlo da vidim da li je sve na svom mestu.

 

19092013888.jpg  19092013889.jpg

 

Žice sam spojio, a pre toga sam ih sproveo do zadnjeg dela krova - od prednje ivice neba, ispod kedera na levi i desnim vratima, pa do zadnje ivice neba. Dužina jedne žice je 3 metra. Pošto su potrebne crna, crvena i "šarena-braon", sve ukupno je potrebno 9 metara žice. 

 

19092013893.jpg

 

Na kraju sve to izgleda ovako...

 

19092013895.jpg  19092013897.jpg

 

:unworthy:

 

Žice sam sprovodio tako što sam jednu sa leve, a dve sa desne strane, pošto staju ispod neba i kedera na knap. Sa prednjomplafonjerom sam zadnju spojio tako što sam žice spojio sa muškim delom koji ulazi u prednju plafonjeru (nisam stigao da slikam).

Plafonjera radi samo kada se uključi na prekidač, a ne uključuje se kada se auto otključa ili zaključa - probaću da provalim kako i to da rešim jer bez te mogućnosti smatram posao ne dovršenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična stvar. :thumbup: To sam ja planirao u Punta da stavim ali sam mislio da provučem kabal od prednje plafonjere i tako dobijem to paljenje kada se otključa auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si da nabasaš na kanabis.  :laughing:

Lepo si odradio.

Vidi samo kako idu žice, stara vozila su imala masu na prekidačima vrata. Živu struju ka lampi i masu na prekidaču kada pališ lampu ili na prekidačima vrata kada ih otvoriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci brate ovo je extra.Ja planiram na puntu,ali se plasim da li cu moci da provucem zicu,tj. kabal,sa jednog kraja na drugi kroz plafon.Nervira me sto kad otvorim zadnja vrata nocu,nista se ne vidi.

 

Svaka cast matori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel uradio neko na puntu ovo?Ja sam pokusao kroz sredinu da provucem kablove,ali nisam uspeo.Ima onaj tvrdi stiropor,ili sundjer(ne znam tacno),pa nisam uspeo da provucem ni malo.

Ako je neko uradio i kako,neka podeli sa ostalima  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sredini imaš one limene prečke koje daju jačinu krovu, pa verovatno na njih natrčiš. Ili sa čeličnom žicom da probaš, ili da ideš ka prozoru pa napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju krova i neba,nalazi se taj tvrdi stiropor ili sundjer i to celom duzinom. Probao sam sa celicnom zicom,ali nisam uspeo. Ne znam da li da probam ka prozoru pa po kederima ili tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj kao i ja, ka prozorima i kederima pa ispod istih uštekaš žice i to je to. Nebo je, koliko sam ja skontao, bukvalno zalepljeno za krov. Vodi računa kada budeš zavlačio žice ispod ivica neba, da iste ne polomiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bas gledao i izvodljivo je.Sad samo naci negde plafonjeru i to je to.Ja bih istu fabricku koju imam.Ne zanm da li imaju u AP sportu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...