Jump to content
FAS Goran
MS PK

Stilo White Scorpion

Recommended Posts

Mislio sam da ne predstavljam auto dok ne resim koji cu da prodam posto mi je punto jos tu, ali ipak nema smisla, moram da ispostujem drustvo sa foruma, a ne samo ja da kritikujem tudje. :)

Kao i sve stp se dogadja kod mene u zivotu, i ovaj stilo je dosao sasvim slucajno i ne planirano.

Moj kum ga je 2006godine dovezao svojim rodjacima, i od tada je u njihovom vlasnistvu. Kada je kupljen imao je 120hkm (valjda pravih, ne znam, ali racunam da za 3god i nije mogao mnogo vise da predje), a sada ima 194hkm na satu. Vozili su ga par godina pa kupili novog megana i od tada ga je vozila zena. Sada su i oni ne planirano kupili Touareg-a pa sam ja uzeo ovaj stilo jer mi je bio dve ulice od mene, cena mi je bila povoljna, a i znam auto 7god...

 

Stilo je 2002god., jtd 115ks. Od opreme ima neku stndardnu po meni, abs, asr, air bag, fabricki kasetofon, city, manuelnu klimu, itd.., ali nista nesto specijalno (kao navigaciju i mf volan koje mnogo volim u stilu). Ima alu felne 15' sa 195 gumama, nisu fabricke ali lepo mu stoje, a i dobre su. Dobio sam i 4 celicne felne sa Fuldinim zimskim gumama, vozene dve sezone, valjda su jos u garanciji, i one buvljacke radkapne. Akumulator Topla, stavljen u februaru. Bio sam kod prijatelja u servisu pre kupovine, da isproveravamo dijagnostikom sve sto je moguce. Dizne su ok, korekcija je dobra, pumpa ok.,kompresija je dobra, senzori (map, maf i ostali) ok. iako je bilo busno crevo ik.?, u letvi volana ima malo lufta, valjda u sfernom zglobu, leve manzetne obe su za zamenu (jedna je probusena a druga je stara), drzac motora ispod aku. mislim da je za zamenu jer imam vibracije na leru i drhti mi zadnja tablica. Los rad Egr ventila (ali kada sam ga skinuo bio je vec blokiran), sumnjiva remenica alternatora?, i vlazi mi jedna racva za visak na prvom injektoru (koju cu nadam se sutra da zamenim). U prvoj je boji sem desnog praga (farban do visine lajsni) i zadnjeg branika.

 

Auto je bio prilicno zapusten estetski, mnogo je bio prljav i spolja a i unutra, a vozila ga je zena doktorka ( napucana uvek max). Cim sam ga uzeo odmah sam se bacio na sredjivanje dugmica od kasetofona, podizaca prozora i onih levo od maglenki, em su bili prljavi, em je ona odvratna guma bila lepljiva :realmad: . Ocistio sam i tablu komplet i ostale plastike, a sedista, tepih i tapacire cu na dubinsko pranje ovih dana. Iznenadio sam se koliko mu je enterijer zdrav, i volan i papucice i sedista u odlicnom stanju, jedino je rucica menjaca malo izguljena, dok oni na placevima sa 140hkm uopste i nemaju onaj poklopac rucice. Od spolja je boja osta prljava bila, 3puta sam ga prao da bi ga ocistio, jos nije bas po mom meraku ali je puno bolje sada. Malo je izgreban branik u donjem delu i malo ulubljeno krilo kod desnog fara i nema drugih ostecenja (svaka joj cast :w00t: ).

 

Evo par slika danas sto slikah na brzinu, pa ce biti i boljih i detaljnijih slika kada ga izoperem kako valja.

 

Stilo_029.jpg  Stilo_030.jpg
 

Stilo_032.jpg  Stilo_033.jpg  Stilo_034.jpg

 

Stilo_035.jpg  Stilo_036.jpg  Stilo_037.jpg

 

Ovih dana cu zalepiti folije na saklima, pa mislim da ce mu to dati malo "onoga" sto mu hvali na prvi pogled. :D

Ukoliko ga ostavim za sebe, sredicu ga malo estetski. Prvo cu menjati ove felne 15' za abarth 17', ili mozda i neke novije, tipa Bravo sport. Stavio bih i abart-ove pragove i zadnji spojler na gepeku, mozda zatvorio lajsne u branicima i jedan lep ukras na auspuhu i naravno xenone. Unutra bih probao da zamenim enterijer iako je ovaj moj dobar ali je onaj plav, koji se meni licno ne svidja, mada mu lepo stoji uz belu boju, stavio bih onaj tamniji.

Ubacio bih navigaciju fabricku, rekao bih da je pristupacna sada i to bi otprilike bilo to. Naravno, prvo bih radio servise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh super je.Kod mene u gradu ima samo jedan beli Stilo i meni ta boja extra. Felne su ti extra i ja ih  nebi menjao,samo bih osim stakala stavio crnu foliju na krov i onda je :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lep Stilo! Red je bio više da ga uzmeš koliko si ga želeo :) Gde sad da ga prodaješ kada si uzeo šta si hteo. Što se ovih mana tiče lepo si ti meni jednom rekao. NIšta to nije strašno i imaš vremena da se pripremiš na sve tako da lagano sređuj i uživaj u kolima.

 

Inače, jesi našao žrtvu a potezanje?  :laughing:

 

Što se sedišta tiče mogli bismo zajedno da pojurimo neki set Abarth kožnih. U inostranstvu sa sve tapanicrunzima ne prelaze 150e najviše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je i skroz korektno deluje, čak mi se i ove 15tice dopadaju kako mu stoje... Crna stakla, sjajni crni krov, Abarth pragovi i kačket i eto ga unikatni beli trovratni Stilo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa zemljak neka je sa srecom :)

Priznaj do hoces da prodas oba fiata i da kupis pravi gospodski auto?!

 

lancia_2007.jpg

 

jel da?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih mogao da biram, sad bih sebi uzeo samo beli auto, mnogo mi se svidjaju u zadnje vreme.

Nek' te lepo služi, ili da ga lepo prodaš - šta god :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bih mogao da biram, sad bih sebi uzeo samo beli auto, mnogo mi se svidjaju u zadnje vreme.

 

Takođe. I još bele felne na njega i kao bombona. 

Da uzimam nov auto samo bih gledao bele i crne, a ovako sa polovnjacima nema baš mnogo mogućnosti da se bira boja već juriš što bolje stanje makar i roze bio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi! 

@ Igor, tebi i meni sta bi sve trebalo od Abarth-a vise bi nam se isplatilo da kupimo celog u originalu :laughing:

@Gagy , i meni se svidja beli trovratni stilo, daje mu bela boja neku velicinu i masivnost a i plus sto je ovih godina bela hit u svetu automobilizma :laughing:

@ Sikter, jeste dobar, uzivo su npr ovi farovi mnooogo bolji nego sto su na slici ispali, a felne mu zaista lepo stoje kao sto sam vec i spomenuo ali mi je cudno kako mu npr, ne deluju da su male. Za krov se razmisljam...



e pa zemljak neka je sa srecom :)

Priznaj do hoces da prodas oba fiata i da kupis pravi gospodski auto?!

 

lancia_2007.jpg

 

jel da?

Daa bate, italijanska "Mecka" :laughing:

 

Kad bih mogao da biram, sad bih sebi uzeo samo beli auto, mnogo mi se svidjaju u zadnje vreme.

Nek' te lepo služi, ili da ga lepo prodaš - šta god :thumbup:

Hvala Wagenovac, nesto sam zamisljao da budu oba, i da me lepo posluzi a i da ga lepo prodam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep stilo,lepo mu stoji bela :) felne su isto lepe :)

p.s nego sada nesto ne vezano za auto,bavis se mozda prevozom putnika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene mesta u dvorištu. Uzmemo dva komada i lagano rasturano i uzimamo šta nam treba  :laughing: Ako je Dejica svog sa motorom platio 500e, valjda nije Abarth bez agregata preko 200-300, a da očerupamo šta nam treba još bismo i zaradili pristojno na delovima  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep stilo,lepo mu stoji bela :) felne su isto lepe :)

p.s nego sada nesto ne vezano za auto,bavis se mozda prevozom putnika ?

Bavio sam se do skoro, sada slabije. Nemam vise putnicki kombi, radim po malo sa kolegama. Trebao sam da udjem u neki veci i ozbiljniji posao ali to je propalo, tako da nisam posle kupovao minibus uopste. Imam jedan teretni Master sada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Militinac svaka cast! Bas je lep stilo! Posebno sto je beo ;)

Samo polako, sredi sta fali i cepaj. I ja sam svoj tako uzeo - slucajno pa vidi sad. Kad je pao s neba, zgrabi i ne pustaj, i onako ne bi uzeo nista mnogo vise para nego za punta, zar ne? Par stotina evrica jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tacno, al ne odvaja mi se od punta tako lako, to je mnogo dobar autic, veruj mi :)

@ Kicerica, Sto bre brate :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo će biti dobar i Stilo kad ga malo središ ! Ako si nameravao u dogledno vreme da se ponoviš ovo je kao kec na desetku. Po meni sređuj belog do savršenstva i uživaj ! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Zaista se slazem sa svima.

Prelep stilo,boja vrh a i planovi su na nivou. Uzivaj u njemu,uradi sve sto planiras i sluzice te dugoooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjak prvo cestitke, nek te sluzi kako treba, a sad sto trosi pogresno gorivo...a sta da se radi :D

A drugo...al' si dijagnostikovao stanje kola, k'o da si ga sam pravio :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam na novoj đunti, lepo da se navozaš.

 

Ako ga prodaš uši ima da ti izvučem.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Prvo sve lajsne u belo (to ti je i najlakše) pa dalje sa radovima. One felne mu sasvim lepo stoje tako da tu ništa ne diraj. 17 i Toplica slabo se gađaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep Stilindzer sa srecom da se stilizujes s njim :).

 

Ivane mislis na reku Toplicu ? Pecanje ovo ono pa ne ide da se ide sa 17icama ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, neka je sa srecom nova masina. Za razliku od par prethodnih komentara, cestitam ti na izboru agregata ;) .

Oprema ti je Actual ili Active, ukucaj VIN u Eper i sve ce ti se samo ka'sti... Pa polako u sredjivanje, a kad to odradis za ove zezalice koje te interesuju, cene su bas pale... Meni je sad pred odmor, pred nosom otisla odlicna navigacija, cenio je covek 100 EUR, da ne verujes.

 

Gledam slike i kad vidim izgrebanu zadnju sajbnu stvarno ne mogu da verujem da nekoga mrzi da zameni pisljivih 33 cm gumice brisaca i tako unisti staklo. Sta je problem sa airbag-om?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na cestitkama i lepim zeljama! 

 

@ Ik.

za te lajsne se ramisljam od prvog dana, lako moze da se desi da probam, tu barem nemogu nista da zeznem, a za 17' mozda ipak necu da te poslusam, ako bude ostao, moracu da se k..cim malo :D

 

@Ivan

Za zadnje staklo stvarno nemam reci i ne mogu nikako da razumem, ni metlica je nema uopste, a zasto je paljen zadnji brisac onda, to tek nikome nije jasno. Cak je i registraciona nalepnica zalepljena naopako, bicu predmet za zajebanciju gde god da se pojavim :ouch:. Problem sa air bag-om je jedan od ona dva standardna, mislim da je dijagnostika pokazala OCS ali jos nisam stigao time da se zanimam. Probacu da sredim konektore, malo pre bacih pogled i vidim da nisu dirani, valjda to da resi problem, a i nekako sam navikao da na stilovoj tabli svetli air bag, pa mi i ne upada u oci. :)

 

Zamenio sam racvu za visak na prvom injektoru, tako da sada ne brlja naftu po motoru. Pre par dana sam zamenio i ono malo crevo od Interkulera, i stilo je prodisao punim plucima :scooter:  Moram da sredim i gornju sarku na vozacevim vratima, dobila je lufta pa su spala vrata malo, jbg. teska su mu vrata, mislim da se cak i vidi na jednoj od slika ( verujem da Jankovic nije hteo da iskomentarise :laughing: ),  Zakazano u sredu kod strugara da odradi novu biksnu, 800din, samo ako uspem do srede da odvijem ova dva srafa sto drze sarku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...