Jump to content
FAS Goran
MS PK

Stilo White Scorpion

Recommended Posts

On 9/17/2021 at 3:55 PM, vicent said:

Nisi ni trebao da menjaš filter vazduha. Kaže moj tata da više troši kad je.čist filter.

Bespredmetno je uštedu goriva juriti u korišćenju prljavog filtera fazduha. Oštećenja motora koja nastaju ukoliko se ne vrši njegova redovna zamena su više nego jasna. Polazim od sebe da je najmanje što bih želeo prilikom kupovine automobila  jeste da kupim automobil od nekoga ko nije menjao filter vazduha da bi uštedeo koji dcl goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/17/2021 at 2:25 PM, MS PK said:

Trebao sam da odradim mali servis jos proslog meseca ali nisam stigao i dok sam ovo namestao ajde da zamenim filter vazduha pa cu kod majstora ulje. Frapirao sam se kada sam skinuo stari, izuzetno je prljav a i pun prasine, lisca i raznih insekata izmedju rebara nego nesto ne mogu da upl.sliku . Nikada mi se ovo nije desilo, barem male servise radim na 10hkm :D Promene neke ne vidim, nista nije bilo lose ni sa starim.

 

IMG-933e6af2b9aa91270c423547951770a8-V.jpg

Zemo, kojim džadama ti voziš pa ti je ovako prljav filter vazduha na 12K km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre desetak dana desilo se jedno iznenadjenje, neprijatno. Kocnica je resila da otkaze poslusnost onako na prvi osecaj ali je srecom ipak kocila nekako. Pedala je postala tvrda maximalno i samo se culo sustanje vazduha u kabini prilikom dodira papucice. Vakum pojacivac kocnice je stradao, neka gumica u njemu i kocnica je reagovala isto kao kada se vozi ugasen auto. Uzeo sam drugi vakum sa sve kocionim cilindrom za 15e i platio zamenu kod majstora 4000din. Pritom je umazao krilo prstima kao da je samo njega pipao ceo dan. Stop svetla posle toga ostala upaljena non stop. Nekako automat ne dodiruje papucicu kocnice, to sam resio sada malim budzenjem :)
Bio da zamenim gume, stavim zimske, platio 2200din montazu i za 2.5km mi ispala oba cepa od felni sa leve strane. Cuo sam kada su ispali, stao odmah i trazio jedno 20min i na kraju slucajno nasao kada sam vec krenuo kuci. Naravno, polomili 2 zabice. I tu je steta jedno 30e ako uspem da nadjem cepove uopste a jos da budu dobri, tesko. I tako. Felne naravno ogrebane na masini, to se podrazumeva kad im ne stojis nad glavom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle kazu da smo pi*ajzle, ne vole da im stojis nad glavom... A naprave stetu dok trepnes.

Kod vulkanizera sam uvek isao sa skinutim poklopcima alu felni, sacnem kada balansiraju... Jos kada im je sada sezona, ponasaju se kao da su tockove oteli od Nemaca. Cast izuzecima.

Razumem da su pretrpani poslom, ali opet nekome bez ikakvog razloga napravis nepotrebnu stetu i muku da to popravlja ili nabavlja novo.

I mene je u nekom trenutku zezao automat, bas to sto pricas. Da li sam pravio neku ekstenziju na osovinu, radilo je posle perfektno godinama... I sto mi se svidjalo, stopke su reagovale na najmanje pipanje pedale, za BG strucnjake koji vole da ti voze na zadnjem braniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 puta mi se desilo da mi polome zabice na poklopcima, jednom kada sam ostavio auto kod majstora i sada prvi put kad sam ostavio kod vulkanizera. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, shuxx said:

zar nemaš pouzdane majstore za auto.

Ima al mala moderatorska plata pa nece da plat.... Ma sta ja pricam, dobro nije trazio da mu plate sto je dosao da mu srede auto :D

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/27/2021 at 9:36 PM, shuxx said:
@MS PK

Zemo, zabrinjavaš me, zar nemaš pouzdane majstore za auto. Jes da ih nrma puno, ali ima dobrih....

Nemam i mislim da nema dobrih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovoj prvoj ne mogu, nije moja a ovoj sto je moja ja sam kriv :D
Mora da se popravi, go lim je ostao, strulece prag zimus. Aj da mu je prvi put pa i nekako ali posto nije, nema ni ono cinkovanje na njemu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod majstora danas, i ja sam bio za zamenu sajtne, on kaze nema potrebe, izvuci ce lako, a mogu na moj zahtev da menjam i sajtnu, s tim da je ta varijanta i skuplja za dnevnicu limara :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2021 at 4:52 PM, MS PK said:

Bio kod majstora danas, i ja sam bio za zamenu zene, on kaze nema potrebe, izvuci ce lako neku trecu zenu, a mogu na moj zahtev da menjam i obe zene sto voze kola, s tim da je ta varijanta i skuplja zbog trece nezamenjene zene :D

Izes ga sad... Da nadjemo neku cetvrtu sto ce da udari zadnji branik, cisto protiv uroka? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/2/2021 at 4:52 PM, MS PK said:

Bio kod majstora danas, i ja sam bio za zamenu sajtne, on kaze nema potrebe, izvuci ce lako, a mogu na moj zahtev da menjam i sajtnu, s tim da je ta varijanta i skuplja za dnevnicu limara :D

skontao čovek da ćeš biti redovna mušterija :) samo dovoljno gita i poravna do sledeće vožnje.
kad puštaš komšiku da se češe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odradih mali servis danas, prvi put nisam sipao Seleniu, pa videcemo.. :D Ispalo mi slucajno od uvoznika, nesto kupovali za kamione pa rekoh daj 5l za kola da probam. 435din +pdv za litar, 2600din kanta od 5l. Proveren trap, sve je ok, krajevi spona ce se raditi sledece godine verovatno jer se gume pocepale, tako da bi trebalo posle zime da crknu :D Poluosovine imaju lufta u soljama, mozda su i krstevi losi ali koja je verovatnoca da nisu pojeli solje..

 

Screenshot_20211225-132941_Gallery.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...