Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

meni bilo na minimumu, juce sam dosuo oko 350ml, sad je negde izmedju pola i max, ali sam dosuo dok je motor bio hladan, na satu je oko 6500 km.

Edited by zoran.jesic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko vi planirate da radite male servise? Ipak je to maleni benzinac i ne znam koliko je isplativno čekati 20-30 000 da se uradi servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

? jel pise 20,000 ili godinu dana? ja idem u subotu zbog godine dana a imam 14,000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L van Srbije ima čak i duži servisni interval. U Srbiji je kraći zbog lošijeg goriva. Isto je i kod drugih marki. Kod Audija je interval 30000km, a u Srbiji se na 15000km zameni samo ulje i filter ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz a Castrol kao nije? Jesi video novu reklamu?  :laughing:

 

Možda ja malo preterujem, ali toliko su me naplašili sa onim pričama za Astre kojima je fabrička preporuka bila servis na 30 000km da ipak mislim da je mnogo preko 15ak hiljada za benzin. Mada verujem da ne bi tako završavale da im je redovno proveravano ulje. Inače, ko nije čuo priču gomila firmi je kupila Astre Classic kada su bile 9990 kod nas i na 120-160 000 je dobrom delu bio motor za generalnu zbog servisa koji su radili na svakih 30 000.

 

@Dovla znam za to. Često u inostranstvu stave i da je servisni interval na 2 godine za dizele, ali opet je pitanje koliko smo mi daleko od toga po pitanju goriva, puteva, ulja i filtera

Share this post


Link to post
Share on other sites

zezam se ja za ulja, da je u mojoj reziji radio bih samo zamenu ulja na pola km a ceo servis na 20,000 i to da je dizel, za benzince nema potrebe kratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za skraćivanje intervala verujem da ima razloga. 

@Zhorz zbog čega misliš da na benzincu ne treba skraćivati? Nisam znao za to. Ja uglavnom računam da na oba automobila radim servis na istoj kilometraži, ali razmišljam da ove godine ne uradim na Astri jer je prešla samo 3000 od malog servisa tako mi je bezveze i ispuštati ulje kada je gotovo novo pa bih samo filtere klime i vazduha menjao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje sa vremenom gubi viskozitet. Litar GM ulja je 500 kinti. Baš suprotno, treba da zameniš ulje a ne filtere.... S tim što bih ja zamenio i filter ulja...

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto kaze CATS, ulje je bitnije. ako si presao samo 3k ulje menjaj ako neces da "bacas" za filter pare. 

a sto se tice pre na dizelu nego benzincu pricam o vremenu kada smo imali samo D2 koji je toliko cadio da mnogo garezi ode u ulje sa stublina nego kod benzinaca,  ja sam na 5000km menjao ulje a na 10k sve.

sada je valjda cistiji i taj ED i valjda su motori "bolji" pa ne prodje toliko prljavstine u ulje......posle garancije sigurno necu menjati na godinu dana ako za tih godinu predjoh 15,000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

U filteru imaš bar 0,5 l starog zaprljanoj ulja + prljav filter. Možda ranije kad su se ulja menjala na 5 000 km, sada nema logike.

Na busevima Solaris servisni interval je 30 000 km a rade u najgorim mogućim uslovima. Kako je tu dobro gorivo ?

Pre bi rekao auto kuće da su izmislile to pravilo jer knjižicama ne piše sve zemlje 30 000 km - Srbija 10 000-15 000 ili godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U našim servisnim knjižicama baš pise 20k. A za strana trzista 30K za benzince ili 2 godine, A 35 k za dizel motore

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da ne bih da menjam ni ulje ni filter ulja. Nešto mi glupo posle 3000km. Sada je pitanje samo koliko je viskoziteta izgubilo za godinu dana. 
Jel postoji neki precizni metod za proveru viskoziteta ako izmumemo srednji prst? :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno mislim da nema neke velike potrebe na tako maloj kilometraži, a i iskreno hteo bih da iskopam kanal pa da sam radim jer majsor koji nam održava Astru počinje opasno da mi ide na onu stvar tj njegovi radnici koji ne znaju ni točak da montiraju pa onda 3 puta za jednu intervenciju vozim auto

Inače, nije baš ulje 1500, pre bih rekao oko 3000 ili malo jače :)


A ako ne menjam ulje sam mogu da odradim servis, samo zbog toga. Mislim mogu i ulje da menjam, ali nešto mi se i ne zavlači pod auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji put kada sam kupovao ulje za tu astru, bilo je 550 din litar u kanti od litar. Ako kupiš 5L kantu dodje još jeftinije. Menjaj radnju gde kupuješ. Opel Gomikom je najfteniji, prodaju originale i zamenske. Opel Ćirkom uvozi ulje koje oni prodaju. To ulje je original kao i Komnenović što sipa, ništa manje, ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom sipam Mobil jer ga ne troši ni malo i bude isto kao kada je sipano.

 

sto se tice pre na dizelu nego benzincu pricam o vremenu kada smo imali samo D2 koji je toliko cadio da mnogo garezi ode u ulje sa stublina nego kod benzinaca,  ja sam na 5000km menjao ulje a na 10k sve.

sada je valjda cistiji i taj ED i valjda su motori "bolji" pa ne prodje toliko prljavstine u ulje......posle garancije sigurno necu menjati na godinu dana ako za tih godinu predjoh 15,000km

 

Hvala. Jasno. Inače, prlja se i na ed ulje, ali rekao bih dosta sporije nego na d2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...