Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Razlika na šipci po fabričkim podacima izmedju maksimuma i mimuna bi trebalo da bude 1l, tako je na Stilu, čisto ako nekome informacija može da bude od koristi.;)

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao 6500 km i jos nisam proveravao, a ne znam ni gde u NS ima da se kupi,ako neko zna neka kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 5500 predjeno i ne fali kap ulja (proveravamo i drzimo litru u gepeku)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika na šipci po fabričkim podacima izmedju maksimuma i mimuna bi trebalo da bude 1l, tako je na Stilu, čisto ako nekome informacija može da bude od koristi. ;)

 

kod nas je pola litre od min-max

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

i sa pola litre ti je sada gde? ako je pre bio ispod minimuma?

 

 

malo vise od pola litre... na samom maximumu!

 

ne lupam ja nego iz iskustva ucim a ne iz knjiga!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 5.hiljada pola litra i na 11 hiljada jos pola, ukupno 1 litar do prvog sevisa na 13.500km.

 

Uvek dospao kada je nivo bio jako blizu minimuma.

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam  u stila motor 1,2 16v to je tako reci isti motor ko i  taj iz  500l 1,4  samo manje zapremine i  evo  gram uja netrosi  na 10 000km  a  sipujem od prvog dana seleniju gold 10w40  niti se cuju hidro podizaCI  ipak potrosnja uja trebala bi da posle nekih desetak  hijada km kod novog motora  prestane  ako i daje trosi uje menjajte  uje nije do motora  .   :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne trosi ulje jer mi mesa ulje sa gorivom pa je nivo uvek kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice ajde ok sto ti auto ne trosi gorivo al bas ni ulje da ne trosi onda jbg :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast, vidi ako hoces da se menjamo da malo vozis interesantan auto, ne taj tvoj, niti trosi niti dimi niti ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu se menjam  i necu 500l sledeca masina ili novi bravo ili delta 1,6 multijet ali to tek za neku godinu  a do tad moracu ova dva da otudjim . :) inace sto se potrosnje uja tice posle desetak  hijada km trebali bi da vam prestanu motori trositi  uje jer nemoze motor da se razradjuje 50 000km  to moze samo ako zeli fabriuka da se pravda  inace po pravilu onaj motor koj u prvih 10 000km prestane da trosi uje  nece trositi ni posle 300 000km ako se adekvatno odrzava  a onaj koj bude i daje troskario isto ce preci tih 300 000km ali ce mu se dolevati uje kad kad  to da znate . ja nisam imao priliku da razradjujem nov auto ali iz iskustva judi koji su kupovali nov auto  i vozili kazem .  :)

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice a od cega to zavisi da li ce auto trositi ulje i posle razradjivanja, tj kako da ga vozimo do tih 10000, sta damu radimo, kojom mukom da ga mucimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu sam dobio informaciju da je u granicama normale da 1.4 troši do 1l ulja u međuservisnom intervalu. Ja sam nakon 6000 km dosuo pola litre i od tad se potrošnja ulja svela na minimum, tj nivo je uvek na nešto više od polovine merača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad ni od jednog 16v benzinskog motora (nebitan proizvođač) ne očekujem da ne troškari ulje, naravno ne u nenormalnim količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice a od cega to zavisi da li ce auto trositi ulje i posle razradjivanja, tj kako da ga vozimo do tih 10000, sta damu radimo, kojom mukom da ga mucimo

nezavisi  od nicega vec kako ti se padne fabricki  neki imaju fabricke tolerancije a neki ne  ali to tek posle razrade ce se videti  kojima ce troskarati i daje a kojima ne.  :) moja licna preporuka  je voziti novi auto  tih 10 000 km ko stari kad se uradi generalna lagano i bez naglih potapanja gasa  i naravno u nize obrtaje  dok ne legnu karike lezaji  i sve redom kako treba u motoru  a tih 10 000km po gotovu u gadskoj voznji je i vise nego dovojno da  se razradi motor posle toga samo vatra .  :)

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ovih 18000 kilometara dosuo 450 ml ulja ukupno. Po mojoj proceni kada sam dolivao, razlika između min i max na šipci je dosta dosta manja od 1 litra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad na 14,000 proverio ulje stoji malo vise od pola, na 6000 sam sipao na maximum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...